W powiecie jeleniogórskim stołki podzielone. A program?

Nowym starostą ma zostać Krzysztof Wiśniewski z RdR-u.

Koalicja Razem dla Regionu, Prawa i Sprawiedliwości oraz Polskiego Stronnictwa Ludowego będzie rządziła w powiecie jeleniogórskim. Nowym starostą ma zostać Krzysztof Wiśniewski z RdR-u. Przewodniczącym rady powiatu pozostać ma Eugeniusz Kleśta z PiS.

– Ta koalicja gwarantuje stabilną większość w radzie powiatu. Mamy 12 radnych, oczywiście zapraszamy pozostałych radnych do współpracy – powiedział Krzysztof Wiśniewski, reprezentujący RdR. – Mam nadzieję, że to koalicyjne grono się będzie powiększać o kolejnych radnych.
Dodał, że nie bez znaczenia jest to, że na Dolnym Śląsku zawiązała się koalicja Prawa i Sprawiedliwości z Bezpartyjnymi Samorządowcami. – To daje nam szanse na pozyskiwanie środków i realizację wielu projektów w przyszłości – powiedział. – Poza tym, my już współpracujemy od 3 lat i jest to współpraca partnerska. Nie ze wszystkim się zgadzamy, ale potrafimy uzyskać konsensus i zgodę.
– Padają pewne mity, choćby takie, że Prawo i Sprawiedliwość nie ma możliwości koalicyjnych – powiedział Eugeniusz Kleśta z partii Jarosława Kaczyńskiego. Jak podkreślił, po raz pierwszy w powiecie jeleniogórskim jego partia jest w grupie rządzącej.
Razem dla Regionu oraz PiS w radzie powiatu mają po 5 radnych, PSL ma dwóch. Wygląda na to, że Koalicja Obywatelska, która wygrała wybory do rady powiatu i ma w niej aż 7 radnych, w najbliższej kadencji będzie w opozycji.
Koalicjanci podzielili już między sobą stanowiska. Nowym starostą ma zostać Krzysztof Wiśniewski z RdR-u. PiS desygnuje natomiast jednego ze swoich przedstawicieli na funkcję wicestarosty. Ostatnie miejsce w trzyosobowym zarządzie przypadnie reprezentantowi RdR-u. Nazwisk nie podano. Wiadomo tylko, że w skład będą to radni nowej kadencji (w zarządzie mogą też zasiadać osoby spoza rady).
Nie będzie zmiany na funkcji przewodniczącego Rady Powiatu Jeleniogórskiego. Nadal funkcję tę będzie pełnił Eugeniusz Kleśta. Dwaj radni PSL-u (Leszek Supierz i Ryszard Głodek) będą wiceprzewodniczącymi.
Pytani o program rozwoju powiatu koalicjanci odpowiedzieli, że stworzą go w ciągu trzech najbliższych miesięcy.

koalicja_7274-nj24.jpg
koalicja7264-nj24.jpg
koalicja7289-nj24.jpg

Komentarze (20)

Mam swój ''stołek '' z IKEI...mogę się podłączyć do tego koryta? umiem pozować do zdjęć ,brać kasę a nic,podawać rąsie ....podkładać świnie ,gromadzić haki..... Mam kwalifikacje

"...stołki podzielone, a program?" - Był i program: podzielić stołki... Tej koalicji udało się więc zrealizować cały program już na początku kadencji. Brawo my.

Bezpartyjne sprzedajne urwy

PO twarzach widac, ze to wielcy fachowcy, szczegolnie ten grubas w ciemnych okularach. Jak nic Nikodem Dyzma.

Ten grubas świetnie biega - szybki lopez 5 km w 37 min ale za to jest wolny kiedy trzeba zmieniać stołki :)

PO twarzach widac, ze to wielcy fachowcy, szczegolnie ten grubas w ciemnych okularach. Jak nic Nikodem Dyzma. Powinien wam opowiedziec o swoich wielkich sukcesach jak gral na gieldzie. Wszyscy z niego mieli ubaw po pachy.Robil z siebie wielkiego fachmana a

co nie dotknol to strata.

Mi sie udało dostać jeden stołek. Chciałem tą drogą podziękować wszystkim, którzy sie do tego przyczynili. Janek, Ewa pozdrawiam i Roman stary brachu! W miare możliwości sie odwdzięczę. Pisze anonimowo bo ludzie są zazdrośni i będa sie mścić wiadomo jak jest.

Hiia buaaa i wykonaliśmy was platwosy brawa precz z komuna.

nie ważne jak się zaczyna, ważne jak się kończy, ocenimy po owocach ich współpracę i co zrobią dla powiatu...

No to teraz spełniamy obietnice wyborcze.

Kiełbaska, disco polo na wieśniackiej polanie i kolejna kadencja załatwiona. Nawet własnego basenu Wiśniewski nie potrafi wyremontować.

Z tego co mi wiadomo, to camping nazywa się "Wiśniowa Polana" i jest on zarządzany WSPÓLNIE przez rodzinę Wiśniewskich. Jeśli tak bardzo Pani/ Panu nie podoba sie basen, nikt nie zabrania Pani/Pan przyjeżdżać. Basen każdego lata cieszy sie sporym zainteresowaniem ;).

Krzysztof Wiśniewski to najlepszy kandydat. Młody,skromny,pracowit i uczciwy.

Fachowców, a właściwie przemądrzałe fachury to już mieliśmy. Przez to Jelenia Góra odstaje nawet od mniejszych miasteczek. Więc czas pokazać co warte nowe rozdanie. Będziemy patrzeć. Mam nadzieję na bieżące informowanie mieszkańców o zamierzeniach i działaniach.

Przecież Pan wiśniewski jest członkiem psl tylko dla zmylenia wyborców startował z listy rdr!

Przecież Pan wiśniewski jest członkiem psl tylko dla zmylenia wyborców startował z listy rdr!

A jak tam ROB stołeczki poobsadzane w Jeleniej Górze? Napisz o stołeczkach w zaniedbanej Jeleniej.

Jaki jest dług powiatu jeleniogórskiego ? Chyba to nie tajemnica.

No i ko mi podskoczy - widac po minach panów ze zdjęć. Pięć lat - bo tyle teraz trwa kadencja. Jestem tymi osobami przerażony. Nic dobrego . Nic dobrego.

Organizacje przestępcze podzieliły wpływy - taki powinien być tytuł tego artykułu. Kolejna mafia będzie rządzić przez 5 lat.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.