Uwaga! Zmiany w kursowaniu autobusów MZK

Uwaga! Zmiany w kursowaniu autobusów MZK

Od dnia 17.10.2020 r. w związku z rozpoczęciem III etapu przebudowy ul. Wojska Polskiego nastąpią zmiany w kursowaniu autobusów MZK w Jeleniej Górze. 

Autobusy linii nr 1 i 16 w kierunku Jeżowa Sudeckiego i ul. Wiejskiej od przystanku Wolności – Poczta pojadą przez przystanek M. Skłodowskiej-Curie do przystanku Podwalei dalej po trasie ( z pominięciem przystanków Sąd, Teatr i Bankowa). Trasa powrotna bez zmian.

 

Autobusy linii nr 5 w kierunku Wrzeszczyna od przystanku Krasickiego pojadą przez przystanek M. Skłodowskiej-Curie do przystanku Podwale i dalej po trasie ( z pominięciem przystanków Sąd, Teatr i Bankowa). Ponadto kursy jadące przez Siedlęcin Górny zostaną skierowane od przystanku Skłodowskiej-Curie przez przystanki Podwale i Dworzec Autobusowy do przystanku J. Sobieskiego i dalej po trasie. Trasa powrotna bez zmian.

 

Autobusy linii nr 4, 6, 9, 15, 17, 22, 26 i N2 w kierunku Dworca Kolejowego i Zabobrza pojadą z pominięciem przystanku Teatr ulicami Grottgera, Chełmońskiego (zostanie tu utworzony przystanek tymczasowy przy podziemiach Time Gates ), Sudecką, Staffa i Nowowiejską do przystanku Uniwersytet Ekonomiczny i dalej po trasie. Trasa powrotna bez zmian.

 

Autobusy linii nr 12 w kierunku osiedla Czarnego pojadą objazdem ulicami Wojska Polskiego, Muzealną, Wojska Polskiego, Grottgera, Chełmońskiego(zostanie tu utworzony przystanek tymczasowy przy podziemiach Time Gates) do ul. Sudeckiej i dalej po trasie. W kierunku Zabobrza autobusy pojadą przez ul. Staffa i Nowowiejską do przystanku Uniwersytet Ekonomiczny i dalej po trasie.

 

Autobusy linii nr 10 w obydwu kierunkach pojadą objazdem ulicami Drzymały, Kubsza (zostanie tu utworzony przystanek tymczasowy przy markecie Biedronka)1 Maja do Dworca Kolejowego (z pominięciem przystanków Os. Robotnicze, Podwale, Bankowa, Teatr i Uniwersytet Ekonomiczny).

 

Pętla autobusu linii 19 zostanie przeniesiona na przystanek Powstańców Wielkopolskich (przy Małej Poczcie). W obydwu kierunkach autobusy linii pojadą ulicami Powstańców Wielkopolskich, Lipową, Wyczółkowskiego, Morcinka, Głowackiego, Mickiewicza, Wesołą, Skowronków i dalej po trasie.

Wymiana rozkładów jazdy na przystankach nastąpi w dniach 15-16.10.2020 r.

Komentarze (2)

Nie bardzo rozumiem z tego opisu jak pojedzie 12 na Czarne.

A gdzie nowy autobus na trasie Krakowska -Wiejska? 1 października minął i nadal brak autobusu...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.