„Wichośki” w dolnośląskiej kadrze

Cztery koszykarki z zespołu mistrzyń Dolnego Śląska w kategorii klubów i szkół podstawowych, Jagoda Maląg, Oliwia Rydlikowska, Maria Budzikowska i Natalia Piwko zostały powołane na zgrupowanie kadry wojewódzkiej (rocznik 2001) prowadzonej przez Krzysztofa Szweja (WKK Wrocław). Zasłużona nominacja młodych jeleniogórzanek z KS „Wichoś” i SP nr 11 to efekt bardzo udanego sezonu (27 zwycięstw z rzędu, podwójny czempionat w województwie i 7. miejsce w Polsce).

W turnieju Final Four u-13 królową strzelczyń została Oliwia Rydlikowska. Najskuteczniejszą w kraju w kategorii U-14 wśród trzynastolatek okazała się Jagoda Maląg.

Szkoleniowe zgrupowanie w Twardogórze potrwa od 28 czerwca do 4 lipca. - Cieszę się, że cztery „Wichośki” będą szlifować formę w reprezentacji wojewódzkiej – mówi ich klubowy szkoleniowiec Rafał Sroka. - Chciałbym, aby w tej kadrze dziewczęta zajęły miejsca na stałe. Jednocześnie zaznaczam, że w sukcesy zespołu rocznika 2001 miały równy wkład wszystkie koszykarki zabobrzańskiego klubu.