Uwaga: w nocy i rankiem będą przymrozki

Fot. Pixabay

Do - 6 stopni przy gruncie może spaść temperatura dzisiaj w nocy. IMGM wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia dla całego województwa dolnośląskiego.

IMGW wydał ostrzeżenie pierwszego stopnia przed przymrozkami. Mogą wystąpić od północy 15 kwietnia do godz. 8.00 następnego dnia. Synoptycy uprzedzają o lokalnych spadkach temperatury nocami do -4°C, a przy gruncie do -6°C. Temperatura maksymalna w dzień wynosić ma około 10°C.

Co oznacza ostrzeżenie I stopnia?

IMGW wyjaśnia, że oznacza to warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne oraz zagrożenie zdrowia i życia. Prowadzenie działalności w warunkach narażenia na działanie tych czynników jest utrudnione i niebezpieczne. Spodziewać  się można utrudnień wynikających z prowadzenia działań w obszarze występowania zagrożenia, w tym opóźnień spowodowanych utrudnieniami w ruchu drogowym, zakłóceń w przebiegu imprez plenerowych lub możliwość ich odwołania. Zalecana jest ostrożność i potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.