Utrudnienia w ruchu w rowerowy weekend

Utrudnienia w ruchu w rowerowy weekend

W trzy dni najbliższego weekendu, w piątek, sobotę i niedzielę, 21, 22 i 23 września, na terenie Jeleniej Góry i powiatu jeleniogórskiego powstaną utrudnienia w ruchu drogowym. Ma to związek z zawodami kolarzy górskich Jelenia Góra Trophy – Maja Włoszczowska MTB Race i Bike Maraton Jelenia Góra (UCI MTB Marathon Series).

Kłopoty zmotoryzowanych w rowerowym centrum Polski zaczną się już z piątek, 21 września. Na ulicy Nowowiejskiej w Jeleniej Górze, godzinach 16.00 – 18.00, nastąpi brak przejazdu w okolicach bramy wjazdowej do Parku Paulinum – dojazd od ulicy Nowowiejskiej lub Alei Solidarności.

Następnego dnia, w sobotę, 22 września, w tym samym rejonie, ale w godzinach 8.00 – 18.00, znów będzie obowiązywał zakaz przejazdu.

W niedzielę, 23 września, w godzinach 10.50 – 11.20, na odcinku od ulicy Bankowej do nowego cmentarza komunalnego w Jeleniej Górze, wyłączona z ruchu będzie ulica Sudecka. W godzinach 11.30 – 17.00, na całej długości wyłączona z ruchu zostanie Aleja Solidarności. W tych samych godzinach na odcinku od Alei Solidarności do Pałacu Paulinum nieprzejezdna będzie ulica Nowowiejska.

W niedzielę, 23 września, wystąpią też utrudnienia w Łomnicy. W godzinach 11.10 – 11.30 na ulicy Karkonoskiej – okolice dawnych zakładów „Orzeł”. Na tej samej ulicy w okolicach wiaduktu kolejowego kierowców czekają utrudnienia w ruchu w godzinach 11.45 – 17.00. W godzinach 11.45 – 17.00 będą też utrudnienia na ulicach Górnej i Węglowej.

W Krogulcu,w godzinach 11.20 – 16.40, wyłączona z ruchu będzie droga powiatowa 2752D. Utrudnienia w ruchu wystąpią ponadto w Bukowcu, w godzinach 11.45 – 16.00, na ulicy Wiejskiej od nr 32 do końca. W tych samych godzinach, w okolicach Przełęczy Pod Średnicą, zamknięta dla zmotoryzowanych będzie droga powiatowa 2735D.

Organizatorzy obu międzynarodowych imprez MTB zapraszają do kibicowania i przepraszają za wszelkie utrudnienia. Więcej informacji o wydarzeniach w publikacjach, do których odnośniki znajdują się poniżej. 

Komentarze (7)

Podgórzyn znowu będzie sparaliżowany przez tych pedałów.

Do maxx, jesteś psem? hau hau. Zanim coś skomentujesz to zajrzyj na tutaj udostępnioną mapkę i potem się mądrze wypowiadaj. Podgórzyn oraz cała jego gmina niema nic wspólnego z tymi zawodami, więc nie prowokuj innych ludzi swoimi błędnymi wypowiedziami.

No idź robolu siedzieć przed tv bo pewnie tylko to robisz w swoim życiu.

Znów?

"nastąpi brak przejazdu" - miszczu mój!

Gdzie Karkonoska w Łomnicy, a gdzie Orzeł? Orzeł był w Mysłakowicach przy Daszyńskiego, czyli 3km dalej.

Zwróćcie uwagę uczestnikom, żeby zachowali po sobie porządek. I jak coś jedzą to niech nie wyrzucają opakowań na chodnik i do rowu tylko do kosza lub do auta.W zeszłym roku wyglądało to okropnie!

Oczywiście życzę sukcesów i udanej zabawy. Ale dbajmy o środowisko.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.