Wiceprzewodniczący nie dla PiS

Wiceprzewodniczący nie dla PiS

Rafał Piotr Szymański, były radny PiS pozostał wiceprzewodniczącym Rady Miejskiej w Jeleniej Górze - mimo wniosku opozycyjnego klubu partii Kaczyńskiego o jego odwołanie. Środowisko Prawa i Sprawiedliwości jest oburzone i kąśliwie wypomina łamanie dobrych obyczajów. Na poziomie lokalnym padają te same argumenty, które słyszymy odnośnie stylu prezentowanego przez PiS w polityce krajowej.

PiS ma dzisiaj drugi co do wielkości klub w RM Jelenia Góra. W kolejnych kadencjach jeleniogórskiego samorządu był utrzymany zwyczaj, aby druga siła miała wiceprzewodniczącego rady. Tym razem się tak nie dzieje. PiS nie ma przedstawiciela w prezydium rady. Koalicja Obywatelska stosunkiem 14 do 6 obroniła dotychczasowego wiceprzewodniczącego (sam radny Szymański nie głosował w swojej sprawie).

Przypomnijmy, że kłopot z radnym Szymańskim zaczął się dla PiS po wyborach samorządowych w końcu listopada ubiegłego roku. Wtedy to, bez uzgodnienia z własnym klubem radnych, działacz PiS zgodził się kandydować na wiceprzewodniczącego rady, choć jego partyjni koledzy wskazali innego kandydata. Rafał Szymański wiceprzewodniczącym został, ale w krótkim czasie wykluczono go z klubu radnych PiS, a potem z samej partii. Dziś pozostaje radnym niezależnym.

- To łamanie standardów i dobrych obyczajów. Byłym członkom PiS, tj. Rafałowi Szymańskiemu i Jerzemu Łużniakowi, po prostu zabrakło kindersztuby – ocenił Krzysztof Mróz, senator PIS. W jego opinii oddanie pozycji wiceprzewodniczącego opozycji ma wymiar jedynie gestu, symbolu, a to, że tutaj zdecydowano się na taką konfrontację, źle wróży współpracy w radzie. Senator Mróz nie zgodził się z tezą, że jego partia na wielką skalę wycina działaczy opozycji z wielu ważnych organów i instytucji, łamiąc nierzadko wszelkie dotychczas respetkowane  niepisane zasady. - My po prostu realizujemy swój program. A w parlamencie wśród zastępców marszałków sejmu i senatu są przedstawiciele partii opozycyjnych - podkreśla.

Radny Szymański zapewnia, że chodzi mu o zgodę w radzie, bo to najlepsza droga do działania na rzecz mieszkańców. - Ja pozostaję radnym niezależnym. A to czy pozostanę wiceprzewodniczącym to tylko sprawa woli rady miasta – mówi. 

Komentarze (16)

"My po prostu realizujemy swój program" - znaczy cel uświęca środki, Mróz nawet nie zaprzecza tym praktykom i tej hipokryzji. PS. Kiedy J. Łużniak był w PiS?

Poseł Marzena Machałek powinna wcisnąć swojego asystenta na wiceszefa Rady Miasta. Wówczas Machałek będzie kierowała jelonką i opozycja nic nie będzie miała do gadania.

Poseł Machałek tak bardzo chciała zostać ministrem Edukacji Narodowej. Prawda jest brutalna. Machałek jest bardzo kiepskim posłem i do pracy w ministerstwie w ogóle nie nadaje się.

Poseł Marzena Machałek bardzo chętnie zagłosowała w Sejmie za masową wycinką drzew.

Od początku 2017 r. można było bez pozwolenia ciąć drzewa.
Wycięto tym sposobem w miastach i miasteczkach Polski ponad
6 mln zdrowych drzew. Zdrowe drzewa w dalszym ciągu wycina się masowo.

Pozostali posłowie Ziemi Jeleniogórskie byli przeciwni wycince drzew.

Szymański był w PiS od trzech kadencji. Robił najlepsze wyniki w swoim okręgu. Kto mógł być lepszym kandydatem do prezydium niż on? Radny "przecinek" Rypiński? Czy może któryś z pozostałych radnych tego klubu, którzy z Partią Prezesa Kaczyńskiego nie mają nic wspólnego?

Radny Józef Rypiński, to duma PiS-u. Rypiński przewyższa zdecydowanie poseł Machałek.

I ty zostaniesz "byłym członkiem pis"

Odczepcie się od Rafała Szymańskiego.To prawdziwy lokalny patriota,ktory kocha ten region od młodych lat.Dajcie mu działac i bierzcie przykład a przynajmniej nie przeszkadzajcie.

oprocz regionu kocha tez macice

Po co pisać artykuł o kimś takim? Nic nie znacząca postać . Lepszych tematów nie było SAD? Wyjdź może zza biurka , przejdź się po mieście, popytaj mieszkańców, poszukaj tematów WAŻNYCH dla zwykłych mieszkańców. Pisanie o niczym po prostu niczego nie wnosi do "gazety".

"To łamanie standardów i dobrych obyczajów." - ze cos takiego pisowskiemu c*****i moglo przejsc przez gardlo.

Tu nie ma problemu, poczucie wstydu czy przyzwoitości nie istnieje u takich, w ostateczności skrupuły wycina się gorącym nożem.

"Na poziomie lokalnym padają te same argumenty, które słyszymy odnośnie stylu prezentowanego przez PiS w polityce krajowej." a ja natomiast słyszę jak działa układ zamknięty w Jeleniej Górze nadal...
Skoro Szymański wyleciał z PIS to powinien złożyć mandat po prostu a nie bajerować o zgodę w radzie, której nie ma nie było i nie będzie.
Proponuje w dalszej kolejności odwołać z funkcji wiceprzewodniczącego rady dobrodzieja Ładzińskiego....

Gdyby był człowiekiem honorowym pewnie by tak postąpił.Widac ze ma parcie na stolek

"Byłym członkom PiS, tj.Rafałowi Szymańskiemu i Jerzemu Łużniakowi, po prostu zabrakło kindersztuby" - tak sytuację ocenił niedoszły prezydent Mróz. Pan Prezydent naszego miasta potajemnie należał także do pisu ?

Sprzedał się i tyle w temacie. Szymański, Szymański - co ty zrobiłeś z siebie

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.