Wandal namierzony

KPP Lwówek Śląski

Od kilku tygodni we Lwówku Śląskim ktoś dewastował mienie publiczne. Straty wynikające z chuligańskich wybryków oszacowano na ponad 12 tys. zł. Pierwsze podejrzenia padły na niesfornych nastolatków, ale okazało się, że sprawcą jest 27-latek.

Namierzenie sprawcy trwało wiele dni. Tropiła go policja oraz straż miejska. Ostatecznie w ustaleniu jego tożsamości pomógł miejski monitoring oraz zeznania świadków. 27-latek znalazł szczególne upodobanie w niszczeniu efektów czyjegoś wysiłku, często skupiał się na niedawno odnowionych elementach infrastruktury. Oszpecił farbą 9 ławek, 14 koszy na śmieci, 3 lampy uliczne. Ponadto zniszczył jedno drzewo, krzew ozdobny orazelewację pawilonu na targowisku miejskim. Nie przeszedł obojętnie także koło barierek parkowych, które zdeformował. Samorząd, czyli wszyscy mieszkańcy, ponieśli w sumie szkodę wyceniona na około 12,5 tys. zł. Podstarzały chuligan stanie wkrótce przed sądem, który może go posłać za kraty nawet na 5 lat.
 

57426244_1639429426189450_6290208793036849152_o.jpg
57325223_1639429452856114_572175848115798016_o.jpg

Komentarze (17)

"podejrzenia padły na niesfornych nastolatków", "Nie przeszedł obojętnie także koło barierek parkowych, które zdeformował.", "Podstarzały chuligan stanie wkrótce przed sądem, który może go posłać za kraty" - SAD,LEVEL MASTER!

W Jeleniej Górze jakoś policja nie może poradzić sobie też z takim jednym kundelkiem , który znaczy teren podpisując się ,,sztos".

A jak wymiar sprawiedliwości podejdzie do odpracowania owych ponad 12 tysięcy przez chuligana? Jest szansa, że g***** zwróci te pieniądze?

Będzie się musiał zapisać do pisu. Gorszej kary już nie ma...

40parę % wyborców w Polsce ma karę :) Żeś wymyślił...

Są członkami pisu? Nie bredź, patusie...

Zamiast trafić do więzienia, powinien odmalować zniszczone elewacje, kosze na śmieci... i pomóc przy ustawieniu nowych barierek.

Więzienie to dla takiego 27 latka żadna kara. Dopiero, jak będzie musiał w pocie czoła naprawić szkody, a 12 tysięcy oddać w zębach; podjąć uczciwą pracę, zamiast szwendać się bezcelowo po mieście, wtedy odechce mu się raz na zawsze niszczenia mienia i jest szansa, że nauczy się, że należy szanować to, co jest naszym wspólnym dobrem.

Odpracować? Jeszcze zgłosi do ziobry, że jest szykanowany i dostanie rekompensatę...

Co da mu więzienie, poza tym, że za jego pobyt; wikt i opierunek zapłaci podatnik? Nic, bo bycząc się niczego nie zrozumie.

Jeśli pot będzie mu ciekł po czole, to zrozumie - taką mam nadzieję, ile wysiłku włożyli w to inni ludzie, by miasto wyglądało schludnie, a ile wysiłku musi włożyć w to on sam, by zamalować swoje bohomazy.

Dodatkowym środkiem wychowawczym byłby wyrok nakazujący zwrot tych pieniędzy w zębach. Wówczas 27 latek musiałby podjąć pracę.

Zresztą to ma być kara, a nie spacerek.

To była ironia.

Diabli wiedzą, co by Ziobrze do głowy wpadło. On znany jest z różnych rzeczy, a jak chce kogoś usadzić, to znajdzie się bat na takiego człowieka.

Jaki pożytek z karania go więzieniem.
Lepiej aby ten nieudacznik przywrócił do stanu pierwotnego to co zniszczył i odrobił dodatkowo godziny na rzecz gminy.
Prowadzenie postępowania sądowego, umieszczenie niedorajdy w ośrodku penitencjarnym to wszystko koszty, a tam na pewno swoich szkód nie odpracuje.

27 lat-podstarzaly piszecie? To ja 42 latka przeszlam level Senior rozumiem? Buahahahaaaaaaa...

I widzisz, dwunastolatki z szesnastoletnią praktyką w chlaniu cię minusują...

Nie uważasz, że 27 lat to trochę za duży wiek jak na takie szczeniackie wybryki?

śmieć

Oczywiscie ze tak,jak najbardziej zachowanie karygodne!Ale zeby 27 latka nazywac podstarzalym odrazu? :D Przynajmniej sie usmialam (znaczy sie z podtekstu),bo ten artykul pisal chyba ktos w rownie podeszlym wieku ;) z calym szacunkiem :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.