Weekend protestów

fopt. z Kamiennej Góry: Łukasz Wacławski-Gałek; FC Strajk Kobiet Zgorzelec

Bolesławiec, Bogatynia, Gryfów, Jelenia Góra, Lubań, Lwówek, Zgorzelec, Kamienna Góra – w tych wszystkich miasta odbyły w ten weekend mniej lub bardziej liczne protesty przeciwko wyrokowi tzw. Trybunału Konstytucyjnego, który uznał, że przerwanie ciąży ze względu na wadę genetyczną jest niezgodne z konstytucją.

Większość tych miast tak licznych protestów nie widziała w ostatnim trzydziestoleciu. Wszędzie uczestniczy bezkompromisowo wyrażali swój gniew.
W Bolesławcu protestacyjne „spacery” odbywały się w sobotę i niedzielę. Liczniejszy był ten sobotni, bo na bolesławieckim rynku pojawiło się prawie pół tysiąca osób. W niedzielę to było ok. 200 – 300 osób. Bolesławiecki protest pokazano w TVN24. Spacery obyły się bez incydentów. W poniedziałek (26 października) kolejny dzień sprzeciwu – od godz. 16.00 blokowana ma być droga w okolicach Biedronki przy ul. Komuny Paryskiej.
Kilkaset osób niedzielnym wieczorem przeszło ulicami Bogatyni. Znicze zapalono przed urzędem miasta, gdzie urzęduje komisarz – nominat partii rządzącej. Rzucano jajka i petardy. Incydentów nie było.
Za szokująco duża można uznać liczbę protestujących w niewielkim Gryfowie, gdzie w niedzielę na ulice wyszło około pół tysiąca mieszkańców. Uczestnicy z rynku przeszli pod biuro senatora Ślusarza, gdzie zapalono znicze. Spacerowicze odwiedzili jeszcze dom senatora i jednej z radnych. Tam także wszystko odbyło się spokojnie.
Mniej liczny był niedzielny protest w Lwówku, gdzie przez moment zrobiło się gorąco. Uczestnicy po zbiórce na rynku zaczęli, przechodząc po pasach, blokować ulice. Doszło do spięć z kierowcami, a jeden z samochodów (który wjechał w protestujących), został skopany. Policja ostudziła atmosferę.
Bardzo liczny był sobotni protest w Kamiennej Górze. Tu około 300 osób spotkało się przed ratuszem, by potem odwiedzić dom starosty i biuro poselskie Marzeny Machałek. Przy biurze zapalono znicze, pozostawiono wieszaki, tabliczki z hasłami i transparenty. Tutaj uczestników legitymowali policjanci. W Kamiennej Górze akcja ma być kontynuowana w poniedziałek. Uczestnicy spotkać się chcą przed ratuszem o 15.30, a potem planowane jest blokowanie dróg.
W Zgorzelcu protestowano w piątek i sobotę. Pierwszego dnia, pod krzyżem milenijnym spotkało się niezbyt wiele osób. W sobotę było ich już znacznie więcej. Zgorzelczanie zamierzają w poniedziałek, od godz. 17 zablokować ulice w mieście.
W Lubaniu protestowano już w piątek, za sprawą mieszkanki miasta, która samotnie rozpoczęła pikietę na placu 3 Maja. Szybko odłączyło kilkanaście osób. W sobotę nie był to już protest małej grupki, ale ponad pół tysiąca mieszkańców. Przeszli oni ulicami Lubania, kończąc spacer przy obelisku na placu 3 Maja. W Lubaniu policja spisywała uczestników.
Porównując z Gryfowem, Lubaniem, czy Kamienną Góra dość skromnie wypadł protest w największym mieście regionu. W Jeleniej Górze w piątek w sprzeciwie uczestniczyło ok. 200 osób, chyba nawet mniej protestujących pojawiło się w sobotę. Uczestnicy odwiedzili biuro poselskie PiS. Chcą dalej protestować w poniedziałek, blokując ulicę. Zbiórkę ogłoszono przy Castoramie o godz. 17.00.
Strona FC Strajk Kobiet Zgorzelec pokazuje, że nie tylko w większych protesty maja miejsce w większych miastach regionu. Sprzeciw, choć w innej formie wyrażany jest także w małych miejscowościach. Przy kościołach parafialnych w Radomierzycach, Żarce n/Nysą, Jędrzychowicach czy Osieku powieszono jednoznaczne w treści plakaty.

 

Kamienna1.jpg
kamienna2.jpg
kamienna3.jpg
kamienna4.jpg
kamienna5.jpg
kamienna6.jpg
kamienna7.jpg
kamienna8.jpg
kamienna9.jpg
kamienna10.jpg
kościoły1.jpg
kościoły2.jpg
kościoły3.jpg

Komentarze (28)

Białoruś- Łukaszenka mówi o zadymiarzach atakujących milicję. Warszawa - komendant główny milicji mówi o zadymiarzach atakujących milicję Białoruś - Warszawa - wspólna sprawa dyktatorów.

Kiedy w nj przestaną pisać tzw redaktorzy czy tzw dziennikarze?Jak przestaną pisać możliwe że wtedy nj staną się gazetą taką jaką były przez lata.

To ja poproszę komendanta głównego milicji aby ruszył swoją pisowską dudę i odpowiedział mi na moje zawiadomienie w sprawie małego kulawego hitlera Kaczyńskiego.

Na twoje zawiadomienie tylko ja mam kompetencje żeby udzielić ci właściwej odpowiedzi. Ja i mój oddział...

Machałek

w którym momencie przestaje się być chronionym prawnie cudem życia, a zaczyna kimś, kto może zdechnąć w karetce pod szpitalem, bo nie ma wolnych miejsc?

Mróz

w którym momencie przestaje się być chronionym prawnie cudem życia, a zaczyna kimś, kto może zdechnąć w karetce pod szpitalem, bo nie ma wolnych miejsc?

Pozdrowienia dla nad- paraprezydenta du.py :

//twitter.com/gfkot/status/1320463348333502464?s=20

Nad- paraprezydent du.pa nie ma czasu. Po nocce konwersuje z "leśne r u c h adło".

TVpis łże.

Sytuacja w polskich szpitalach jest obecnie bardzo ciężka. W placówkach brakuje personelu medycznego, środków ochronny osobistej, a nawet łóżek dla pacjentów z koronawirusem. Pewien ratownik medyczny ze Śląska opublikował w mediach społecznościowych nagranie, w którym opisuje przerażającą sytuację pewnego pacjenta z podejrzeniem zakażenia koronawirusem.

Przez niemal osiem godzin karetka pogotowia jeździła z pacjentem po regionie, ale żaden z kilku szpitali nie chciał przyjąć do siebie chorego.

Chciałbym żyć w Polsce, malowanej przez rządowe media. Niestety żyję w rzeczywistości - napisał ratownik medyczny w mediach społecznościowych.

W y p i e r d a l a ć nazi socjaliście pisbolszewicy.

Zabierzcie ze sobą wszystkie swoje du.py.

Pana du.pę.
Żonę pana du.py.
Córkę pana du.py.

Je*** pis.

masz rację, sytuacja, czy raczej twój stan psychiczny jest ciężki, wręcz dramatyczny, więc za pie rda laj do mnie w podskokach po pomoc. Bez tego zdechniesz w nienawiści...

"wyrokowi tzw. Trybunału Konstytucyjnego" napisał redaktor tzw. gazety :p

To napisał Lis. Nazwisko zobowiązuje....

tw.Lis tzw. dziennikarz vel tzw. redaktor w tzw. gazecie

"Kiedy uzbrojeni ludzie, którzy zawsze twierdzili, że sprzeciwiają się systemowi, zakładają mundury i zaczynają maszerować z pochodniami i zdjęciami przywódcy,koniec jest bliski.
Gdy popierające przywódcę bojówki mieszają się z policją i wojskiem ,jest już po wszystkim." Cytat z książki :O TYRANII Timothy Snyder.

Wczoraj taką sceną oglądaliśmy na schodach kościoła ,ONR,Ordo Iuris Młodzież Wszechpolska .
Tak dochodzili naziści w 1933 do wladzy .

Ta twoja ideologia juz niedługo cie zabije własnymi rękoma.

Moje motto: „ 500+ w bonach towarowych, bez alkoholu – wyłącznie w Polskich sklepach, z dobrowolną zamianą na bon „co łaska” dla Kościoła!” - Czy jesteś „ZA”?

Wczoraj NAZISTA Bąkiewicz z pisoskim ZOMO milicji.

Rok 1933 w hitlerowskich Niemczech? Nie. To Wolska nazi socjalistyczna małego kulawego hitlera Kaczyński.

Hitler Kaczyński to rak toczący Polskę.

Brawo!!! Pomagasz!!! twoje ciężkie zaburzenia psychiczne to może być właśnie rak mózgu...

Jako praktykujący katolik powiem publicznie że w najbliższych wyborach oddam głos wyłącznie na ugrupowanie polityczne gwarantujące mi świeckość państwa i deklarujące wypowiedzenie konkordatu.

Tak - powiedz to publicznie, podpisz się nazwiskiem i daj sobie spokój z dalszym pisaniem

Jako specjalista dopowiem że jedyna pożyteczna rzecz jaką możesz oddać to kał...

Wulgaryzmy mają być argumentem? Ja rozumiem, ze obie strony mają swoje racje i potrafią ich bronić, ale wyp.... kończy każdą dyskusję. Tu nie ma argumentów religijnych tylko etyczne - jeżeli przyjmujemy, że życie zaczyna się od poczęcia - to każde życie; jeżeli nie, to trzeba wskazać od kiedy. 12 tydzień, 4 miesiąc, a może człowiekiem jest dopiero ten, który szczęśliwie się urodził. Większość nie zawsze ma rację, ale z pewnością nie ma racji ten, który zamiast argumentów używa pięści

"Ja rozumiem, ze obie strony mają swoje racje i potrafią ich bronić, ale wyp.... kończy każdą dyskusję." - dyskutować? O czym i z kim? Za takie "coś", co zgotowała kato-prawica kobietom, to tylko za mordę i na glebę, szkoda butów by skopać!
Moje motto: „ 500+ w bonach towarowych, bez alkoholu – wyłącznie w Polskich sklepach, z dobrowolną zamianą na bon „co łaska” dla Kościoła!” - Czy jesteś „ZA”?

Gdyby jeden z najważniejszych polskich biskupów nie zwracał się do fotoreportera "s p i e r d a l a j" to być może dziś inni biskupi nie usłyszeliby "wyp i e r d a l a ć" pod swoim adresem.

A już na pewno mieliby silniejszy argument swojego oburzenia wulgarnością protestujących"

Mowa o alkoholiku i obrońcy pedofilii w sutannach "flaszcze" Głodziu.

Film znajdziecie w sieci.

"Flaszka" wygląda na naebanego zimnym Lechem.

Spieprzaj dziadu. Byle nie na królewski Wawel.

Hitler Kaczyński i krzyworyj Moravitzky zabili 45 Polaków.

Uważam, że szefostwo milicji i ZOMO PiS, które wydawało w świetle obowiązującego prawa przestępcze rozkazy winno być aresztowane i skazane za zdradę na długoletnie kary więzienia.

W Polsce moich marzeń ci ludzie zasłużyli na karę główną, może to byłoby nauczką dla kolejnych funkcjonariuszy.

Grzegorz Schetyna, obiecaj że nie pozostawicie bezkarnymi pis.oskiego ZOMO.

W krainie twoich marzeń jesteś pogrążony w błogim letargu w gustownym kaftaniku, ściany twojej oazy pomalowane są kolorami tęczy, a Grześ trzyma cię za głowę kiedy klęczysz i obiecuje....

WYPIERDALAĆ KOMUNIŚCI DO KOREI !!!

Durne, robione po wódce, baby.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.