Warto czytać: Nowość dla miłośników regionu

Warto czytać: Nowość dla miłośników regionu

Piechowice, Górzyniec, Michałowice, Pakoszów i Piastów to główni „bohaterowie” zarysu monograficznego Piechowic, wydanego przez Związek Gmin Karkonoskich. 

Do Piechowic należą miejscowości (niektóre mają status osiedla): Górzyniec, Michałowice, Pakoszów, Piastów. W latach 1976 – 1997 dzielnicą Piechowic był także Jagniątków, przyłączony 1 stycznia 1998 r. do graniczącej z nim Jeleniej Góry. Miasto położone jest na wysokości 360-480 m n.p.m., a granica sdministracyjna sięga aż do wysokości 1509 m n.p.m., gdzie znajduje się drugi co do wysokości szczyt polskich Karkonoszy – Wielki Szyszak.

W bogato ilustrowanej zdjęciami oraz reprodukcjami dawnych pocztówek publikacji znalazło się wiele informacji na temat geografii, historii, współczesnego życia miasta oraz związanych z nim ludzi. Do wydawnictwa dołączona jest płyta DVD. To propozycja dla miłośników regionu.

Książka dostępna jest w księgarni regionalnej (także internetowej) jeleniogórskiego Wydawnitwa Ad Rem, a także w Piechowickim Domu Kultury i w Hucie Julia. 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.