Warto czytać: Najlepsza książka Veroniki Roth

Warto czytać: Najlepsza książka Veroniki Roth

„Spętani przeznaczeniem”, to pełna niezwykłych wyobrażeń historia o nadziei, walce i miłości, rozgrywana  w kosmicznym uniwersum.

Ona – zabija dotykiem, on –  jako jedyny jest na ten dotyk odporny...

Akos – syn narodu miłującego pokój i Cyra – zabijająca dotykiem, siostra bezwzględnego tyrana, który zmusza ją do zadawania bólu a nawet śmierci swoim politycznym przeciwnikom. Życiem tych dwojga od narodzin rządzi przeznaczenie, a raz wypowiedziane przez wyrocznie losy stają się nieodwracalne. Ludy, do których należą, rywalizują i walczą o władzę na planecie Thuhve, w odległej galaktyce. Pewnego dnia  Akos zostaje brutalnie porwany. Od tej pory ma służyć Cyrze. Między dwojgiem, których więcej zdaje się dzielić niż łączyć, rodzi się uczucie, wymagające przebaczenia. W odzyskujący spokój świat wkraczają jednak demony przeszłości. Tyran – ojciec dziewczyny uważany za martwego – powraca z kosmicznej wędrówki, by zniszczyć życie mieszkańców planety.
„Spętani przeznaczeniem” to odważna opowieść o uczuciu, które wymaga zaprzeczenia dawnym relacjom, własnym obsesjom i dotychczasowym wyobrażeniom. Powieść wyraża to, co w prozie Roth najlepsze: niespieszny, pełen napięcia romans zanurzony w misternie skonstruowanym,  kosmicznym świecie. Poprzez różnorodność perspektyw oraz intryg – osobistych czy politycznych – autorka z niezwykłą wnikliwością ukazuje motywacje bohaterów, a rozmach epickiej narracji staje się okazją do zadania odważnych pytań. Czy przeznaczenie może spętać każdego z nas? Czy człowiek w imię własnych przekonań i emocji jest w stanie przeciwstawić się cywilizacji? I czy prawo boskie naprawdę stoi ponad ludzkim?
Po zekranizowanej „Niezgodnej” (światowego megahitu Veroniki Roth) i bestsellerze „Naznaczeni śmiercią” nadchodzi wyczekiwany finał losów Cyry i Akosa.  „Spętani przeznaczeniem” ukazują Veronicę Roth jako pełnoprawną, dojrzałą pisarkę.

Komentarze (2)

Potwierdzam - to najlepsza książka autorki! :)

Nudna jak flaki z olejem. Pseudo sci-fi, pseudo filozofia, akcja rozwleczona, dialogi jak z telenoweli... Jak to jest najlepsza książka autorki, to nie zazdroszczę pozostałych.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.