W autobusie wyślesz mejla i podładujesz telefon

W autobusie wyślesz mejla i podładujesz telefon

Pięć pierwszych autobusów, bardzo nowoczesnych, firmy MAN już stoi na placu w Miejskim Przedsiębiorstwie Komunikacyjnym. Wczoraj (16 lipca) pochwalono się zakupem. Auta poczekają jeszcze na zamontowanie kasowników i automatów do biletów i wyjadą na ulice Jeleniej Góry. Nastąpi to na początku sierpnia. Nie wiadomo na razie na jakich liniach będą kursować.

To pierwsze pojazdy z 20, jakie zakupiło MZK, by poprawić jakość podróżowania dla pasażerów i kierowców.

27 lipca dotrą do Jeleniej Góry trzy autobusy hybrydowe. We wrześniu ma pojawić się dziesięć kolejnych MAN-ów, a w październiku będą dostarczone dwa pojazdy przegubowe.

Autobusy są pomalowane na czerwono i czarno. Taki kolor wybrali jeleniogórzanie podczas głosowania w internecie.

- Autobusy są ekologiczne, ze specjalną platformą dla wózków inwalidzkich – mówi Agata Buśko, główna księgowa MZK, a jednocześnie prokurent firmy.

W pojeździe naładujemy telefon komórkowy czy laptopa. Auta są bowiem wyposażone w trzy stanowiska do ładowania poprzez USB. Pojazdy będą także wyposażone z sieć bezprzewodową. Są w nich też udogodnienia matek z dziećmi.

Mieczysław Wójtowicz, kierowca z 37-letnim stażem, przewodniczący związku zawodowego w MZK, który prowadził wszystkie marki autobusów, jakie są w firmie, chwali nowe zakupy. - Te auta są bardzo przyjazne dla kierowcy – mówi. - Mają klimatyzację, lodówkę dla kierowcy, kamery cofania i boczne – wylicza. Dla poprawy bezpieczeństwa każdy z pojazdów będzie wyposażony w monitoring.

Dwadzieścia nowych autobusów dla jeleniogórskiego MZK kosztowało 29 milionów złotych. W tym jest także koszt czterech tablic informacyjnych z rozkładami jazdy oraz 15 automatów do kupna biletów. 20 milionów złotych z tej kwoty pochodzi z dotacji.

Nowy tabor to niejedyne zmiany, jakie będą w komunikacji miejskiej. Być może uda się wprowadzić bezpłatne bilety dla dzieci i młodzieży. - O tym zadecydować będzie musiała nowa rada miejska - mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry.

autobusy JG (1).jpg
autobusy JG (3).jpg
autobusy JG (4).jpg
autobusy JG (5).jpg
autobusy JG (6).jpg
autobusy JG (7).jpg
autobusy JG (8).jpg
autobusy JG (9).jpg
autobusy JG (10).jpg
autobusy JG (11).jpg
autobusy JG (12).jpg
autobusy JG (14).jpg

Komentarze (18)

Szkoda tych autobusów z bajerami bo bydło zaraz wszystko popsuje.

Oby to bydło było świadome, że każdy ich wybryk zarejestruje kamera monitoringu, a wandalom nie ujdzie to na sucho.

chyba, że będą w czapce z daszkiem i okularach przeciwsłonecznych.

i Łużniak- gość pcha się na fotel po Marcinie tak że boję się otworzyć boksu ze śmietnikami w obawie by mnie Jerzy nie przywitał.

A ja czekam na niespodziankę - jak Łużniak przegra walkę wyborczą. Kupię szampana i wypiję za ten dar losu.

Przecież Łużniak od zawsze wypowiada się na wszelkie tematy - mniej lub bardziej związane z naszym miastem - często nawet nie za bardzo orientując się w temacie. Komentowanie takich spraw nie jest elementem jego kampanii wyborczej. Tą była m.in. pomoc przy jelonku na wjeździe do miasta. To nie jest radny Szymański, żeby kłapaniem jęzorem próbować zjednywać sobie ludzi.

1. Ludzie wybrali czarny kolor nie zdając sobie sprawy jak później nagrzewa się taki autobus.
2. Zamiast wifi w autobusach wolałbym sobie wygodnie w autobusie usiąść - ktoś kto projektował tylne "siedzenia" to powinien być od razu zwolniony.
3. Dla pasażerów są najważniejsze udogodnienia dla nich a nie dla kierowców. Pasażera średnio interesuje czy kierowca ma lodówkę.
4. Kupujemy nowe autobusy zamiast podwyższyć pensję kierowcom - za takie grosze coraz mniej kierowców będzie pracowało.

Kupujemy nowe autobusy, bo stare mają po 20 lat. Normalnie po 10 latach autobus albo jest w pełni modernizowany, albo odsprzedawany i kupowany jest nowy. Pensje kierowców powinny iść do góry, ale premie zarządu są ważniejsze. Bezsensowny system kupowania biletów zresztą też - wiecznie zawieszające się biletomaty w autobusach i strona internetowa, na której zakup biletu miesięcznego wymaga ośmiokrotnego przeładowania strony - nawet studenci robią to lepiej.

a może jednak "maila" ?

No I co s tego jak tylko ukraińcuf bedom wozić !ja wole moiom 30 letniom Setre ! Lubie sobie zjerzdrżać z karpaczu gurnego albo szklarskiej I odetchnąć na dole że ****ulce zadziałały;)

Nie no redahtor hamulce no zablokował Masakra :)

No to fajnie dziękuje za dyskryminacje mnie jako Taty z dzieckiem, rozumiem że udogodnienia są jak opisaliście dla matek z dzieckiem nie dla Ojców . Wstydzilibyście się dyskryminacji Ojców !

No tak dyskryminują nas za nasze pieniądze !

Zamiast takich drogich autobusów trzeba było kupić polskie tramwaje Konstal N5, zostawić stare pudło zamontować nowe podwozie, zamontować nowe eleganckie miękkie siedzenia, założyć klimatyzację, ogrzewanie i taki tramwaj po liftingu pudło może jeżdzić i z 40-50 lat bez wymieniania wozu na nowego. Po latach by się okazało że o wiele taniej by to wyszło a sama Jelenia Góra miała by nie lada atrakcję.

Trzeba zaznaczyć że dyskryminacja ze względu na płeć zabroniona jest prawem i karana prawem.

wifi srify.... a biletu nie mozna kupic... co za debil to organizuje?

gniazdgo na usb jest...ale kabel tzreba miec swoj ???? no poprsotu extra pomysl...brawo debilu ktory to wymysleasz

Czy MZK może nie szpecić tych autobusów reklamami? Bo skoro 2/3 kasy pochodzi z dotacji to z jakiej racji maja oni na nich jeszcze w taki sposób zarabiać?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.