Warto czytać: Książka niezwykłej dziewczynki

Warto czytać: Książka niezwykłej dziewczynki

„Tomek, Adam i wehikuł czasu” Paulinki Zysk z rysunkami Irka Koniora to książka absolutnie wyjątkowa. Jest nie tylko pięknie wydanym komiksem dedykowany młodym czytelnikom, ale przede wszystkim wspomnienie niezwykłej dziewczynki, która napisała historię chłopców przenoszących się w czasie.

Paulinka Zysk była wspaniałym, utalentowanym dzieckiem, uwielbiała podróże, taniec i pisanie. Miała wiele marzeń. Jednym z nich było napisanie własnej książki. Podczas warsztatów dziennikarskich napisała opowiadanie „Tomek, Adam i wehikuł czasu”, na podstawie którego po latach stworzono komiks. Paulinka planowała opisać więcej przygód Tomka i Adama, lecz los napisał inny, tragiczny scenariusz... Dziewczynka zginęła 9 marca 2013 r. w wypadku pod Sierpcem, gdy jechała ze swoim zespołem Jazz One Junior na turniej tańca w Białych Błotach koło Bydgoszczy. Miała 11 lat...

Jej rodzice założyli Fundację im. Paulinki Zysk, która nie tylko pielęgnuje pamięć o fantastycznej, tragicznie zmarłej dziewczynce, ale też popularyzuje taniec wśród młodzieży i promuje uzdolnionych, młodych tancerzy. To właśnie dzięki staraniom Fundacji w ubiegłym roku wydano książkę, której współautorką jest Paulinka. Jedyny w swoim rodzaju komiks trafił m.in. do jeleniogórskiej Książnicy Karkonoskiej, gdzie także udostępniany jest zainteresowanym.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.