Warto czytać: Opowieść o głosie

Warto czytać: Opowieść o głosie

„Głos wewnętrzny. Autobiografia” to historia nieśmiałej kiedyś dziewczyny z północnej, prowincjonalnej części Stanów, która dziś swoim zmysłowym, dojrzałym głosem uwodzi publiczność m.in. w Royal Opera House w Londynie, Metropolitan Opera w Nowym Jorku i La Scali w Mediolanie.

Renée Fleming w swojej książce zabiera czytelników za kulisy operowego świata, aby odkryć przed nimi blaski i cienie życia artystki. W tej porywającej opowieści sopranistka bawi do łez przywoływanymi anegdotami, ale nie unika też trudnych tematów.

„Opowieść o moim głosie niczym się nie różni od akcji powieści o koniach, które uwielbiałam w młodości: mała dziewczynka znajduje dzikiego konia, którego prawdziwy potencjał tylko ona może dostrzec. Kocha go, troszczy się o niego i niestrudzenie trenuje. Wzajemnemu oddaniu nic nie jest w stanie stanąć na drodze.
Dziewczynka nie opuszcza konia mimo jego kontuzji, nie wierzy nikomu, kto mówi, że koń jest już bez wartości, i odrzuca wszelkie oferty sprzedaży konia. Ten wreszcie „rozkwita” i zaczyna wygrywać w zawodach, a w zamian za pracę i poświęcenie dziewczynki prowadzi ją do dalszych zwycięstw, o których nigdy nawet nie śmiała marzyć.
Oto opowieść o tym, jak odnalazłam mój głos, jak pracowałam, aby go ukształtować i jak z kolei on ukształtował mnie.”

Renée Fleming (fragment wstępu)

 


 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.