W Jeleniej Górze nie będzie Ławek Niepodległości

W Jeleniej Górze nie będzie Ławek Niepodległości

Jelenia Góra nie przystąpiła do programu budowy „Ławek Niepodległości”.

– To kontrowersyjny plastycznie i bardzo kosztowny mebel – uznano w jeleniogórskim magistracie.

Ponadto z medialnych informacji wynika, że pierwsze egzemplarze ławek, które zamontowano w innych miastach, ulegają awariom, co dodatkowo potwierdza opinię, że byłaby to chybiona ozdoba miasta.

Ławka Niepodległości to nowy program Ministerstwa Obrony Narodowej, którego głównym celem jest uczczenie setnej rocznicy odzyskania niepodległości. Jedna Ławka kosztuje ok. 30 tys. zł.

Bez ławek, ale z wizerunkiem

Ewentualne zamontowanie Ławek Niepodległości w Jeleniej Górze stało się impulsem do pomysłu  powołania w Jeleniej Górze osoby, która zadba o wizerunek estetyczny miasta.

Zdaniem prezydenta Jerzego Łużniaka, taki urzędnik mógłby podpowiadać właścicielom lokali usługowych dobre, estetyczne rozwiązania, spójne z otoczeniem. Jego zadaniem będzie także upowszechnianie efektownych i wartościowych wzorów z innych miejscowości, analiza ewentualnych błędów, które popełnili właściciele lokali usługowych i innych.  - Stać nas na to, żebyśmy sami decydowali o kształcie ozdób, nawet takich, które są poświęcone ważnym, ogólnopolskim sprawom - podkreśla Jerzy Łużniak.

Jelenia Góra jest miastem coraz częściej odwiedzanym przez licznych turystów, którzy zwracają uwagę na estetykę, małą architekturę i inne drobne czasami rzeczy, które decydują o atmosferze danego miejsca. Ważne jest także dobre samopoczucie mieszkańców, którzy chcą mieszkać w ładnym mieście, nie zepsutym architektonicznymi koszmarkami. Mówili o tym podczas spotkań przedwyborczych. Zgodnie z ich postulatami, w magistracie będzie urzędowała osoba odpowiedzialna za wizerunek miasta. 

Komentarze (45)

Swietna decyzja!!Brawo dla władz miasta Jelenie Góra!

Posłanka Marzena Machałek (PiS) powinna swoją dietę poselską przeznaczyć na Ławki Niepodległości.

Machałek w praktyce mieszka od wielu lat w Warszawie. Nasz region jest dla niej obcy.

Poseł Machałek powinna publicznie powiedzieć ile miesięcznie zarabia.
Ma dochód z kilku źródeł.

Machałek dostaje również bardzo dużo pieniędzy na swoje biuro poselskie. Powinna również z tych pieniędzy publicznie rozliczyć się.

Poważna krytyka posłanki Machałek.

"Zmieniła się bardzo. Odeszła od środowiska nauczycielskiego, z którego się wywodzi i dziś nie jest w nim popularna. Nawet gdy kiedyś kandydowała na prezydenta Jeleniej Góry miała bardzo negatywne opinie"
– mówi naTemat Halina Wieczorek, prezes ZNP w powiecie jeleniogórskim.

Czyżby prezydent Jeleniej nie był Polakiem albo ma nie polskie korzenie w tam za 4 lata emerytura po 8 tysięcy miesięcznie to co tam będzie się przejmował

Czyżby prezydent Jeleniej nie był Polakiem albo ma nie polskie korzenie w tam za 4 lata emerytura po 8 tysięcy miesięcznie to co tam będzie się przejmował

Największym problem tego kraju są wszechobecne reklamy, bilbordy, i tablice z nazwami firm, warsztaów itp.
Wygląda to obrzydliwie.
Obecny prezydent powinien się tym zająć, likwidacją nielegalnych reklam

Jak nie będziesz wiedział jak trafić do tych firm to dopiero będziesz płakał

Tak trzymać . Ktoś wymyślił jak by tu szwagier zarobił na bzdurnym pomyśle.

Zawsze można postawić popiersie Lenina

Reklam ,a kiedy znikną wyborcze plakaty.

Bałbym się usiąść na tej "ławce"! Po pierwsze: czy nie zbrukałbym swoją częścią ciała (gdzie plecy tracą swoją szlachetną nazwę, a nie zaczynają się jeszcze nogi) tej patriotycznej ławeczki, a po drugie: brak oparcia - położyć się, nie wypada - i czy "majestat" wspomnianej nie przyczyni się do "złapania wilka"?

To mnie wcale nie dziwi. Z tym prezydentem nie będzie u nas niczego, co wymyślił PiS, chyba, że ustawa wymusi to na Łużniaku. Po co natomiast zatrudniać jakiegoś urzędnika i kolejnego doradcę? Już byli u nas doradcy m.in. od strony internetowej, którzy doprowadzili do powstania słynnego Marcina Complex oraz pani Wild. Inne efekty pracy takich doradców są zwykle niewidoczne, a pieniądze do kieszeni lecą.

nie piepsz kolesiou, widziałeś tę maszkarę z bliska? wstrętny, betonowy kloc z blaszanym "siedziskiem", projekt wybrany przez "komisję", w której większość głosów mieli "plastycy" z MON - jedyne wytłumaczenie, że wygrało to cudo (4 miliony zł / 100 sztuk) jest chyba takie, że byli totalnie nagrzani i myśleli, że wybierają wzór zapory przeciwczołgowej

A wiesz, że samorząd musi dołożyć ok 20% do tych ławek? Chyba szkoda pieniędzy.

Pewnie, że szkoda zawsze można dofinansować niemieckie kino np "nasze matki nasi ojcowie"

Włodarze Jeleniej mają lepsze pomysły, na przykład styropianowe jelonki , które niszczą się z prędkością, światła, albo promenada Bobru która płynie razem z rzeką - to są nowatorskie pomysły, które skutecznie przepędzą turystów. Cały Dolny Śląsk śmieje się z naszego miasta.

A możesz wymienić tych co się z nas śmieją czy tak tylko ogólnie. Bo tak najlepiej wpisać

Cycusiu, nic wartościowego nie napisałeś w tej wypocinie. Wróć lepiej do lizania odbytów cudotwórcom jeleniogórskim.

Czyżby wg PO Polska jednak nie jest NIEPODLEGŁA. Szkoda. Nawet nie wie o co chodzi. A to jest piękna lekcja histori czytana przez lektora podczas korzystania z tej ławeczki. Może forma nie powala lecz idea świetna. Tylko nie dla PO.

Głęboko sięgasz myślą... Głęboko... Minąłeś już zwieracz...

[quote=elegancik z wąsikiem]Głęboko sięgasz myślą... Głęboko... Minąłeś już zwieracz...[/quote]
Wow a ty zawsze o zakończeniu przewodu pokarmowego. Tęczowy jesteś?

Pseudopatrioto, wróć do szkoły i naucz się porządnie posługiwać mową ojczystą, bo kaleczysz ją tak strasznie, że oczy krwawią. Te "ławki" są szkaradne, a poza tym koszmarnie drogie. Idea świetna, ale wykonanie tragiczne. Miasto mogłoby z własnych środków ufundować dużo lepsze ławki, które przynajmniej wyglądałyby jak ławki, a nie przewrócone lodówki i nie byłyby tak absurdalnie przepłacone.

Błąd! "Wrócić gdzieś" lub "wrócić do czegoś" można tylko w przypadku, gdy tam się już było. Tutaj taki przypadek nie zachodzi i zachodzić nie będzie:)

Miasto już postawiło kiedyś info kioski dla turystów. To była inwestycja

Widać po oszczędnościowych jelonkach imitujących mosiądz jak nas stać... :D Z wierzchu świeci, w środku papier - jak cała Jelenia ;)

Widać po oszczędnościowych jelonkach imitujących mosiądz jak nas stać... :D Z wierzchu świeci, w środku papier - jak cała Jelenia ;)

Napisz kartofelku jeszcze kilka razy, bo widzę że polecenia z nowogrodzkiej nie dotarły i nie wiesz kiedy przestać...

Bardzo słuszna decyzja. A zwolennikom ławeczek nikt przecież nie broni zasponsorować takowych miastu. Wszak 30 tysi to niewiele sądząc po łatwości klepania w klawiaturę zwolenników dobrej zmiany. Byłoby patriotycznie i w zgodzie z linią słusznie nam panującej Partii. Nieprawdasz ?

Przecież w JG i tak już "nie-ma-niczego". Porzucone lokale przy arteriach handlowych, od dziesięcioleci porzucony plac byłego targowiska (tylko ogrodzenie się odnawia). Tylko kwitną "galerie" w samym centrum tworzące korki. Może wybudować kolejny "market" z "galerią" i nazwać taki twór "Niepodległa"?

hahaha haha,to takie zachęty byście dużo wrzucili,psychologia społeczna podstawy...

Biedna ta Jelenia Góra.

Przeciez CZERWONE WIEPRZE nie bedom swietowac dnia w ktorum MY POLACY poraz kolejny zapalilismy in kopniaka w te ich smierdzace zady i pogonilismy z NASZEGO pieknego kraju do ich szamba zwanego KREML. PO-PSL-SLD-to nastepcy.

My, Polacy, piszemy po polsku. W przeciwieństwie do ciebie.

Swego czasu widziałem w Warszawie ławki z okazji roku chopinowskiego. Grały melodie, opowiadały historyjki, a przede wszystkim wyglądały jak ławki, a nie przewrócone lodówki z włazem na strych. I zapewne kosztowały dużo mniej niż kilkadziesiąt tysięcy za sztukę. Czemu czegoś takiego nie dało się zrobić?

Zwolennikom postawienia tych ławeczek proponuję zorganizować własną akcję stawiania ławek, które będą znacznie tańsze niż promowane przez ministerstwo. Wystarczy zorganizować konkurs dla jeleniogórskich dzieciaków na najciekawszy projekt takiej ławki, a zmajstrowanie całości zlecić studentom z cieplickiej PWr. Łączny koszt 5 ławek stworzonych w ten sposób będzie mniejszy niż jednej "ministerialnej". I wszyscy byliby zadowoleni.

Kolejny etat!Komu ta osoba będzie doradzać .Pustym lokalom do wynajęcia?

Urzędaski dostały polecenie minusowania komentarzy przeciwnych stołeczkom. No tak, jakieś hobby trzeba mieć.

i dobrze, że ławek nie będzie, paskudne to i absurdalnie drogie, co niektórych, jak by przysiedli, taki znienacka wydobywający się głos mógłby o zawał przyprawić! Ale nowe stanowisko ds wizerunku miasta??? to nie ma już architekta miejskiego?

Mieszkam na innym kontynencie ale urodziłem się w Jeleniej Górze i to miasto do dzisiaj jest mi bardzo bliskie, ponieważ co roku odwiedzam go przez kilka miesięcy to staram się na bieżąco śledzić wszystkie nowości i wydarzenia w tym mieście, osobiście uważam że decyzja P. PREZYDENTA ze wszech miar jest słuszna i rozsądna, może te i kolejne mądre decyzje przyczynią się do rozwoju bo poprzednie lata to stagnacja i marazm, szczególnie na starym mieście,

Osoba, którą wyznaczy prezydent do poprawy wizerunku estetycznego miasta, powinna spowodować decyzję o zagrodzeniu śmietników naprzeciwko cerkiewki w samym centrum miasta, bo wstyd nie tylko przed turystami. Nie potrafili tego załatwić ani Kusiak, ani też Zawiła.
Czeka ponadto przynajmniej na zasłonięcie postępująca ruina gmachu dawnego domu kultury i kina Turysta - na rogu Matejki i Piłsudskiego.
Podobnego zasłonięcia (choćby zielenią) wymagają także nowe kubły śmietnikowe - naprzeciwko Kaplicy św. Anny na reprezentacyjnym deptaku miasta. Ten kto je wymyślił i zamontował w tym miejscu, powinien ponieść konsekwencje!
Mam nadzieję, że w konieczny proces poprawy wizerunku estetycznego miasta włączy się wreszcie tzw. Straż Miejska.
Natomiast biedak, stale nawracający w komentarzach na ośmieszanie pani Machałek, najpewniej nabawił się obsesji...

Raczej krzesełka elektryczne dla dojnej zmiany by się przydały.

Typowe dla lewusa. Brak argumentów to trzeba pałą, albo na krzesło elektryczne. Biedne zaśmiecone patologią rozumki.

Przecież pisowcy to nie lewusy, o czym ty piszesz?!

Jelenia Góra nie jest niepodległa.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.