Wleń będzie miał obwodnicę

Fot. ROB

Pełną parą idą prace przy budowie obwodnicy Wlenia. Droga ma tylko 700 metrów długości, ale pozwoli kierowcom na ominięcie centrum miasta.

Inwestycja ma kosztować ponad 2,6 mln złotych, wykonawcą jest firma Eurovia S.A. Prowadzi ją starostwo lwóweckie, Gmina Wleń dołożyła się kwotą 200 tysięcy złotych. - Zafundowaliśmy starostwu projekt techniczny – mówi burmistrz Bogdan Mościcki.

 

– Dzięki tej drodze odetchną mieszkańcy centrum Wlenia – mówi burmistrz. – Przez miasto jeźdżą tiry z piachem ze żwirowni w Rakowicach. Jeżeli któryś jedzie szybciej, wszystkie budynki w rynku drżą. To są stare budynki o słabych fundamentach.

 

Kilka lat temu doszło też do śmiertelnego wypadku, kiedy to tir potrącił dziecko.

 

Nowa droga będzie miała ma 700 metrów długości. Patrząc od strony Jeleniej Góry, obwodnica zaczyna się tuż za mostem na Bobrze, biegnie linią wału przeciwpowodziowego i kończy się około sto metrów przed torami u wyjazdu w kierunku Lwówka Śląskiego.

 

Budowa ma potrwać do końca października.

obwo2.jpg
obwo3.jpg
obwo4.jpg

Komentarze (11)

A kiedy powstanie rondo koło Goduszyna?

Planowany termin zakończenia prac??
Wreszcie będzie można to dziurawe centrum ominąć.
niech jeszcze wymienią nawierzchnie do torów.

Momencik.... w trzy miesiace 700 metrow drogi na... polu a w Wojcieszowie remont( ogladalem i nie jest to budowa nowego) trwa tyle samo??? Co oni tam robia...

Nareszcie będzie gdzie postawić fotoradar, co to Wleń ma byc gorszy? Na czyms gmina musi zarabiać.

A obwodnica Pasiecznika, Chmielenia i Biedrzychowic? Chyba bardziej się przyda!

**** wleń teraz padnie na ryja

wymienione przez Ciebie obwodnice na pewno bardziej by się przydały - tyle że adresat tych postulatów jest inny - GDDKiA, bo to jest droga krajowa; pamiętam jak Complex będąc jeszcze posłem obiecywał te obwodnice... Teraz "nasi" posłowie kompletnie nic nie robią, aby obwodnice te znalazły się w programie budów na lata 2014-2020.

to jak ruch wyprowadzą z wlenia to miasto w ogóle umrze. a rynek proponuje zaorać i coś na nim posiać. W ogóle, to we wleniu jest internet?

wlen i miasko hahaha , prosze nas nie rozbawiać , to wiocha zabita de****i , gdzie to jest?

Do pazdziernika budowa i 3-lata poprawek i reklamacji. Tak sie w POlsce buduje.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.