Warto czytać: Wstrząsająca biografia Charlesa Mansona

Warto czytać: Wstrząsająca biografia Charlesa Mansona

Nakładem Wydawnictwa Agora, w serii PRAWDZIWE ZBRODNIE ukazała się książka Jeffa Guinna „MANSON. KU ZBRODNI”. To wstrząsająca biografia Charlesa Mansona - człowieka, który stał za zabójcami Sharon Tate, żony Romana Polańskiego.
 

Jak unikającemu mydła analfabecie udało się stać nowym wcieleniem Chrystusa, który mówił: „Zabij dla mnie, zgiń dla mnie”? Dlaczego cwaniak, którego z Hitlerem łączył paskudny charakter, kompleks niskiego wzrostu i atawistyczny strach przed silniejszymi samcami innych ras stał się jedną z ikon lat 60.? Trzy członkinie jego sekty, Susan Atkins, Patricia Krenwinkel i Leslie Van Houten najpierw zaszokowały Amerykę okrutnymi morderstwami w domach Romana Polańskiego i małżeństwa La Bianca. A następnie ekscentrycznym zachowaniem, demonstracyjnie kpiąc ze swoich ofiar i radośnie zmierzając do celi śmierci. Na czole rozżarzoną szpilką wypisały sobie X na znak, że wypisują się ze świata tak zwanych tradycyjnych wartości. Kim był człowiek, który pchnął je ku zbrodni?
Autor bestsellerowych biografii Jeff Guinn odkrył nieznane fakty z życia Mansona, a także nowe szczegóły zbrodni na ciężarnej Sharon Tate. Stworzył jednocześnie porywającą opowieść o zbrodni i o brutalnym końcu raju dzieci-kwiatów.

Wyczerpujące i wielkie studium życia socjopaty uznanego przez swoich wyznawców za drugie wcielenie Jezusa Chrystusa. Fascynująca historia legendarnego mordercy, którego zbrodnie wciąż przerażają świat.
amazon.com

Mimo, że większość oczytanego świata wie co się wydarzy, Guinn umiejętnie podtrzymuje suspens. Niezbędna pozycja dla studentów kryminologii, psychologii, kulturoznawstwa, muzyki, psycho i socjopatologii oraz dla wielbicieli literatury non-fiction.
The New York Times

Uwaga! Naszym czytelnikom rozdamy trzy egzegzemplarze  tej właśnie książki. Informacja, jak można je zdobyć w aktualnym wydaniu "Nowin Jeleniogórskich" z 7 lipca 2015.

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.