„Wichosiowe” młodziczki deklasują

W koszykarskich rozgrywkach ligi dolnośląsko – lubuskiej (U-14) dziewczęta z jeleniogórskiego klubu są nadal niepokonane. Zespół trenera Rafała Sroki gromi kolejne drużyny rywalek. We Wrocławiu popularne „Wichośki” rozbiły MKS Gwardię 110:29. Było to jedenaste zwycięstwo samodzielnych liderek eliminacji do mistrzostw Polski młodziczek.

Już od pierwszych minut przyjezdny zespół pokazał klasę godną najlepszych w lidze i zdecydowanie dominował pod koszem. Do przerwy zabobrzanki prowadziły 55:14. Druga część meczu to niemal kopia wcześniejszych wydarzeń na boisku, stąd jej wynik 55:15. Trener Rafał Sroka dał szansę bardzo dobrej gry wszystkim dwunastu zawodniczkom.

Punkty dla KS „Wichoś” zdobyły Nikola Lubecka (na zdjęciu) - 28, Patrycja Sadlik 24, Oliwia Pladzyk 15, Katarzyna Gębura i Joanna Rybak po 12, Angelika Mosoń 9, Martyna Brzeźniak i Aleksandra Montuło po 4, Julia Wdowin 2. Udział w deklasacji „gwardzistek” miały też Oliwia Romano, Katarzyna Mirek i Maja Gogojewicz.