Widowiskowe regaty o „Puchar Kwisy”

Widowiskowe regaty o „Puchar Kwisy”

Już po raz 23. w Leśnej rozegrano międzynarodowe regaty slalomowe o „Puchar Kwisy”. Na kajakowym torze obok odlewni „Baworowo” odbyły się też finał ligi młodzików i 20. młodzieżowe mistrzostwa Polski w slalomie kajakowym „Srebrna dwójka z Leśnej”. Uroczystą ceremonię zakończenia dwudniowych imprez i dekorację medalistów zorganizowano w centrum miasta przy Ratuszu.

W pierwszy zawodach startowało ponad 80 zawodników z dziesięciu klubów, w tym z Czech, oraz medaliści mistrzostw świata. Wychowanek LUKS-u „Kwisa”, aktualnie w barwach AZS AWF Kraków, Kacper Sztuba w kategorii open wygrał kanadyjkowe jedynki mężczyzn (C-1), Klaudia Zwolińska z Nowego Sącza kajakowe jedynki kobiet K-1. W generalnej klasyfikacji ligi 2017 Alicja Bulera (LUKS „Kwisa”) była druga w konkurencji kanadyjek młodziczek (C-1) i trzecia w kajakowych jedynkach młodziczek (K-1). W rywalizacji młodzików (C-1) Wojciech Fabijański zajął trzecie miejsce, w C-2 młodzików wraz z Oliwerem Sztubą uplasował się na brązowym podium. Najmłodszymi zawodnikami byli Amelia Sztuba (10 lat) i Grzegorz Kaczmarzyk (11).

W młodzieżowych mistrzostwach Polski U-23 startowali kajakarze z roczników 1994 – 1998. Wycofanie kanadyjek dwójek z programu Igrzysk Olimpijskich i z punktacji systemu sportu dzieci i młodzieży mocno obniżyło frekwencję i zainteresowanie tą konkurencją. W kanadyjkowych dwójkach C-2 wicemistrzami kraju zostali Paweł Adamczuk i Damian Ciesiulewicz z Leśnej. W punktacji sześciu klubów LUKS Kwisa zajął czwarte miejsce – 40 pkt. Wygrała ekipa KS Start Nowy Sącz – 202 pkt.

Grzesio Kaczmarzyk.jpg
IMG_3008.JPG
IMG_3009.JPG
IMG_3010.JPG
IMG_3059.JPG

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.