W piątek autobusem za darmo

W piątek autobusem za darmo

Władze Jeleniej Góry zachęcają mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej. Zwłaszcza tych, którzy „od zawsze” jeżdżą własnymi samochodami.

Ma to związek z trwającym od soboty Europejskim Tygodniem Zrównoważonego Rozwoju. Organizatorzy tej akcji uznali, że mobilność jest jednym z najważniejszych obecnie czynników zrównoważonego rozwoju miast i regionów, a konieczność respektowania potrzeb mieszkańców z jednej, a ochrony środowiska z drugiej strony winna przekonywać do korzystania ze środków transportu zbiorowego.

– Zapraszamy mieszkańców do poznania warunków przejazdu autobusami miejskimi – powiedział Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta miasta. – Wielu z nich nie ma szans dostrzec zmian, jakie zachodzą w standardach przewozów MZK. A zmieniło się wiele. I nadal się zmienia: spółka podpisała niedawno umowę na dostawę 20 nowych autobusów.
Prezydent przypomina, że najbliższy piątek (22 września) to Europejski Dzień bez Samochodu. Tego dnia przejazdy autobusami MZK są bezpłatne. Podobnie jak 1-go każdego miesiąca. Przepisy te obowiązują od lat, ale wciąż wielu o tym nie wie.
 

Komentarze (11)

"Władze Jeleniej Góry zachęcają mieszkańców do korzystania z komunikacji miejskiej." Obniżcie ceny biletów , to mieszkańcy tłumami będą walić . Skoro inne miasta potrafią, to dlaczego tutaj musi być taka drożyzna? Weźcie choćby przykład z PKS-u , Kolei Dolnośląskich. Jak chce się ściągnąć klientów to trzeba im coś zaoferować konkretnego, a nie autobus z klimatyzacją.

Nie za darmo, tylko na koszt miasta. Miasto funduje 13 dni w roku (3,5% dni w roku) a też paliwo kosztuje i wynagrodzenie kierowców. Ktoś przeprowadzał badania czy 1go faktycznie kursuje znacznie więcej osób i korzysta z tego? Chyba tylko iwyłącznie 1.11 - w dzień w którym zawsze MZK znacznie zarabiało na biletach a teraz nie może

MZK nie zarabia na biletach.Kasa z biletów idzie do miasta które finansuje MZK.Zyski z biletów to tylko kilka procent kosztów jakie ponosi miasto rocznie na komunikacje miejską,był kiedyś o tym artykuł.Więc jak miasto stać to funduje bezpłatne przejazdy.Ja poruszam się tylko MZK po Jeleniej i pierwszego rzeczywiście widać więcej ludzi w autobusach.Uważam że bilety są stanowczo za drogie w Jeleniej a kanary to totalna menelnia i pośmiewisko.

Kanary? 20 lat jeżdżę autobusami w Jeleniej i nigdy żadnego nie spotkałem. We Wrocławiu za to, podczas tygodniowego pobytu, bilet sprawdzali mi 4 razy. A później się dziwię, że jadąc nocnym lub późno wieczornym autobusem, ludzie patrzą się na mnie jak na idiotę, bo kupuję wtedy bilet. No a po co go w ogóle kupować, skoro i tak nikt nie skontroluje autobusu?

Kanary są i to jacy! We Wrocku takich nie mają.Stara baba,mały pyskaty dziadek który kumplom biletów nie sprawdza,garbaty menel w bazarowym ortalionie wożący rodzinę za darmo oraz pijak ze socjalek na Wyczółkowskiego.Ten to kiedyś do drzwi w autobusie nie trafił taki był nawalony.Brygada zaje.bista. A jaki odór w autobusie zostaje po tej niby kontroli :)

Dziekuje.Pojade na cmentarz do Cieplic do mojej sp.Nieboszczki

Tej co sąsiadowi dawała?

Dzień bez samochodu, czyli oczywiście urzędnicy miejscy na czele z Prezydentem nie przyjadą do pracy samochodem tylko komunikacją miejską???

Żeby mu się sweterek wygniótł i przesiąkł zapachem pasażerów? Zapomnij. Szlachta nie korzysta z komunikacji. Ale już nie długo. Za rok szlachta skorzysta przymusowo z podstawionych pod ratusz taczek.

będę podróżowała Pendolino. Sprawdzając rozkład jazdy MZK z przykrością stwierdzam, że linia N1 jedzie "na styk", a linie 6,8 jadą za późno. Pociąg wyjeżdża o 5:24. Przed dojazdem muszę być wcześniej na dworcu, a mieszkam na Zabobrza III. Do tego trzeba brać pod uwagę ew. roboty drogowe, utrudnienia, odpukać wypadek, kolizję... Autobus powinien kursować tak, by pasażerowie nie musieli biec na pociąg, bo nie o to chodzi, ale MZK wypięło się na nas. Wstyd!

Autobus N1 z Zabobrza przyjeżdża na Dworzec o 5:08 więc w czym problem? Aby wsiąść do Pendolino nie trzeba czekać w kolejce ,miejsce też każdy ma wskazane na bilecie,wagony ponumerowane od 1 do 7 16 minut to jaki to styk???????

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.