W Jeleniej Górze powstanie hotel dla Ukraińców

W Jeleniej Górze powstanie hotel dla Ukraińców

Miasto sprzedało budynek, który zostanie wyremontowany i przekształcony na hotel dla imigrantów ekonomicznych z Ukrainy, pracujących w Jeleniej Górze.

Potwierdził nam to zastępca prezydenta Jeleniej Góry Jerzy Łużniak. – Firma z Ukrainy kupiła budynek nieczynnej bursy uczniowskiej przy ul. Kilińskiego – powiedział nam. Kilka dni temu nastąpiło podpisanie umowy.

Nie wiadomo, ile miejsc noclegowych powstanie w hotelu. To nie jedyny budynek, który będzie służył naszym gościom ze wschodu. Jak się nieoficjalnie dowiedzieliśmy, sprzedany został też dawny hotel Sudety przy ul. Krakowskiej. Od wielu lat popada on w ruinę. Ma być wyremontowany i przywrócona zostanie mu funkcja hotelowa.
Według oficjalnych danych, w regionie jeleniogórskim oficjalnie około 3,5 tysiąca Ukraińców.

Komentarze (27)

Coś mi się zdaje, że Autor pomylił adopcję z adaptacją...

Uraaa!!! Uraaa!!! Narodnaja!!!
(Terenówkami tez beda jezdzic??? po nocach)

Nie mam nic przeciw Ukraincom...ale co z naszymi "wlasnymi" bezdomnymi czy zyjacymi w skrajnej biedzie? Kto im pomoze? Przeciez to tez ludzie...

Pojawił się jakiś ktoś z Ukrainy, kupił budynek i chce pomóc/zarabiać na swoich rodakach pracujących w Jeleniej. Nasze miasto dostało tylko kasę za sprzedaż budynku.

Bezdomni w Jeleniej mają gdzie udać się po pomoc, gdzie spać i dostać coś do jedzenia - tyle że tam trzeba być trzeźwym, co dyskwalifikuje zdecydowaną większość bezdomnych, a pozostali unoszą się dumą i nie skorzystają. Chociaż jest też grupa ludzi, którzy chętnie z tego korzystają, bo wiedzą, że to powstało dla takich jak oni.

Nie wiem jakie zależności znalazłeś na linii Ukrainiec - bezdomny, ale tutaj ani jedni, ani drudzy nie mają na co narzekać.

Piękne dwa getta nam wyrosną. Strach będzie się pojawić w okolicy.

to z hotelem sudety to akurat bardzo dobra wiadomość, o ile prawdziwa.

Obok dawnego kina turysta w budynku mieszkają sami Ukraińcy i nie ma mowy o żadnych problemach chodzę tamtędy prawie codzień po zmroku.

Byłem w Świnoujściu. Obsługę barów, restauracji a nawet małych sklepików opanowali Ukraińcy.

chciałeś może napisać wzięli pracę, której Polacy nie chcieli po prostu?

Mozna w necie odpokac art. o tym jak na sile wciska sie pracownikow ukrainskich do prac np w pensjonatach. Gdy odmowisz, masz klopoty. 600 dla pracownika 600 dla posrednika. W jG zapewne jest podobnie ...

Polscy pracodawcy to szkodliwy wrzód na dziubdziuś. Sprowadzą pół Ukrainy byle by nie podnieść zarobków swoim.

[quote=sture]Polscy pracodawcy to szkodliwy wrzód na dziubdziuś. Sprowadzą pół Ukrainy byle by nie podnieść zarobków swoim.[/quote]
A kto ci broni zostać pracodawcą i płacić garściami
rodakom?

a miasto nie mogło przeznaczyć budynku na mieszkania komunalne, niektóre osoby czekają po 15lat na mieszkanie - i tłumaczenie urzędu jest takie że niema mieszkań, a jak kogoś nie stać nabanksterki kredyt i niechce stąd wyjeżdzać to co ma zrobić, no ale gdyby rządzili jelenią górą polacy to takie sytuacje nie miały by miejsca, a tak niestety wspiera się obce nacje a nie polaków.

"Według oficjalnych danych, w regionie jeleniogórskim oficjalnie około 3,5 tysiąca Ukraińców." - a autor artykułu jakim językiem się posługuje?

W przeciwieństwie do "naszych" bezdomnych oni pracują i to ciężko. Pracują tam, gdzie żaden "prawdziwy" jeleniogórzanin nie skalałby się robotą...
Może trochę empatii i zrozumienia by się przydało drodzy rodacy!

I dobrze. Pracują na siebie i na nas. Za to tylko należy im się kawałek dachu nad głową. Cieszyć należy się, że nie powstają tu miejsca dla ścierwa islamskiego. Już makrela się na nich przejechała. Myślała, że zapełni lukę na swym rynku pracy takimi właśnie. I co? Sprowadziła już 2000000, z czego 30000 podjęło pracę...

Czy placa podatki w naszym miescie ?

Hotel dla Ukraińców już funkcjonuje w byłej siedzibie Izby Skarbowej przy ul. Chełmońskiego! Ciekawe kto nim zarządza, jeżeli budynek jest nadal w rękach miasta?!

No nie wiem. Nie ma co uogólniać, ale jednak pośród nich jest masa ludzi, którzy uważają Banderę za bohatera i tak naprawdę nie żywią zbyt ciepłych uczuć do swoich gospodarzy, po prostu wykorzystują to jako lepszą możliwość dla siebie, nosząc w sercu pogardę i nienawiść do nas. Oby tacy jak najszybciej znaleźli szansę wyjazdu z Polski, bo koncentracja w jednym miejscu sprzyjać będzie 'zarażaniu' ideologią, którą może kiedyś się skończyć, że znów Polak się przekona, że niedobrze mieć za sąsiada Ukraińca. Chociaż tym ważniejsze jest, by nie uogólniać, by tym którzy są nastawieni przyjaźnie i tak nie myślą, nie dawać powodów, by zmienili swoje podejście... Jednak jakoś podświadomie nie czuję się szczęśliwy z takiego sąsiedztwa.

Oczywiście, że płacą. Wojkat od ich zatrudnienia z pewnością odprowadza podatki do kasy miasta. Dodatkowo zakłady które ich zatrudniają również odprowadzają podatki od prowadzonej działalności.

Co ty tumanie bredzisz.

Ale czy pracownicy ukrainscy placa podatek dochodowy u nas w JG ?

Tak, tak samo jak dziewczyny ze Spółdzielczej!

Z jednej strony ok tylko kilka faktow z życia.. .
Ukraińcy zatrudniani na 1/10 etatu , podatek minimalny... składki podobnie a suma summarum pracują po 10-12h za 10zl/h Max...

Za sprawą tego hotelu ( koszar?) dzielnica starci na prestiżu, Akurat przy Osiedlu Robotniczym budują nowe domy i trzeba będzie zjechac ceną

Kradną nam Polskom prace.. robią za marne grosze... wiec po co pracodawca ma dac robote Polakowi ktory chce minimum 13zl na godzine.. a taki ukrainiec wezmie 9zl.. dostanie dach nad glowa,pieniadze z mopsu.. i zyje jak paczek w masle.. a ile bezdomnych ludzi (polakow) blaka sie po ulicach.. dlaczego im nie oddadza.. domy nalezace do urzedu miasta stoja i sie marnuja/rozsypuja.. ale po co dac swojemu jak mozna ściągnąć ukraincow... jeszcze polskie wladze przejada sie na tych ze wschodu.. beda żałować ze sprowadzili tu zlodzieji, oszustów. Kradna zony/mezow , prace , ojczyzne...

brak słów , niech wracaja do siebie bo nikt nie patrzy o naszych jeleniogórzanach , którzy na prawde potrzebują domu

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.