W Kowarach wybudowali komunalną kamienicę

W Kowarach wybudowali komunalną kamienicę

Ponad milion złotych kosztowała budowa komunalnej kamienicy w Kowarach. 30 proc. z tej sumy dołożył Bank Gospodarstwa Krajowego. Do pięknego budynku wprowadzi się  osiem szczęśliwych rodzin. Pięć już ma klucze (w piątek w urzędzie uroczyście je przekazano)  i zaczyna się urządzać. Decyzja, kto zamieszka w pozostałych trzech lokalach zapadnie w najbliższych dniach.

Dom o powierzchni przekraczającej 440 m kwadratowych powstał w miejscu, gdzie w 2007 r. spalił się poprzedni komunalny budynek. Wtedy dach nad głową straciły cztery rodziny. Inwestycja ruszyła jesienią 2012 r., a w zeszłym tygodniu obiekt uzyskał pozwolenie na użytkowanie. Budowa domu, wraz z kilkudziesięciometrowym dojazdem od ulicy i miejscami parkingowymi kosztowała ponad milion złotych. Mieszkania w nowym budynku przy ul. Waryńskiego liczą sobie od 38 do 69 m kwadratowych. Anna i Bogdan Krzywy dostali mieszkanie na I piętrze. Ich czternastoletnia córeczka jest po porażeniu mózgowym. Dotąd zajmowali małe (36 m kwadratowych) nierozkładowe mieszkanko na piętrze, do którego prowadziły wąskie, kręte schody. - Okna mieliśmy od ulicy, nie było balkonu i był wielki problem, kiedy trzeba było z córka wyjść na zewnątrz – opowiada pani Anna. Tutaj życie rodziny zupełnie się odmieni. 3 pokoje, 55 m kwadratowych w nowych murach to zmiana rewolucyjna.

DSC03061.JPG
DSC03064.JPG
DSC03074.JPG
DSC03085.JPG
efekt.jpg
IMG_4211.jpg
IMG_4218.jpg
IMG_4219.jpg
IMG_4226.jpg
IMG_4230.jpg
IMG_4232.jpg
IMG_4235.jpg
IMG_4237.jpg
IMG_4242.jpg
IMG_4248.jpg
perlowska.jpg

Komentarze (14)

W Szklarskiej remontują 4 rok dawnego hubertusa,obiekt o co najmniej 100 m2 mniejszy a wydadzą na pewno z 2 mln.zł.

czy otrzymali tu lokale mieszkalne najbardziej potrzebujący?
czy może mający sposobność jak Pani pracująca w sanepidzie?

W sanepidzie zarobki są bardzo marne...niewiele wyższe od zasiłku...

W Kowarach wybudowali komunalną kamienicę a burmistrz Grzegorz Sokoliński ze Szklarskiej Poręby wszędzie pokazuje wizualizację hotelu na Polanie Jakuszyckiej którego nie miał zamiaru tam budować.

[quote=kot w butach]Sokoliński przynajmniej coś robi, a Kotecki tylko szczeka i wylewa pomyje na forach. Wyłaź Kocie ze swojej nory, kolejny wyrok będzie taki, że pójdziesz do kamieniołomu.[/quote]
Tak robi coś. Zamiast mieszkań i budynków robi sobie PR. Na to trzeba bardzo dużo pieniędzy bo każdy wie że słaby produkt trudno się sprzedaje. A jaki to produkt i jak marka każdy widzi.

Kotecki też robi sobie PR. Na forach. Szkoda, że w przeciwieństwie do Sokolińskiego, negatywny.

GRATULUJĘ KOWAROM TAKIEGO RZĄDZĄCEGO. W JELENIEJ GÓRZE NIC SIĘ NEI DZIEJE

Jak to kto zamieszka,Cyganie

Inicjatywa godna pochwały. Brawo! Mam tylko nadzieję, że nie zamieszkają tam jakieś menele i brudasy, którzy zamienią ten dom na melinę. Oby dostali go naprawdę potrzebujący, którzy nie żerują jedynie na MOPSie, przpijając całą kasę...

alkohol jako produkt - zamiennik - wody przeznaczonej do spożycia jest bezpieczniejszy, a luzik po nim pozwala być szczęśliwszym - głuchym i ślepym na ekscesy urzędnicze. Bezpieczniejszy jak woda, którą pijemy!

Daję tej kamienicy mniej niż rok i będzie do remontu...

bez jaj - nadzór z sanepidu tam zamieszka - będzie jak pracy dyyyyyyyyyscyplina cha, cha, czystość i schludność w obejściach jak w mieście

Szczęście, że ludzie mają już dach nad głową. Ale takie wydarzenie uświadamia, że konieczne jest posiadanie polisy ubezpieczeniowej. A jak ją dobrać, aby była skuteczna, treściwa, a przy tym niedroga?

Odpowiedzią na takie zagadnienie jest instancja Związku Wzajemności Członkowskiej. Można ją założyć w dowolnym TUW-ie. No, oczywiście za uzyskaniem jego zgody. Ludzie w niej zrzeszeni powinni stanowić jednolitą grupę o wspólnym interesie – choćby taką, jak mieszkańcy budynku. Polisa w ZWC jest tania i efektywna, ponieważ z założenia szkodowość wspólnoty jest niższa od przeciętnej, a celowość ubezpieczenia dokładnie znana. Dodatkowo w takim trybie ubezpieczenia będą z góry znać jego wynik. Dzięki temu mają wpływ na rozdysponowanie ewentualnej nadwyżki, przykładowo na pokrycie wydatków związanych z interwencją Straży Pożarnej.

Pomoc przy zakładaniu własnych Związków Wzajemności Członkowskiej oferuje Fundacja Wspierania Ubezpieczeń Wzajemnych. Dlatego zachęcam do odwiedzenia strony www.fwuw.pl, gdzie otrzymają Państwo kompleksowe rozwiązania dla wszelkich napotkanych problemów.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.