Uwaga na rowerzystów na izerskich szlakach

Fot. BP

W najbliższą sobotę (30 września) od godz. 10. w Górach Izerskich zostanie rozegrany Rowerowy Bieg Piastów. Dla pieszych turystów może oznaczać to utrudnienia w ruchu.

Organizator – Stowarzyszenie Bieg Piastów – prosi wszystkich, którzy znajdą się w sobotę na trasie RBP, o uwagę, zachowanie zasad bezpieczeństwa i wyrozumiałość. Przeprasza, jeśli zawody w jakikolwiek sposób utrudnią komuś wycieczkę, spacer czy trening, bądź spowodują jakiekolwiek inne utrudnienia. Trasę Rowerowego Biegu Piastów podajemy na załączonej poniżej mapce.

RBP zostanie rozegrany na dystansach 19, 41 i 58 kilometrów. Wszystkie 820 miejsc na listach startowych jest zajętych od ponad dwóch tygodni. Zgłosili się zawodnicy z różnych stron Polski oraz Czech i Austrii. Dla dzieci zorganizowana zostanie Rowerowa Wyprawa, na dystansie około kilometra (na dziecięcą wyprawę są jeszcze wolne miejsca).
Rowerzyści, którzy ukończą w sobotę wyścig na najdłuższym dystansie, a wcześniej przebiegli zimowy Bieg Piastów i Letni Bieg Piastów na 50 km, zostaną uhonorowani statuetkami Wielkiego Jakuszyckiego Szlema.
W trakcie sobotniej imprezy odbędzie się akcja charytatywna – zbiórka pieniędzy na leczenie dziesięcioletniego Bartka, u którego zdiagnozowano nowotwór złośliwy kości mięsak Ewinga. Aby mógł dalej cieszyć się sprawnością fizyczną, konieczne jest kosztowne leczenie.

 


 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.