W Piechowicach odetchnęli z ulgą

W Piechowicach odetchnęli z ulgą

Bezproblemowo zagospodarowana zostanie Szkoła Podstawowa nr 2 w Piechowicach. Wszyscy odetchnęli z ulgą, bo konflikt wisiał w powietrzu. W placówce, która powstanie na bazie dotychczasowego gimnazjum przy ul.Tysiąclecia we wrześniu naukę rozpoczną uczniowie pięciu klas.

Przypomnijmy, że po tym jak kurator oświaty zdecydowanie wykluczył prowadzenie przez samorząd jednej szkoły w dwóch budynkach i trzeba było powołać nową szkołę podstawową w obiekcie po gimnazjum (w odległości 800 m od SP nr 1), niejasne było jakie klasy miały by rozpocząć naukę w nowej placówce po wakacjach. Wobec braku chętnych do dobrowolnego przejścia do nowej szkoły, burmistrz Jacek Kubielski przygotował projekt uchwały, w której zadecydował, że z „1” do nowej SP nr 2 przejdą klasy trzecia i szósta. Rada Rodziców z przewodniczącą Alicją Skowrońską doprowadziła do spotkania burmistrza, radnych z rodzicami, żeby sprawę jeszcze raz przedyskutować. Do spotkania doszło 8 maja, na dzień przed sesją piechowickiej rady, na której zaplanowano głosowanie o przymusowym przeniesieniu wybranych klas do nowej szkoły. Efekt spotkania był taki, że sesje zawieszono, dając rodzicom czas na zorganizowanie się i porozumienie w sprawie dobrowolnego przeniesienia oddziałów. Determinacja Alicji Skowrońskiej i radnej Joanny Wąsiewskiej przyniosły skutek. Po serii spotkań rodziców ostatecznie w szkole przy ul.Tysiąclecia naukę rozpocznie we wrześniu pięć klas. Wszystko odbyło się na zasadach dobrowolności i oddolnego porozumienia. Byłe gimnazjum to funkcjonalny obiekt. Wkrótce powstanie przy nim boisko i plac zabaw. Od września w piechowickich szkołach będzie zdecydowanie bardziej komfortowo, bo w SP nr 1 panował w ostatnich latach straszny ścisk, a młodsze dzieci nie były – dla bezpieczeństwa – wypuszczane na przerwach z klas.
Na wczorajszej sesji rady miasta wobec takiego rozwoju sytuacji wycofano oczywiście punkt o przeniesieniu wybranych klas do nowej placówki.
Więcj na ten temat w Nowinach Jeleniogórskich z 14 maja 2019 r. 

Komentarze (4)

I nie mógł p. Rudolf 3 lata temu w ten sposób?

Przez ścisk dzieci nie były wypuszczane na przerwy- bzdura! Tak jest od zawsze a nie przez tłok. Kto pisze takie informacje? Najpierw trzeba je chyba zweryfikować...

Fajnie że się udało bez przymusu, teraz boisko na szybko i plac zabaw będzie robione. Już się obawiam czy nie kosztem rewitalizacji osiedla. No a może kuratorium dorzuci na to bo na spotkaniach kurator mówił że jak powstanie SP2 to będą pieniądze na jej organizację.

Tam nie była planowana rewitalizacja żadnego osiedla więc z tego nie zabiorą, raczej pójdą w kredyty bo zabieranie nie będzie pozytywnie odebrane

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.