W KPSW odwrócili kartę

W KPSW odwrócili kartę

– Zatrzymany został trwający od kilku lat niekorzystny trend spadku liczby studentów – pochwalił się profesor Marian Ursel, rektor Karkonoskiej Państwowej Szkoły Wyższej podczas inauguracji roku akademickiego na tej uczelni. To bardzo dobra wiadomość dla studentów, wykładowców, ale i dla miasta.

Uroczysta inauguracja roku na KPSW odbyła się w poniedziałek (9 października) uczelnianej auli.

– Dokonaliśmy pełnej rekrutacji, na wszystkie kierunki – mówił rektor podczas wystąpienia inauguracyjnego. – Wraz ze studentami studiów zaocznych przyjęliśmy około 400 osób. Została zatrzymana niekorzystna tendencja, która niepokoiła nas od kilku lat, spadku rekrutacyjnego. Teraz się to odwróciło. To też znak, że uczelnia się rozwija.
Zadowolony był z jeszcze jednego. – Cieszy mnie także to, że 70 procent studentów pierwszego roku podało KPSW jako szkołę pierwszego wyboru – powiedział profesor Ursel. – To jest dowód zaufania ze strony tych ludzi. Jestem pewien, że tego zaufania jako kadra uczelni nie zawiedziemy.
Pochwalił się także otwarciem studiów magisterskich na dwóch kierunkach: fizjoterapii oraz pielęgniarstwie. – To dalszy rozwój naszej uczelni i krok w słusznym kierunku – ocenił rektor. – Oferta edukacyjna naszej uczelni uległa radykalnemu wzbogaceniu i unowocześnieniu.
– Bardzo się z tego cieszę – przyznał prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła. – Im więcej takiej oferty, tym lepiej dla miasta. Młodzi ludzie nadają miastu kolorytu, dynamiki. Część młodych ludzi wyjeżdża z Jeleniej Góry i studiuje na kierunkach, których tu nie ma, ale część tu zostaje, a część przyjeżdża, żeby tutaj studiować. Mam nadzieję, że tych ostatnich będzie jak najwięcej.
Podczas uroczystej inauguracji roku akademickiego wręczono wyróżnienia w uczelnianej kategorii Dyplom roku. Otrzymali je: Sebastian Chajutin z Wydziału Nauk Humanistycznych i Społecznych oraz Paulina Ostrówka z Wydziału Przyrodniczo-Technicznego.
Później dokonano immatrykulacji studentów, były też wystąpienia okolicznościowe. Uroczystość zakończyła się wykładem inauguracyjnym profesora Jana Miodka pn. Polszczyzna lat 1918-2018.
A w jakich nastrojach rok akademicki witają studenci? – Bardzo dobrych. Atmosfera jest świetna, wykładowcy są w porządku, można z nimi porozmawiać w każdej sprawie – przyznała Natalia Kolasińska, studentka pierwszego roku pedagogiki wczesnoszkolnej.
Jej koleżanka z roku Małgorzata Jurczyk chwaliła zaplecze uczelni, przede wszystkim bazę sportową. Obie studentki to na co dzień piłkarki ręczne KPR-u Jelenia Góra. Nieprzypadkowo wybrały studia na KPSW.
– Już wcześniej studiowałam pedagogikę w Szczecinie i wiem, jak trudno połączyć studiowanie z graniem. Tutaj po rozmowie z panią dziekan i wykładowcami jesteśmy w stanie ułożyć sobie tak plan, by nie kolidował w treningach – powiedziała M. Jurczyk.
 

IMG_0912.JPG
IMG_0916.JPG
IMG_0921.JPG
IMG_0929.JPG
IMG_0936.JPG
IMG_0947.JPG
IMG_0949.JPG
IMG_0952.JPG
IMG_0956.JPG
IMG_0961.JPG
IMG_0987.JPG
IMG_0993.JPG
IMG_0997.JPG
IMG_0998.JPG
IMG_1006.JPG
IMG_1014.JPG
IMG_1026.JPG
IMG_1027.JPG
IMG_1037.JPG
IMG_1039.JPG
IMG_1042.JPG
IMG_1053.JPG
IMG_1061.JPG
IMG_1071.JPG
IMG_1082.JPG
IMG_1095.JPG
IMG_1098.JPG
IMG_1104.JPG
IMG_1108.JPG
IMG_1113.JPG
IMG_1128.JPG
IMG_1133.JPG
IMG_1136.JPG
IMG_1142.JPG
IMG_1145.JPG
IMG_1148.JPG
IMG_1150.JPG
IMG_1154.JPG
IMG_1161.JPG
IMG_1169.JPG

Komentarze (22)

Młodzież nie wie, co to znaczy ubrać się odświętnie. To jest uroczysta inauguracja roku, nie impreza w knajpie... Biała bluzka, czarna spódnica, to tak dużo? Niebieski, szary, spodnie, ramoneski... Smutne...

.. masz racje,to jest smutne,te kobiety wygladaja jakby mialy przerwe w knajpie i po tej uroczystosci wroca obslugiwac konsumentow

Ludzie, swiat idzie do przodu, ubior elegancki nie zawsze oznacza spodniczke i koszule. Zyjemy w takich czasach gdzie ludzie maja Swoj gust i maja do Niego prawo, moze byly jakies powody przez ktore nie wszystkie Panie mialy spodniczki, albo po prostu nie czuly sie w tym dobrze? A ingerowanie w ubior kazdego z osobna jest nie na miejscu. Pozdrawiam - młodzież XXI wieku

"Swój"? "Niego"? widzę, że nowe zasady dotyczące języka też chcesz wprowadzać? Czekamy aż przyjdziesz na egzamin maturalny w gumiakach i flaneli, chociaż nie, raczej matura ci nie grozi (mała litera zamierzona).

Ta mała litera tak strasznie zabolała.... zenada.
powiem jedno matura juz dawno za mna to, ze wy ludzie jestescie zamknieci w swoich malych domach, wsiach, nie rozwijajc sie ze swiatem, ogladajac fakty po faktach w telewizji czy czytajac wiadomosci i pisac komentarze bo cos jest niezgodne z waszymi wyobrazeniami - nikogo to nie obchodzi. poglady sie zmieniaja, nie macie prawa ich nikomu narzucac.

Za tobą? Szkoda tylko, że niezdana. Choć pewnie nawet nie byłeś dopuszczony. Nie wysilaj się już na odpowiedzi, bo sobie robisz tylko wstyd.

Kiedyś obiło mi sie o uszy aby glupim przytakiwac, skoro jestes taki pewien ze matura moja byla niezdana - niech Ci bedzie.. moze sie lepiej poczujesz.. a moze Ty masz bol ze jej nie zdales? O mnie sie nie musisz martwic, a to moja sprawa czy sie wysile czy nie, kazda forma aktywnosci jest dobra, gdyby na tym portalu nie udzielały sie same ameby umysłowe nie byloby potrzeby "wysilania sie". Ja pomimo wszystko mam szacunek do wszystkich ludzi i pisze z wielkiej litery, to sie nazywa kultura.

A ten dalej swoje... Słyszałeś o wielkiej literze na początku zadania? O przecinkach? Ich brak świadczy o twoich ograniczeniach. Nie pisz o jakiejś kulturze, bo niewiele wiesz. Pewnie twoim następnym "argumentem" będzie "jak nie masz argumentów, to czepiasz się ortografii/gramatyki"? Nie chce mi się już tobie nic tłumaczyć, jesteś właśnie taką amebą, która podstawowe zasady pisowni wpajane już w podstawówce ma głęboko w doopie, albo jest za prymitywna, aby je zapamiętać. Odbij już, bo naprawdę wstyd sobie przynosisz.

daj se spokój, z gimbazą będziesz dyskutował? :)

To nawet nie jest gimnazjum - już dawno nie zdałby do następnej klasy:)

Takie "argumenty" sa zawsze najlepsze.. "z gimbaza bedziesz dyskutował?" Czy dot. Interpunkcji. Polacy cebulacy to jest jedyne stosowne powiedzenie na ludzi ktorzy by wylac swoje gorzkie żale robia to w internecie.. to by bylo na tyle bo to juz nie ma sensu - trzymajcie sie cieplutko emerytowani nauczyciele języka Polskiego.

Niekorzystny trend spadku został odwrócony...ok 400 studentów czy ponad 300.To ilu studentów było przyjmowanych w poprzednich latach.W/g mnie to dalej uczelnia bez perspektyw.Trudno jest konkurować z AE i Politechniką.

AE? widzę, że jesteś w temacie na bieżąco...

Ubranie się elegancko to nie jest strój głowy? Na gazowo to się chodzi w podstawówce :)

Weź się ogarnij.

Ja bym powiedział że nie odwrócenie trendu tylko ostatnia deska ratunku i utrzymanie etatów.Skoro miasto się zwija to jak uczelnia może? Kluczem jest rozwój miasta.Na chwilę obecną JG może tylko studentom zaoferować ładne widoki.

Widzimy,że autorytet moralny i celebryta prof. Jan Miodek- Tajny Współpracownik SB o pseudonimie "JAM", obskakuje wszystkie inauguracje w Jeleniej. Ciekawe czy prawicowy senator z PiS-u Krzysztof Mróz uścisnął mu dłoń?

Niestety, czerwona kasta na wyższych uczelniach ma się dobrze. (patrz selekcja negatywna) Taki prof. Miodek vel TW "Jam", to standard. Okrągły Żłób, brak lustracji i dekomunizacji środowiska akademickiego pokutuje do dzisiaj. Tylko młodzieży szkoda. Co na to Dobra Zmiana?

Do dwóch a raczej jednego głąba powyżej - myślisz, że jesteś taki mądry? Że nie widać, że to ta sama osoba pisała? Zaglądnij sobie w życiorysy swoich starych (o ile są ci znani) i zobacz jakie tam mają pseudonimy...
PS w nocy puść sobie jakiś kanał dla dorosłych i użyj ręki, przestanie ci się w głowie gotować od ciśnienia...

Nie różnisz się niczym od twojego adwersarza

Jakieś argumenty czy tylko sobie tak przedwcześnie wytrysnąłeś?

Och!... przedwcześnie sobie wytrysnąłem - na ciebie, głuptasku.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.