Wkrótce ruszy remont wieży na Górze Sołtysiej

Fot UM Jelenia Góra

Około 390 tys. zł będzie kosztować remont wieży na Górze Sołtysiej w Jeleniej Górze. Miasto właśnie rozstrzyga przetarg na tę inwestycję. Za kilka miesięcy Cieplice będą miały kolejna atrakcje turystyczną. 

Do przetargu przystąpiło 10 oferentów. Czterech z nich spełniło jeden z podstawowych warunków tzn. utrzymania kosztu remontu w granicach 390 tys. złotych. Trwa weryfikacja dokumentów i po niej będzie można podpisać umowę z wykonawcą.
Wieża na Sołtysiej Górze ma 17,5 m wysokości (6 kondygnacji), wymiary podstawy wieży to 25,85 m. kw., kubatura – 448 m3. Powierzchnia użytkowa to niewiele ponad 76 m. kw.

 

W ramach remontu ma zostać odtworzona zniszczona klatka schodowa, będzie wyremontowana galeria widokowa, odtworzony taras widokowy nad piątą kondygnacją. Ponadto przywrócony zostanie wystój elewacji, zasłonięte zostaną otwory okienne, przewidziano oczyszczenie i remont ścian obiektu. Wieża zostanie pieknie wyeksponowana dzięki wykonaniu oświetlenia lampami OZE.
Remont realizowany jest w ramach zadania „Rzut okiem na Cieplice i okolice czyli projekt rewitalizacji Wieży na Sołtysiej Górze”, finansowanego w ramach Jeleniogórskiego Budżetu Obywatelskiego 2020.
 

Komentarze (1)

Wszystko pięknie, tylko jak wejdę na odremontowaną wieżę, jedynie co zobaczę to drzewa i nic więcej. Owszem wycięto tam parę drzew ale jednak za mało.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.