Wiadomo, kto ma rozebrać wiadukty

Wiadomo, kto ma rozebrać wiadukty

Wiadukty na trasie kolejowej z Jeleniej Góry do Szklarskiej Poręby należą do Gminy Piechowice – tak zdecydował Naczelny Sąd Administracyjny. Wydał on dwa prawomocne orzeczenia w tej sprawie. – Liczyliśmy się z tym – przyznaje burmistrz Piechowic Witold Rudolf.

Batalia o prawo własności wiaduktów trwała 4 lata. Sprawa wyszła na jaw po tym, jak pod koniec 2013 roku za unijne pieniądze zmodernizowano odcinek linii kolejowej z Piechowic do Szklarskiej Poręby. Zaraz po otwarciu trasy, ponownie ją zamknięto bo okazało się, że dwa wiadukty grożą zawaleniem. Nie przyznawały się do nich ani Polskie Koleje Państwowe, ani samorząd Piechowic. Wojewoda uważał, że należą one do gminy, ale ta zakwestionowała tę decyzję i odwołała się do sądu. Powoływała się przy tym na fakt, że obiekty nie zostały jej przekazane w 1990 roku na mocy tzw. decyzji komunalizacyjnej. Wiadukty prowizorycznie zabezpieczono a sprawa własności trafiła do sądu.

Naczelny Sąd Administracyjny wydał dwa prawomocne orzeczenia, w których stwierdził, że sporne obiekty są własnością gminy.
– Sąd wywodził to z przepisów prawa o drogach publicznych, które mówi, że jeżeli po dwóch stronach urządzenia drogowego znajdują się drogi publiczne określonego właściciela a w tym przypadku właścicielem była Gmina Piechowice, to owo urządzenie także należy do tego właściciela – wyjaśnia burmistrz Piechowic Witold Rudolf.
To oznacza, że to gmina będzie musiała ponieść koszty rozbiórki tych obiektów. – Liczyliśmy się z takim rozstrzygnięciem – przyznaje burmistrz Witold Rudolf. – Dlatego w budżecie zabezpieczyliśmy pieniądze na rozbiórkę.
To 650 tysięcy złotych. Gmina zleciła już opracowanie tzw. projektu funkcjonalnego. 

Komentarze (16)

Panie burmistrzu Rudolf gdzie pan był i pańscy urzędnicy gdy kolej projektowała i remontowała torowisko?Teraz wyda pan pieniądze mieszkańców.N ie u d o l n o ś ć!!!!!!!1

Dobry jest ten Burmistrz przyznaje ze przez 5 lat wiedział ze wiadukty sa Piechowic ale nic kompletnie swiadomie nic. N nIe robil wolil sie sądzić. Gratulacje

Dali @oopy na etapie przygotowania projektu rewiztalizacji linii 311. Tak się kończy chowanie łba w piasek, buuu

Kolej nie modernizowała odcinka Jelenia Góra-Piechowice w 2013 tylko Piechowice-Szklarska Poręba.Odcinek Jelenia Góra-Piechowice dopiero ma być modernizowany.

A tak miało być pięknie. Pan jak go nazywają burmistrz wił się na lewo i prawo. W kazdym tygodniu we Wrocławiu starał się uniknąć niewygodnego dla niego wyroku sądu. A jednak stało się tak jak z projektami unijnymi czyli zero efektów. Zmarnowane ostatnie dwie kadencje. Pierwsza nieudana bo nie taka rada druga miała być lepsza A też efekty żadne. Czas na zmiany.

Ten burmistrz to porażka na szczęście poznali się na nim ludzie z PSL i wywaliło z prezesa.

Mam boli nogi ranny ciężko

Krytyka jest jak najbardziej potrzebna, jednak próba pozbycia się problemu wiaduktów była potrzebna - lepiej by było, jakby od razu po nakazie rozbiórki wydano pieniądze na nią? to by nie poszły na inne inwestycje a fala krytyki za brak walki sądowej by była i tak. Ludzie z PSL nie poznali się na Rudolfie tylko mszczą się za wywalenie ze stołka Prezesa ZUK szarej eminencji PSL ""WW"" On tam dzieli karty w PSL i OSP co widać i już nie wiadomo czy Bar Oliwia jest przy OSP czy OSP przy barze Oliwia. Teraz zresztą cała krytyka na Witolda Rudolfa idzie ze strony WW poprzez swoich klakierków i dołączają się zwolennicy innych opcji tzw. przegrani ostatnich wyborów.
Ale ktokolwiek by nie rządził - wiadomo, że wiadukty ma rozebrać zgodnie z nakazem bo nie udało się wywalczyć nawet ich wyremontowania... Po takim hejcie wiadomo jedno - apetyty kandydatów na miejsce burmistrza są ostre i oni sami przepełnieni hejtem i nienawiścią - takich osób nie potrzeba nam . Niech udowadniają że była bomba w skrzydle albo na brzozie a nie biorą się za zdobywanie serc Piechowiczan

Co to ma niby być

Burmistrz, to ty głupoty pisałeś/ Bo to jakby twój styl i język.

Jeszcze raz,brak zainteresowania burmistrza i urzędników inwestycją kolejową skutkuje rozbiórką wiaduktów i kosztami jakie poniesie gmina.Przy minimalnej aktywności wiadukty zostały by wyremontowane z pieniędzy unijnych.Lecz nie jest to nic dziwnego polsko-czeski projekt punktów widokowych [finansowanie UE ok.3 mln euro]też padł z winy Piechowic.Burmistrz Rudolf ma więcej wspólnego z PO niż PSL chociażby poprzez zatrudnianie rodzin z jeleniogórskiego ratusza.Tak że czas na zmiany.

Pada wiele projektów w kraju. A Rudolf rządzi lepiej niż poprzednicy. Główne drogi nowe, mosty wyremontowane, walczył o wiadukty i przegrał to już to jest powód do zmiany? Mamy najmniej długów w regionie i następna kadencja będzie najlepsza, dlatego pewnie wszyscy konkurenci już zaczęli nagonkę. Lepszy taki burmistrz niż cała ta plejada fachofcof z marnym doświadczeniem i tylko krytykować umiejących. A najważniejsze że już pozbył się tego cfaniaka waldusia :)

Czy to Ty Pawełku tak prosto paluszek trzymasz temu panu w .... i piszesz te bzdury powyżej czy to może sam pan burmistrz wpadł w samozachwyt i siebie wychwala ?

Widać że skończyły się argumenty i przechodzisz do porównań infantylnych i analnych. Możesz być zniechęcony do burmistrza bo osoba, której ty trzymasz paluszek nie ma żadnych szans w Piechowicach. Sama ta decyzja o pożegnaniu superpjezeza z ZUK już daje burmistrzowi wiele poparcia od ludzi. A skoro wygrał poprzednio z tym obciążeniem, to teraz wygra tym bardziej.
Burmistrzu Pan ma jeszcze wiele do zrobienia i liczymy na Pana.

Cyt.Burmistrzu Pan ma jeszcze wiele do zrobienia i liczymy na Pana.Zgadzam się niech wiele robi ale daleko od Piechowic i najlepiej na własny rachunek.Czy śledztwo w sprawie trzech śmierci zakończone?

A w Piechach prezesa na burmistrza :)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.