Wielkie manewry ratownicze

FOT. 998 Jelenia Góra

Jeśli wczoraj pod wejściem do podziemi jeleniogórskich i pod escape roomie widzieliście drużyny strażackie, ratowników i policjantów, to uspokajamy. Nie było żadnej tragedii. Trwały manewry ratownicze. Bierze w nich udział ponad 270 osób c całej Polski oraz Czech. Dzisiaj (12 kwietnia) manerwy zakończą się akcją w gminie Podgórzyn.

27. Manewry Ratownicze pod kryptonimem „Krokus” rozpoczęły się10 kwietnia. Biorą w nim udział 44 zespoły. - Pośród wszystkich uczestników są strażacy zarówno z Państwowej jak i Ochotniczej Straży Pożarnej z naszego regionu, są ratownicy, przedstawiciele firm farmaceutycznych, policjanci, saperzy z patrolu saperskiego w Bolesławcu, funkcjonariusze Grupy Interwencyjnej Służby Więziennej z Wrocławia oraz strażacy z Czech - wylicza mł. bryg. Andrzej Ciosk, zastępca komendanta PSP w Jeleniej Górze.
- Zasada manewrów jest cały czas ta sama, przyjeżdżają zespoły, żeby się uczyć. Nikt nie wybiera najgorszego czy najlepszego zespołu - dodaje Andrzej Ciosk.
Działania prowadzone są w kilku miejscach a dla uczestników przygotowano różne scenariusze. Jednym z nich był wybuch w jeleniogórskich podziemiach, który ćwiczono wczoraj. Ważna część manewrów odbyła się także w Escape Roomie House of Mystery.

manewry (1).jpg
manewry (2).jpg
manewry (3).jpg
manewry (4).jpg
manewry (5).jpg
manewry (6).jpg

Komentarze (1)

a wczoraj w nocy pod paulinum to też manewry? po 23 jakimiś pilarkami cięli metal czy coś... szkoda że nie o 3 rano...

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.