To jest archiwalna wersja serwisu nj24.pl Tygodnika Nowiny Jeleniogórskie. Zapraszamy do nowej odsłony: NJ24.PL.

Wiosna i lato pod znakiem rowerów

Wiosna i lato pod znakiem rowerów


Siedem dużych imprez rowerowych zaplanowano w Jeleniej Górze i okolicach. Pierwsza już 8 maja, kolejne co kilka tygodni, aż do końca wakacji. Można się spodziewać czołowych polskich zawodników MTB, a także gości z zagranicy.
 

Fot. H.Stobiecki

Za nieco ponad miesiąc (8-9 maja) Maja Włoszczowska zaprosi na zawody Jelenia Góra Trophy MTB Race. Wyścigi cross country zostaną rozegrane w rejonie Paulinum. Trasa została nieco zmodyfikowana i jest szansa, że impreza zostanie wpisana do cyklu Pucharu Świata. Częścią weekendowej imprezy będzie pokazowy trial w rynku z wieczornym wyścigiem australijskim.

Miesiąc później (3-6 czerwca) kolejna duża impreza, nie tylko dla cyklistów – Adventure Racing – Rajd 360°. Zawodnicy będą się zmagać na rolkach, kajakach, rowerach, rywalizować w marszobiegu. Będą też próby sprawnościowe i speleologiczne. Konkurencje w tym etapowym rajdzie zostaną rozegrane w Jeleniej Górze oraz w Rudawach Janowickich, Górach Kaczawskich i Górach Izerskich.

Dwa tygodnie później (19-20 czerwca) impreza niemal dla wszystkich cyklistów – Dirt Town i Parada Rowerów. Na placu Ratuszowym zostaną usypane specjalne skocznie z piasku, a miłośnicy „latania” na rowerach pokażą efektowne ewolucje. A w paradzie będą mogli wziąć udział wszyscy posiadacze jednośladów.

Fot. H.Stobiecki
Miesiąc później (2-4 lipca) impreza dla zaawansowanych bikerów MTB – Bike Adventure. Ta etapowa impreza, z bazą w Cieplicach, zostanie rozegrana w Karkonoszach, Górach Izerskich, może tez w Rudawach Janowickich. Organizatorzy przygotowują niespodzianki, a jedna z nich będzie uphill.

Pod koniec lipca (31.07 – 1.08) Pętla Izersko-Karkonoska organizowana przez Cezarego Zamanę, która ma szansę stać się nieoficjalnymi mistrzostwami Polski. Najtrudniejszym etapem będzie wjazd Drogą Sudecką na Przełęcz Karkonoską – najwyżej położony wjazd asfaltowy w Polsce.

Tydzień później (6-8 sierpnia) kolejna gratka dla zawodników MTB – Mistrzostwa Polski MTB w ramach Bike Maratonu. Trasa poprowadzi z jeleniogórskiego lotniska przez Rudawy Janowickie i Karkonosze.

Cykl rowerowych imprez zakończy się wyścigiem 24 Hours Jelenia Góra (27-29 sierpnia). W ciągu doby zawodnicy jadący w pojedynkę lub zespoły dwu- i czteroosobowe będą musieli pokonać jak najdłuższą trasę wyznaczoną na stałej pętli w rejonie Paulinum. Organizatorzy spodziewają się około 200 uczestników.

Fot. H.Stobiecki
Wiosna i lato pod znakiem rowerów
Wiosna i lato pod znakiem rowerów

Komentarze (9)

Bicie piany. W mieście brakuje tras rowerowych.
Podobno Szklarska Poręba na fali sukcesu przyznania jej praw do orgranizacji Pucharu Świata Tour de Ski w narciarstwie biegowym już przygotowała wniosek wsprawie organzacji zawodów pucharu świata w kolarstwie górskim. I szybciej dostaną niż jelenia góra

Bo ma lepsze położenie i zdrowsze powietrze. To Szklarska Poręba jest "Rowerową Stolicą Polski". I to właśnie w miejscowościach górskich powinny się odbywać tak ważne dla Polski zawody, jakie są maratony górskie.

Szklarska nic nie dostanie. Bawi mnie, kiedy jeleniogórzanie są niezadowoleni z tego, że coś się w mieście dzieje. Dajcie sobie ludzie luz i tyle

11 lipca Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie szosowym - polecam kalendarz imprez kolarskim na
www.jeleniogórski klub kolarski

Panie Miłoszu. A mnie bawi to, że jedyny pomysł Jeleniej Góry to zawody rowerowe. Szkoda, że nie myślicie o tym, aby oprócz zawodników, zwykli szarzy obywatele tego miasta mogli bezpiecznie podróżować rowerem do pracy, szkoły, na zakupy, czy po prostu dla zdrowia.

Brawo Panie Zbigniewie.L.Tak się udowadnia swoją rację i wyższość swojego miasta.Otwarłem te wasze stronki internetowe i nie mam nic do zarzucenia że wasza grupa jest większa i bardziej aktywna.A wypowiedź anonima "ja"kojarzy mi się z potyczkami politycznymi. Uważam że w każdym mieście- wiosce naszego regionu powinny być wyłonione osoby do wspólnego organizowania programu imprez rowerowych w naszej kotlinie łącznie z małymi miejscowościami ościennymi.Tak żeby reklamować nie tylko własne miasto lecz region przede wszystkim.To zbliży nas wszystkich,złamie zapory polityczne i pozwoli może na wydrukowanie wspólnego katalogu imprez rowerowych w naszym regionie.

BRAVO BRAVO - oby więcej tego typu imprez. Pozdrawiam również, jak zwykle niezadowolonych jeleniogórzan (tradycyjnych Polaków) którym nigdy się nie dogodzi ;) :evil:

Myślimy. Zorganizowanie ruchu dla rowerów zajmuje więcej czasu niż przygotowanie imprez. Mam nadzieję, że nasze miasto stanie się ROWEROWE w każdym calu :)