Wielki sukces ludowych śpiewaczek

Wielki sukces ludowych śpiewaczek

Feliksa Cierlik z Rząsin i zespół „Jarzębina” ze Skorzenic laureatami słynnego festiwalu folkloru w Kazimierzu nad Wisłą!

Mija trzydziestolecie udziału dolnośląskich artystów w Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą. Ten prestiżowy konkurs tradycji corocznie gromadzi najlepszych śpiewaków i instrumentalistów z terenu całego kraju. W zakończonej w minioną niedzielę 48. edycji festiwalu wzięło udział 800 wykonawców. Specjalnością naszego regionu są od lat wiejscy śpiewacy.

Laureatką pierwszej nagrody tegorocznego festiwalu została Feliksa Cierlik z Rząsin w gminie Gryfów Śląski, pochodząca z grupy polskich reemigrantów z Bośni. Na festiwalowej scenie zaprezentowała unikalną pieśń o dziewczynie nieszczęśliwie wydanej za mąż – „Ide ja se ide z rozkoszy na bide…” oraz dwie dawne kolędy. Jej sugestywne wykonanie zyskało uznanie jury, a pieśni zarejestrował II Program Polskiego Radia. 

Druga nagroda w kategorii zespołów śpiewaczych przypadła znanemu w regionie Zespołowi „Jarzębina” ze Skorzenic w gminie Lwówek Śląski. Śpiewaczki również przedstawiły kolędy – wielkanocną i bożonarodzeniową oraz pieśń-przestrogę dla matki, żeby „nie wydawała córki za byle jakiego”. Zapamiętały je z rodzinnych przekazów z Polesia.

Więcej na ten temat w aktualnym wydaniu „Nowin Jeleniogórskich”.  

swkd (1).JPG
swkd (2).JPG
swkd (3).JPG
swkd (4).JPG
swkd (5).JPG
swkd (6).JPG
swkd (7).JPG
swkd (8).JPG
swkd (9).JPG
swkd (10).JPG
swkd (11).JPG
swkd (12).JPG
swkd (13).JPG
swkd (14).JPG
swkd (15).JPG

Komentarze (3)

brawo i gratulacje :)

Gratulacje!!! Piękny sukces i oby takich więcej, bo zasługujecie Panie na to!

Szkoda ,ze nie wystapil folklor Piechowicki!!! OSP Piechowice uruchamia te syrenki znad Kamiennej gdy ruszaja na akcje

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.