Wkrótce wybory w Mysłakowicach

Wkrótce wybory w Mysłakowicach

Na 15 kwietnia Komisarz Wyborczy w Jeleniej Górze wyznaczył datę wyborów uzupełniających do Rady Gminy Mysłakowice. Stało się to po tym, jak mandat stracił wieloletni radny Janusz Płachta. Sam zainteresowany sprawę nazywa zemstą, ale nie wykluczone, że ponownie zasiądzie w radzie.

Radny nie przyszedł na ubiegłotygodniową sesję po tym, jak dowiedział się, że Naczelny Sąd Administracyjny utrzymał w mocy wyrok sądu wojewódzkiego. Sąd w wojewódzki z kolei stwierdził, że rada wygaszając koledze mandat, postąpiła słusznie.

Tyle tylko, że Janusz Płachta wciąż nie otrzymał oficjalnego wyroku NSA. – Formalnie, to ja nawet nie wiem, czy jestem radnym, czy nie. Po prostu nie czuję się radnym – mówi nam Janusz Płachta.
Stracił mandat za to, że dwa lata temu na festynie gminnym ustawił swoje stoisko z kateringiem na działce należącej do gminy. Koledzy z rady przypomnieli sobie o tym po tak długim czasie i uznali, że działał na mieniu komunalnym.
– Od lat wszyscy tam się ustawiali z kateringiem. Obok była działka należąca do agencji rolnej i pewnie gdybym tam stanął, dzisiaj nie byłoby tematu – mówi nam Janusz Płachta. Dodał, że nie zabiegał o to, by zapewnić katering na tej imprezie, poprosił go o to wójt.
Całą tę sprawę nazywa zemstą za to, że krytykował włodarza gminy.
Wójt gminy Michał Orman krótko komentuje sprawę. – Odwołanie było spowodowane nienależytym wykonywanym obowiązkiem radnego. Przepisy mówią jasno, że radny nie może czerpać korzyści majątkowych na mieniu gminy. Jeżeli ktoś jest radnym, musi sobie zdawać z tego sprawę – powiedział.
Janusz Płachta zastanawia się, czy nie wystartować w wyborach uzupełniających. Radnym był przez ponad trzy i pół kadencji, od lat działa w miejscowym klubie sportowym. Na decyzję ma jeszcze trochę czasu. Do 14 lutego należy zgłaszać pełnomocników komitetów wyborczych, a do 6 marca trwają zgłoszenia kandydatów. Jeśli nawet wróci do rady, to na około pół roku, bowiem na przełomie października i listopada odbędą się wybory samorządowe.
 

Komentarze (7)

Durny przepis. Najlepszy radny to taki co nic nie robi i za nic nie odpowiada. Dietka i emeryturka, albo zasiłek.

Za wyjątkiem Pana K. nikt tam nic nie robi oprócz zamieszania. Moim zdaniem cała Rada Gmin do wymiany, mam nadzieje, że wyborcy wszystkich wymienią i w końcu gminie Mysłakowice skończą się te koligacje rodzinne i przywileje kosztem podatników

MIeszkańcy gminy Mysłakowice podawajmy nazwiska obecnych radnych którzy nie są' związani' i 'uzależnieni' od Wójta. Radnego można podawać zimienia i nazwiska.nazwiska można powtażac. KTO bedzie znał powiązania podawć hasła. ZOBACZYMY KTO W?G MIESZKAŃCÓW MA ZAUFANIE. JA podaję PŁACHTE JANUSZA.

janusz plachta nie jest złym czlowiekiem tylko zadał sie z idiotą

W jeleniej też trzeba wykonać cięcia od koryta w mieście i powiecie-szczególnie

Ewidentnie wsadzili go na minę, cwaniaki Mysłakowickie, ale po wyborach PIS im przetrzepie papiery, będą kwiczeć jak zarzynane barany.

Napewno nie wpisuje się w towarzystwo wzajemnej adoracji co jest charakterystyczne dla tej gminy i dlatego rzucają temu pracowitemu czlowiekowi kłody pod nogi.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.