Wjadą ciężarówki z 40 tysiącami ton odpadów z Niemiec

Fot. Pixabay

Gdy informacja o tym, że odpady mają trafić na wyrobisko poeksploatacyjne w Rębiszowie w gminie Mirsk, ukazała się w internecie, od razu zrobiło się gorąco. „Niemcy zaleją nas śmieciami”. „Niemcy chcą nas otruć” - pojawiły się alarmujące komentarze. Generalny Inspektor Ochrony Środowiska, który wydał zgodę na przywóz odpadów, napisał w oświadczeniu „Polska nie jest śmietnikiem Europy” i dementuje doniesienia. Ale mieszkańcy Rębiszowa i okolic wiedzą swoje. Z wywożeniem odpadów z Niemiec  do pokopalnianych wyrobisk walczą od pięciu lat.

Zgodnie z przepisami informację o decyzji GIOŚ oraz trasie transportu 40  tysięcy ton odpadów w postaci pyłów gazów odlotowych zamieściła na swojej stronie urzędowej gmina Mirsk. Zgodnie z wymogami komunikat zawiera także informację, jakimi trasami będą jechały ciężarówki.

Mieszkańcy Rębiszowa i powiatów (zgorzelecki, lubański, lwówecki) przez które będzie przebiegał transport odpadów, zapowiadają protesty.

- Mamy dość hałasu, braku możliwości kontroli społecznej nad zwożonymi odpadami, ciągłego ruchu ciężarówek – wylicza sołtys Rębiszowa. - Ludzie u nas żyją z turystyki, a kto przyjedzie do miejscowości w sąsiedztwie odpadów z Niemiec? – pyta sołtys.

GIOŚ szybko zareagował na te  doniesienia. Na konferencji prasowej Marek Chibowski, pełniący obowiązki GIOŚ, wyjaśnił, że pod Mirskiem nie będą składowane niebezpieczne substancje. - Nie są to odpady komunalne, nie są to śmieci, nie są to odpady niebezpieczne, nie są to odpady toksyczne. Są to odpady nie zawierające substancji niebezpiecznych ani związków - zapewnił GIOŚ.

 

Więcej o odpadach z Niemiec, trasie ich transportu do Rębiszowa, opinii mieszkańców na ten temat oraz wystąpieniach parmalentarzystów przeczytacie w Nowinach Jeleniogórskich 29 września.

Komentarze (22)

Co za tumany piszą tu teksty. 40 ton przywiezione przez 1000 ciężarówek, to po 40 kg na jedną. Czy to już efekt pisowskiej reformy edukacji Zalewskiej?
Gdzie dzielny senator Mróz, tak dzielnie wyczulony na wszelkie nieprawidłowości. Sorry, przecież załatwia maszty z flagami, aby uświetniały spektakularne sukcesy swojej formacji. Rębiszów to dobra lokalizacja.

to efekt szerokorozumianej rzetelności dziennikarskiej,a raczej jej braku.

Odpady mają być przetransportowane przez około 3-4 tysiące wysokotonażowych TIR-ów, które po przetransportowaniu oraz ze składowaniu, mają zostać poddane „operacji odzysku".

Czytanie ze zrozumieniem się kłania. 1000 ciężarówek, każda 40ton co daje 40tys ton ;)
Problem w tym że by przewieźć taki ładunek, transportów będzie niemal dwa razy więcej. DMC to 40ton. Minus masa ciągnika i naczepy (około 15-16t) daje nam średnio 24-25ton towaru (a nie 40) na każdej z ciężarówek.

Oj tam, oj tam. Niemcy na siłę nie wciskają tu swoich odpadów. Wykorzystują zachłanność Polaka który za kasę zrobi po prostu wszystko. Powyższa sytuacja tylko to potwierdza.

Wykorzystują biedę i przymusową sytuację

Z tego co mi Sabcia opowiadała to Niemcy nie mają już pustych dziur, do których można wrzucać te nieszkodliwe wypełniacze.

PO-PSL-SLD i wszystko w temacie, PAZERNI ZDRAJCY. Czego by nie dotknęli to spaprają. Nikodemy Dyzmy w pełnej krasie. Oni ponoć inaczej nie potrafią. Niemieckie pachołki dlatego tak ich popiera telewizja TVN I Niemcy.

„Polska nie jest śmietnikiem Europy” - jest, smietnikiem genetycznym.

To ty Adolf? Adolf Hitler???????

Hi, Hitler

PIS PO jedno zlo,jestesmy traktowani jak bydlo,a na pewno gorzej od zwierzat futerkowych.One nabyly praw,my nasze dzieci i wnuki bedziemy truci.Takie odpady to zatruta woda i gleba na pokolenia,a wszystko dlatego,ze ktos wzial gruba kase.Ludzie powinni sie obudzic i protestowac.

Proponuję by Mróz wetknął maszt na Eurowysypisku odpadów toksycznych w Rebiszowie a na szczyt wciągnął biało czerwoną w obecności szefostwa mafii narodowych socjalistów pisbolszewikow małego kulawego hitlera z Żoliborza i krzyworyja handlarza działkami i patologicznego przestępcy i oszusta Moravitzkyiego. Niechaj im oberka przygrywa WOT.

Przecież to główny inspektor z Warszawy kolega Trzaskosia wydał pozwolenie na wwiezienie tego swiństwa do Polski , jak takie nieszkodliwe to dlaczego Niemcy nie zostawia tego u siebie ? Przerobienie w Niemczech kosztuje grube miliony euro a składować niew wolno, a w Polsce??? do dołów niech truje glebę !!! jak Niemców nie truje to jest ok!!!

A co na to sanepid, odpady to odpady które emitują do środowiska i oddziaływują na poziom jakości życia w sekwencji zdrowia społeczności okolicznych hałd śmieci Sanepidzie obudź się z letargu zadbaj o eliminacje o niedopuszczanie czynników determinujących w długim okresie ekspozycji na człowieka jego choroby! Gdzie zapobiegawczy nadzór sanitarny? Myslakowice Mirsk gdzie jeszcze pozwolicie zatruwać człowieka zasymilowanego ze środowiskiem? Brak kompetencji czy inne tez względy wpływają na ten stan rzeczy?

Bieg ostatnich wydarzeń powoduje, że coraz częściej robię porównania obecnej władzy, z tą słusznie minioną – komunistyczną. Wtedy – w myśl ówczesnej idei – sprawowały ją osoby (towarzysze) pochodzenia robotniczo-chłopskiego, naturalnie o prostym intelekcie, jak również wykształceniu, zatem niczego porywającego po nich nie należało się spodziewać! Słuchając ich wystąpień, miało się - co najwyżej - uśmiech politowania i ignorancji. Obecnie – po przemianach – mamy prawicę u sterów rządu, czyli ich przedstawicieli, o eksponowanych tytułach naukowych i wysokich (bardzo dobrze płatnych)stanowiskach… i co? Słuchając ich wystąpień medialnych, jakbym słuchał skończonych głąbów, niedouków, bezczelnych kłamców, prostaków o „wysokim” intelekcie ze słomą w butach, licytujący się wzajemnie „ hakami”, którzy uważają, że mówią do idiotów gorszego sortu, którzy we wszystko – uwierzą! Otóż NIE, wywołują, co najwyżej obrzydzenie!!! Teraz są zajęci wzajemnym „zagryzaniem” się, natomiast kierowanie krajem - w odstawce… Ale jest nadzieja, że niebawem wszystko to, niby słuszne, prawicowe, polsko-katolickie, o XIX-wiecznej moralności, wysoce szkodliwe dla rozwoju Polski – runie, jak domek z kart!
Póki co, mafia śmieciowa ma się doskonale!

W naszej okolicy ani PIS, ani Senator Mróz nigdy przenigdy nie mieli władzy. Tutaj od zawsze rządzą ZDRAJCY z PZPR-PO-PSL-SLD literki inne ale to ta sama banda z pod znaku SOWIECKO-GERMAŃSKIEGO. Dlatego Niemcy i telewizja TVN tak ochoczo ich popierają. Taka prawda.

Wszędzie gdzie ten gang ma władzę tam jest bida z nędza i wielkie złodziejstwo. Taka prawda. Każdy kto ma choć trochę rozumu to o tym wie.

Tak to prawda, ale ta z ostatnich prawd ks Tischnera. Za to zbliża się wreszcie era dobrobytu, ale tylko dla swoich, czyli pisiorskich aparatczyków.

oPOwiadasz nam tutaj własną historię. Tak było za waszych rządów, piz-dzielcu.....

Radzę się tak nie jarać, bo jeszcze jakaś żyłka pęknie.

PO-PSL-SLD-KGB-TV--- kłamstwo,lenistwo,nieudolność,złodziejstwo,zdrada,donoszenie na POLSKĘ. NIEMIECKO-SOWIECKIE sługusy.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.