Województwo przekazuje pieniądze na rozwój sportu w powiecie jeleniogórskim

Województwo przekazuje pieniądze na rozwój sportu w powiecie jeleniogórskim

Blisko 420 tys. zł dofinansowania na sport kieruje do powiatu jeleniogórskiego samorząd województwa. Łącznie wsparcie dostanie 19 klubów sportowych.

Pieniądze przekazywane są w ramach kilku zadań. Jednym z nich jest projekt „Gramy razem”. Zakłada on wsparcie tych klubów sportowych działających na Dolnym Śląsku, których drużyny uczestniczą w rozgrywkach ligowych najwyższego szczebla krajowego. Dofinansowanie udzielane z budżetu województwa ma pomóc klubowym szkoleniowcom w optymalizacji treningów i podnoszeniu ich poziomu, w organizacji i udziale w rozgrywkach sportowych drużyn i zawodników w wybranej kategorii wiekowej, których szkoleniem klub się zajmuje.

W ramach tego właśnie projektu 100 tys. zł otrzymał Klub Piłki Ręcznej Jelenia Góra. Klub przeznaczy pieniądze na szkolenie sportowe swoich zawodniczek, czyli dziewcząt i kobiet grających w piłkę ręczną.

- Samorządowi województwa zależy m.in. na tym, by młodzi sportowcy identyfikowali się z dolnośląskimi klubami, by utrzymana i zachowana została ciągłość ich sportowego rozwoju i kariery zawodniczej w naszym regionie aż do osiągnięcia poziomu seniorskiego. Pieniądze wykorzystywane są przez kluby nie tylko na przygotowanie i realizację zajęć treningowych, ale także na rozgrywki ligowe czy organizację zgrupowań – mówi Marek Obrębalski, radny województwa.

W ramach kolejnego projektu - „Poprawa bazy sportowej” - dofinansowanie otrzymają: Klub Sportowy "Łomnica" w Łomnicy i Miejski Klub Sportowy "Czarni" Kowary. 15 tys. zł klub z Łomnicy wykorzysta przy modernizacji stadionu sportowego, a Klub z Kowar 30 tys. zł na remont szatni i zaplecza sanitarnego przy stadionie.

Kilkanaście dotacji trafi do organizacji pozarządowych działających w obszarze kultury fizycznej w powiecie jeleniogórskim. W sumie 15 z nich pozyskało fundusze w ramach ogłoszonych przez zarząd otwartych konkursów. 100 tys. zł otrzyma Stowarzyszenie Bieg Piastów - Szklarska Poręba, 45 tys. zł trafi do Oddziału Regionalnego Olimpiad Specjalnych Polska -Dolnośląskie, a 58 do Stowarzyszenia Rotary Klub "Karpacz Karkonosze". 

Komentarze (5)

raczej Olimpia Kowary

Myślałem, że w Kowarach jest MKS OLIMPIA, a z artykulu wynika że też MKS CZARNI? Czy to tylko pomylka redakcji? Czarni Strzyżowiec istnieją, ale Kowary?

Wybory :)

Cztery lata figa a przed wyborami jałmużna

Na temat pieniędzy w Mysłakowicach czytajcie artykół na JG-24 1 strona pt.,, Chyba hytry wójt mysłakowic,,i pt,,prokuratura kontra wójt mysłakowic,,

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.