W Jeleniej Górze można będzie oddać osocze

Fot. Pixabay

Warto było zabiegać o to, by ozdrowieńcy, których osocze może uratować życie chorych na COVID 19, mogli oddawać krew w Jeleniej Górze. Będzie to możliwe od grudnia.

Do tej pory chętni do oddania osocza musieli jeździć do Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Wałbrzychu. Zniechęcało to wiele osób. Rodziny chorych apelowały do ozdrowieńców i deklarowały, że zawiozą ich do Wałbrzycha, byle tylko oddali krew, co mogło uratować życie ich bliskich. Pisaliśmy o tym w Nowinach Jeleniogórskich a także o staraniach samorządu jeleniogórskiego, który zabiegał o to, by osocze można było oddawać w Jeleniej Górze.

Jak poinformował dzisiaj (24 listopada) prezydent Jeleniej Góry, od początku grudnia osocze można będzie oddawać w punkcie krwiodawstwa w Wojewódzkim Centrum Szpitalnym Kotliny Jeleniogórskiej. Zostanie tu zainstalowany separator, który pozwoli na rozdzielenie pobranej krwi na część komórkową i osocze.

Punkt Krwiodawstwa znajduje się w Jeleniej Górze w WCSKJ na ulicy Ogińskiego. Na parterze, należy iść w stronę apteki przyszpitalnej i dalej korytarzem do punktu. Czynny jest od godz. 7. 30 do 12.00.

Już teraz ozdrowieńcy, którzy kwalifikują się do oddania osocza i chcą pomóc chorym na COVID 19 nie muszą jechać do Wałbrzycha i mogą w Jeleniej Górze oddać krew. Zostanie ona przetransportowana do  RCKiK w Wałbrzychu i tam wydzielone zostanie osocze.  Takie rozwiązanie funkcjonować będzie do grudnia, do czasu zainstalowania separatora w punkcie krwiodawstwa w WCSKJ. 

Komentarze (3)

I slusznie, sadze ze szczepionki beda mniej skuteczne niz osocze ozdrowiencow.

Przeciez luzniaka w tym zasługi żadnej. Nie wbielajcie juz tak tej zakłamanej postaci

i taka dyskusja o wirówke za kilka tysięcy zł

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.