Warto czytać: Historia od ludzkiej strony

Warto czytać: Historia od ludzkiej strony

"Korepetycje z niepodległości" to pozycja, w której Sławomir Koper i Tymoteusz Pawłowski w przystępny i atrakcyjny sposób przedstawiają zawiłości wydarzeń sprzed stu lat.

Autorzy nie skupiają się na wielkich słowach, wręcz przeciwnie – na całkiem przyziemnych sprawach. Opisują nie tylko kwestie społeczne, ekonomiczne czy finansowe, ale także stosunki międzyludzkie, gdyż to właśnie one decydowały o tym, dlaczego Polacy pragnęli niepodległości i w jaki sposób ją uzyskali.

Jeleniogórska Książnica Karkonoska zaprasza 7 listopada o godz. 17.00  do sali konferencyjnej przy ul. Bankowej 27 (III p.) na spotkanie ze Sławomirem Koprem, podczas któregobędzie miała miejsce m.in. prezentacja książki „Korepetycje z niepodległości”.

Sławomir Koper - polski pisarz, znany popularyzator historii, świetny mówca. Absolwent Wydziału Historycznego Uniwersytetu Warszawskiego. Jego książki cechuje prosty język, zawiłości historyczne są przystępnie opisane i mogą stanowić dobry wstęp do dalszych lektur o historiach wielkich karier, zdrad czy zbrodni z namiętności . Autor wzbogaca teksty licznymi ciekawostkami, rozprawia się z mitami historycznymi. Często pisze o wielkich ludziach z perspektywy ich życia prywatnego, posługując się anegdotą i humorem. Dzięki temu bohaterowie jego książek zyskują na autentyczności. Szczególne miejsce w jego publikacjach zajmują studia nad okresem międzywojennym i obyczajowością XIX wieku. Znany jest również z publicystyki prasowej. Współpracował z miesięcznikiem „Uważam Rze. Historia”, był felietonistą tygodnika „Do Rzeczy”. Publikuje w miesięcznikach „Historia. Do Rzeczy”, „Mówią Wieki”, „Poznaj Świat”, a także na portalach wp.pl Historia oraz super HISTORIA.pl. Ważne publikacje: "Życie prywatne elit artystycznych Drugiej Rzeczypospolitej" (2010), "Wpływowe kobiety Drugiej Rzeczypospolitej" (2011), "Kobiety w życiu Mickiewicza" (2010), "Ukraina. Przewodnik historyczny" (2011), "Życie artystek w PRL" (2013), "Królowe salonów II RP" (2015), "Bodo. Historia z tragicznym zakończeniem" (2016). Najnowsze publikacje: "Zbrodnie z namiętności" (2018), "Polscy szpiedzy" – współautor Arkadiusz Biedrzycki (2018), "Jagiellonowie. Schyłek średniowiecza" (2017), "Ulubieńcy bogów" (2017).

Uwaga! Dla naszych Czytelników mamy trzy egzemplarze książki "Korepetycje z niepodległości". Rozdamy je osobom, które najszybciej zatelefonują na redakcyjny numer 757524781 we wtorek 6 listopada, po godz. 14.00. warunkiem odbioru książki jest posiadanie aktualnego wydania "Nowin Jeleniogórskich". Zapraszamy! 

Sławomir Koper - spotkanie autorskie.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.