W Jeleniej Górze duży wzrost zakażonych

Fot. Pixabay

Aż o 24 wzrosła dziś (16 kwietnia) liczba nowych, potwierdzonych przypadków zakażenia koronawirusem w Jeleniej Górze i powiecie jeleniogórskim. Tak wynika z wieczornego komunikatu wojewody dolnośląskiego.

W mieście tych nowych przypadków potwierdzono 18 (łącznie 91), a w powiecie – sześć (łącznie 35). Jaki jest charakter zakażeń dowiemy się dopiero jutro, bo - jak już informowaliśmy – z polecenia wojewody starosta i prezydent mogą omawiać nowe przypadki dopiero następnego dnia po ich potwierdzeniu.
Dzisiaj wzrastała liczba zakażonych we wszystkich powiatach regionu z wyjątkiem zgorzeleckiego i kamiennogórskiego. Łącznie to 189 zainfekowanych osób: Jelenia Góra – 91 (+18), jeleniogórski – 35 (+ 6), lubański – 28 (+1), lwówecki – 9 (+2), bolesławiecki – 9 (+2), złotoryjski – 6 (+1), zgorzelecki – 7, kamiennogórski – 4. 

 


 

Komentarze (24)

producent testów pisze, że test może zidentyfikować wirusa grypy jako koronawirusa.

Komunikat ma na celu pokazać że władza w mieście coś tam działa ,tymczasem cały czas brak komunikatu o wsparciu dla firm.Rada miasta chyba na kwarantannie,słuch o niej zaginął.Rysuje się scenariusz że w tym roku małe firmy padną,duże zredukują załogę,pośredniak nie nadąży z rejestracją bezrobotnych.Budzet miasta skurczy się o 30% w optymistycznym wariancie.Na jesieni podwyżki nieuniknione a po nowym roku konieczne.Prezydent między słowami mówi o konieczności dalszego zadłużenia miasta i ogólnie powiela przekaz z centrali PO .Wczoraj w podobny sposób wypowiadał się Trzaskowski.Referendum wydaje się być koniecznością zaraz po tym jak uporamy się wirusem

W ten sposób zakończy się okres komunistycznej władzy małego kulawego diabła z Żoliborza i jego grupy przestepczej kierowanej przez nieudacznika z dużego pałacu i krzywomordego patologicznego oszusta i kłamcy z małego pałacu.

Wolne sądy będą w imieniu Narodu sądzić tych zbrodniarzy.

Kaci będą na nich wykonywać jedynie słuszne kary śmierci.

[quote=Obatel]W ten sposób zakończy się okres komunistycznej władzy małego kulawego diabła z Żoliborza i jego grupy przestepczej kierowanej przez nieudacznika z dużego pałacu i krzywomordego patologicznego oszusta i kłamcy z małego pałacu.

Wolne sądy będą w imieniu Narodu sądzić tych zbrodniarzy.

Kaci będą na nich wykonywać jedynie słuszne kary śmierci.[/quote]

To, że zbrodniarzowi ubeckiemu obatelowi ludzie dają plusy przypomina mi,że mieszkamy a Czerwonej Kotlinie,niestety.

No właśnie, co się dzieje z jeleniogórską Radą Miasta, zabunkrowała się gdzieś, żeby przeczekać, schowali głowy w piasek? Ostatnia marcowa sesja została odwołana, a mamy już drugą połowę kwietnia. Podobno w tym tygodniu miała się odbyć zdalnie sesja Rady Miasta, przynajmniej tak było mówione kilka dni przed Wielkanocą?! I co, mamy już piątek, tydzień się kończy, a o sesji jakoś nie słyszałem, żeby się odbyła!?

Przeczytajcie o chaosie wizerunkowym który kreuje Szumowski :

Fundacja Watch Health Care

@FundacjaWHC

#WHCnews

Dziś //m.in.: Chaos wizerunkowy @SzumowskiLukasz

- jeszcze lekarz czy już polityk?

Chaos dotyczący wytycznych postępowania wobec pacjentów z podejrzeniem #koronawirus

- podsumowuje @rynekzdrowia

Tekst proszę samemu wyszukać :

//m.facebook.com/WatchHealthCare/photos/a.204741952895863/2778794215490611/?type=3&theater

Opinie na temat czegoś, pochodzące z wysrywów na jakiejś gwnostronie. FB dla niektórych to prawda objawiona

Jeszcze trochę Ojczyzno ma, a POtargowica mieszkająca na Naszej ziemi, działająca wyłącznie na Twoją szkodę, upadną. Powróci czas kiedy Polak Polakowi znów będzie bratem, a wezwanie Bóg, Honor i Ojczyzna - świętością.

Takich haseł chyba już wszyscy mają dość. Do czego to doprowadziło-widać,słychać, czuć.

PiS.bolszewicka zaraza :

"Czy rząd przewiduje zapewnienie maseczek wszystkim Polakom? - Nie prowadziliśmy takich estymacji, analiz - mówi radiowej Trójce Michał Dworczyk, szef KPRM."

PiS.bolszewicka zaraza :

"Lekarze. Pielęgniarki. Ratownicy. Pomimo, że każdego dnia narażacie swoje życie dla innych, nie będziecie systematycznie testowani. Tak zdecydował PiS"

„Stacja TVN powstała na zlecenie służb? Jak Urban Waltera zachwalał”
W 2012 r. Antoni Macierewicz wygrał w sądzie z Mariuszem Walterem, któremu nie podobało się, że polityk przypomniał o związku ITI z wojskowymi służbami specjalnymi PRL. Temat ten wzbudza emocje do dziś. Jak wynika z dokumentów Instytutu Pamięci Narodowej, na pomysł stworzenia spółki ITI, która stworzyła telewizję TVN, rząd PRL wpadł w czasie stanu wojennego. W lutym 1983 r. Jerzy Urban osobiście rekomendował Czesławowi Kiszczakowi Waltera jako osobę odpowiednią do planowania „przedsięwzięć i operacji o znaczeniu propagandowym”, oraz główną siłę koncepcyjno-fachową przy „realizowaniu czarnej propagandy” przez komunistów

W sprawie epidemii, pis/.u/.ary oszczędnie gospodarują prawdą, a mówiąc wprost, ł/.ż/.ą jak bur./e s./u/.k/.i!!!!

Prą do wyborów kosztem zdrowia i życie obywateli .

Nadal brakuje sprzętu dla personelu i TESTÓW!!!!

Przyjdzie czas na rozliczenie junty.

Jedź do Szwecji ,Francji , Włoch,Niemiec każdego kraju w uni europejskiej.Mozesz tam też być leczony na podstawie naszego ubezpieczenia

Dlaczego ktoś ma się leczyć w innym obcym kraju ?.

Bo ma do tego prawo,jeśli w kraju zamieszkania nie ma takiej możliwości.To wynika prosto z członkostwa w Unii Europejskiej.

W komunikatach ministra zdrowia, sugeruje się stopniowy spadek zakażeń, stąd znacznie malejąca liczba testów, ale już zbrodniczym posunięciem posłów PiS z "przydawkami", było głosowanie na NIE dla regularnych testów pracowników Służby Zdrowia! Czyżby pieniądze były ważniejsze od zdrowia społeczeństwa???
Natomiast znalazło się ponad 20 milionów złotych na bojowe (armatki wodne, pojazdy opancerzone) wyposażenie Policji! A po co? Ano, póki trwa epidemia, suweren (ten gorszy) stosuje się do nakazów (nawet tych bzdurnych, jak zakaz wstępowania do lasu), ale wzrost bezrobocia i frustracji(np. całkowitym zakazem aborcji) spowoduje - w końcu - wyjście ludzi na ulice...

Kiedy ZUS za znów wypłacać postojowe?
A może poczeka aż umrzemy z glodu...

Przecież jak zrobią więcej testów to wyjdzie, że krzywa zakażeń rośnie. A do wyborów trzeba pokazać, że spada. Po wyborach to choćby połowa narodu zachorowała, przecież dyktatorzy i tyrani są zainteresowani tylko utrzymaniem władzy. Republika bananowa w centrum Europy. Niestety.

Czy ktoś potrafi przedstawić statystyki ilu mieszkańców było rok temu chorych na grypę , ilu umarło a ilu wyzdrowiało ? Założę się że statystyki są wiele bardziej drastyczne.Tego się już nie dowiemy . Za to będziemy faszerowani informacjami tylko i wyłącznie z obecnej sytuacji ... Uważam również , że jaki rząd by nie był to i tak nie wiele mógłby zrobić bo wszystko co się teraz wyrabia jest narzucone od bardzo wpływowych ludzi na świecie , a my to tylko takie małe mróweczki jesteśmy , które pracują bo muszą a łatwo je rozdeptać. Życzę wszystkim zdrowia i upustu swoich emocji np przy robieniu pompek lub przysiadów , bo to akurat dla zdrowia jest

Dla panikarzy polecam ten artykuł
http

warszawa.naszemiasto.pl/koronawirus-po-badaniach-w-niemieckim-wuhan-europa-coraz/ar/c1-7649763

Dla Rady Miasta nalezy przekazywac rolki papieru toaletowego.Sa tak wystraszeni,ze nie wychodza z WC.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.