W wielu miejscach nadal zalega woda

Do 1 w nocy działali wczoraj jeleniogórscy strażacy w okolicach ulicy Lubańskiej. Pod wodą znalazły się piwnice czterech budynków również przy Książęcej i Sowińskiego. Woda, która płynęła z okolicznych pól zablokowała ulice. W okolicach Zgorzelca nadal także przebywają strażacy z Jeleniej Góry, którzy cysterną dowożą gospodarczą wodę.

Niespokojne chwile przeżywają od wczoraj mieszkańcy ulicy Lubańskiej, Książęcej i Sowińskiego w Jeleniej Górze, gdzie strażacy próbują pozbyć się wody za pomocą pompy o wysokiej wydajności.

- Wprawdzie poziom wody znacznie już opadł, ale zdecydowaliśmy, że po raz kolejny podejmiemy próbę jej wypompowywania. W związku z tym, że okoliczny teren jest już przesycony wodą, będziemy ją przekierowywać na około 200 metrów od budynków – relacjonował kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy PSP w Jeleniej Górze.

Najcięższa sytuacja w miniony weekend była w Piechowicach, Pakoszowie, Wojcieszycach, Łomnicy i Mysłakowicach, ale tam woda na szczęście również już opada.

- W wielu miejscach zalegają wciąż wody gruntowe, na opad których musimy teraz czekać – relacjonuje kpt. Andrzej Ciosk, rzecznik prasowy PSP w Jeleniej Górze.

Od wczoraj w okolicach Zgorzelca przebywają również jeleniogórscy strażacy, którzy swoją cysterną dowożą gospodarczą wodę. Z Radomierzyc wróciła już Specjalistyczna Grupa Wodno-Nurkowa, która przebywała tam ponad dobę. Nie zwiększono na dziś liczby strażaków na służbie.

Komentarze (1)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.