Wjadą i wbiegną na Okraj

Fot. Organizator

Wielkimi krokami zbliża się sportowe święto Kowar. W najbliższy wtorek (15 sierpnia) w mieście nad Jedlicą odbędzie się XX Kolarski Wjazd Kowary-Okraj oraz bieg górski na tym samym odcinku.

Te dwie kultowe już imprezy odbywają się co roku w Święto Wojska Polskiego, czyli 15 sierpnia. Już po raz dwudziesty kolarze (w kategoriach szosa i MTB) oraz po raz czwarty biegacze staną na starcie, by sprawdzić swoją wytrzymałość w wyczerpującej wspinaczce z centrum Kowar do położonej na poziomie 1046 m n.p.m. Przełęczy Okraj.

W tej rywalizacji mogą uczestniczyć zarówno całkowici amatorzy, jak i osoby, które zawodowo zajmują się zawodowo uprawianiem sportu. Ideą zawodów jest popularyzacja aktywnego trybu życia oraz promocja regionu i unikatowych tras spacerowych, biegowych i rowerowych w najbliższej okolicy Kowar.
Imprezy organizuje Miasto Kowary wspólnie z grupą „Kowary Biegają”, Związkiem Gmin Karkonoskich, Stowarzyszeniem PRO Kowary oraz wolontariuszami. Regulamin biegu górskiego i formularz zapisów znajduje się na stronie www.zapisy.ultimasport.pl/252, regulamin wyścigu kolarskiego – na stronie www.zapisy.ultimasport.pl/253

Program imprezy:
godz. 09:00 – start wspólny wjazdu kolarskiego w kategorii MTB
godz. 09:30 – start wspólny biegu górskiego
godz. 11:00 – start pierwszego zawodnika do jazdy indywidualnej w kategorii SZOSA
godz. 12:30 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród wjazdu kolarskiego w kategorii MTB i biegu górskiego
godz. 14:00 – koncert Kowarskiej Orkiestry Rozrywkowej
godz. 15:00 – ogłoszenie wyników i rozdanie nagród wjazdu kolarskiego w kategorii SZOSA

Więcej szczegółów na plakatach.

 

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.