Wciąż zaśmiecają lasy

Fot. MPGK

Mimo nowych rozwiązań prawnych, mimo ciągłych akcji uświadamiających, zjawisko wyrzucania odpadów do lasu, przydrożnych rowów, innych odosobnionych miejsc, wciąż nie zanika. To kwestia nie tylko estetyki i ochrony środowiska – za sprzątanie po kimś płacimy my wszyscy. Reagujmy, kiedy widzimy lekceważących podstawowe zasady osobników ciągnących z dziwnym transportem na łąki czy do lasu.

 

Służby miejskie regularnie są powiadamiane o dzikich wysypiskach i w miarę możliwości je likwidują. To jednak wciąż walka z wiatrakami. Niektórzy mieszkańcy zadają sobie trud, ponoszą koszty transportu i godzą się na ryzyko kary i wstydu i wywożą śmieci „za miasto”.

Na takie właśnie dzikie wysypisko natrafili pracownicy MPGK w lesie komunalnym przy drodze na Zgorzelec (przy parkingu). Kartony, plastikowe elementy samochodu i inne wyłoniły się, kiedy stopniał śnieg. Teraz jeleniogórskie MPGK musi uprzątnąć teren, a to oznacza, że za akcje zapłacimy wszyscy

Komentarze (16)

" osobników ciągnących z dziwnym transportem na łąki czy do lasu." - qrwa, że co?!

Dużo śmieci pochodzi z budów. Powinno się inwestora od razu obciążyć podatkiem za śmieci a nie jak budynek jest odebrany i zamieszkały. Robotnicy wala śmieci gdzie popadnie.

Masz ptaszku coś na sumieniu,że wyskakujesz z tymi paniami?

Polski system segregacji nie nadąża za krajami w Uni. Ciekawe dlaczego nas stać skoro płacimy wszyscy ,żeby wrzucać plastik do pieca i na pola zamiast dać za niego symboliczną opłatę w skupach złomu lub punktach jakiejkolwiek segregacji??? Odpowie ktoś??? Ekopatrollle srole drony a wystarczy dać g****e 25 groszy za butelkę plastikową w każdym markecie lub sklepie. A za 1kg jakiegokolwiek plastiku ba z 80 groszy i zbieracze, palacze, złomiarze ruszą sami do segregacji.

Spróbuj oddać szklaną butelkę jak zgubisz paragon.

Śmieciarze też nie są bez winy. Oni segregują śmieci przed posesją - to zabiorą a tego nie bo im się nie chce. Skoro odpad powstał w gospodarstwie domowym to ich zas...ym obowiązkiem jest go zabrać, a nie wydziwiać i fochy stroić.

zamontować kamerki na drzewach w newralgicznych miejscach a potem obciążyc kosztami sprzątania takiego delikwenta i po kłopocie.Bo nic tak nie boli smieciarzy jak utrata kasy.

ten narod to sama wiocha. nigdy sie to nie zmieni.

Pisząc "ten naród" piszesz również o sobie. Pamiętaj koteczku , że nie wszyscy są tacy jak sobie wyobrażasz.

A gdzie mają te śmieci wywozić?, wynosić? skoro państwo, urzędnicy dają im przykład jak zaśmiecać własny kraj. Wysypiska zapchane są do granic możliwości bo zwożone są za darmo śmieci z Niemiec i za granicy do naszego kraju. Sami urzędnicy są temu winni że pozwalają na bezkarne zwożenie tych śmieci do naszego kraju i nikogo za to nie karzą. A ci to widza i tak samo robią, AMEN.

Pakujemy wszystko do woreczków posegregowane oczywiście ,wsiadamy do auta i jedziemy do MPGK gdzie ważą nas sympatyczne młode Panie .I wszystko za darmo !

Na stronie mpgk informują, że żeby wywieźć do nich śmieci, musisz mieć dowód osobisty, akt własności lokalu i coś tam jeszcze, po przyjeździe na miejsce okazuje się, że nikt niczego nie sprawdza i nie wymaga. Po co więc informacje które są nieprawdziwe i odstraszają wielu, komu chce sie szukać aktu własności mieszkania żeby wywieźć śmieci z remontu? Wielu jest takich, co wywali w krzaki.

Moje auto to nie powóz do wywożenia śmieci za MPGK.

Z tego co czytam to sami sobie problemy stwarzacie i sami problemów szukacie !Wystarczy chcieć a jak nie to kij wam w odbyt !

Anonim pamiętaj że twoje auto tak jak ty do niczego się nie nadaje !!!!

Założono monitoring w przejściu podziemnym pod JPII i chwała im za to. W miejsce tego przejścia okoliczne ścieżki rowerowe i sąsiednie przejście na błoniach zostały zasłane rozbitymi butelkami. Niektórzy nigdy nie nauczą się porządku i już naprawdę nie wiem co należy stosować aby czysta zieleń cieszyła nasze oczy na co dzień. Może prace społeczne, na rzecz porządków w takich miejscach, orzekane w trybie natychmiastowym na złapanych śmieciorobach przez patrole Policji.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.