„Wichośki” wysoko w rankingach PZKosz

Koszykarki z zabobrzańskiego klubu, które po raz pierwszy zakwalifikowały się do mistrzostw Polski juniorek starszych (U-22), w turnieju półfinałowym w Wołominie zwyciężyły wielce utytułowany MUKS Poznań 56:45. O sportowej potędze klubu z Wielkopolski świadczy 17-krotne mistrzostwo Polski w kategoriach młodzieżowych (łącznie 25 medali). Popularne „Wichośki” zostały sklasyfikowane na 9. miejscu w Polsce, zespół poznański na 13. pozycji.

-Całej drużynie i trenerowi Tomaszowi Pawlikowskiemu (nauczyciel GM nr 4) należą się słowa uznania i podziękowania za godne reprezentowanie Dolnego Śląska i Jeleniej Góry – mówi prezes KS „Wichoś” Eugeniusz Sroka. - Dobra postawa koszykarek to również punkty do tzw. rankingu stref dla województwa dolnośląskiego. Ranking ten decydować będzie o priorytetach ilości zespołów premiowanych grą w mistrzostwach Polski w przyszłym sezonie. Wyjazd naszej drużyny został sfinansowany z dotacji prezydenta miasta Jeleniej Góry i prezesa Dolnośląskiego Związku Koszykówki we Wrocławiu.

Warto odnotować informacje zamieszczone na oficjalnej stronie PZKosz. Kapitan jeleniogórskiego zespołu, studentka Uniwersytetu Ekonomicznego Magdalena Dźwilewska – za zdjęciu z piłką, wygrała ogólnopolską klasyfikację przechwyconych piłek (26 w pięciu meczach). Siedemnastoletnia uczennica ZSOiT Aleksandra Lorenc zajęła drugie miejsce w klasyfikacji zbiórek piłki (66 w 5. spotkaniach). Lepszy bilans miała tylko mierząca 195 cm wzrostu, 21-letnia zawodniczka z Aleksandrowa Łódzkiego Weronika Telenga.