WOŚP: Obiad z prezydentem, obraz ze Śnieżką, skitury z burmistrzem

WOŚP: Obiad z prezydentem, obraz ze Śnieżką, skitury z burmistrzem

Mimo pandemii finał WOŚP odbędzie się 31 stycznia. Na ulicach Jeleniej Góry kwestować będzie około 400 wolontariuszy. Wprawdzie nie spotkamy się na licytacji na placu Ratuszowym, ale  aukcje przeniesiono do internetu. Niektóre z darów są bardzo atrakcyjne. Warto o nie zawalczyć. WOŚP grać będzie w internecie prawie we wszystkich miastach naszego regionu.

Licytacje jeleniogórskie można śledzić na profilach facebookowych dwóch sztabów WOŚP – sztabu przy ZST Mechanik oraz sztabu przy Karkonoskim Hufcu ZHP.

Obiad z prezydentem, kosz ciastek  oraz lot szybowcem

Do wylicytowania jest między innymi obiad z prezydentem Jeleniej Góry. Jak zapewnia Jerzy Łużniak, zwycięzca będzie mógł wybrać restaurację, a on poświęci gościowi tyle czasu, ile ten będzie chciał.

Jak co roku można wylicytować pyszne ciastka maślane od radnej Danuty Wójcik. Pani radna piecze je sama. A wiemy, że jej wypieki są pyszne i kosze z 290 ciastkami zadowolą każdego smakosza.

Z WOŚP gra także burmistrz Karpacza. Radosław Jęcek zaprasza na spacer w Karkonoszach na skiturach.

Marszałek województwa dolnośląskiego Cezary Przybylski wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy i przekazał do wylicytowania weekendowy voucher dla dwóch osób do skorzystania z oferty Dolnośląskiego Centrum Sportu na Polanie Jakuszyckiej, a także naukę jazdy na biegówkach z instruktorem oraz zestaw odzieży i akcesoriów sportowych z logo Dolnego Śląska.

Dużą popularnością na licytacji cieszy się zdjęcie Śnieżki w stylizowanej ramie.

Z pewnością szybko znajdzie nabywców kosmiczny miś z NASA, jeden z kolekcji Bogdana Nauki, zmarłego niedawno dyrektora Zdrojowego Teatru Animacji.

Można także wylicytować lot szybowcem nad miastem, zestaw gadżetów z KPN, czy niepowtarzalny strój wyjściowy dla małej księżniczki, podarowany przez posłankę Zofię Czernow. Jest  ponadto do wylicytowania zestaw gadżetów od posła Roberta Obaza, dzień w straży pożarnej oraz mnóstwo innych atrakcji.

Licytacje w sieci

Darów do licytacji na WOŚP przybywa z dnia na dzień. Można się z nimi zapoznać na stronie https://wospjg.pl/ . Ponadto wiele gadżetów wystawionych jest na aukcjach na Allegro.

- Licytacje odbywać się będą 31 stycznia w internecie w dwóch turach o godz. 15.00 i o godz. 19.00 – mówi Robert Zapora, szef sztabu WOŚP przy Karkonoskim Hufcu ZHP.

- Finał z głową - takie jest hasło przewodnie tegorocznej zbiórki – dodaje Jakub Thauer, szef sztabu przy ZST Mechanik. - Tym razem skupiamy się na zakupie sprzętu dla laryngologii, otolaryngologii i diagnostyki głowy – mówi o 29. finale WOŚP.

Szefowie sztabów podkreślają, że wolontariusze będą zbierać datki w reżimie sanitarnym. - Dużym sukcesem jest, że udało się nam zorganizować finał. Nie nastawiamy się na bicie rekordów na WOŚP. Ważne jest dla nas, by zbiórka przebiegała bezpiecznie – mówią szefowie sztabów.

Loteria na placu i WOŚP-bus

Loteria fantowa ruszy na placu Ratuszowym w Jeleniej Górze 31 stycznia o godz. 11.00.

Od godz. 10.00 do godz. 13.00 można będzie oddać w ratuszu krew.

WOŚPobus kolorowy autobus z wolontariuszami przejdzie ulicami Jeleniej Góry i okolicy, aby dotrzeć do tych mieszkańców, którzy nie odchodzą zbyt daleko od domów, a chcą wesprzeć orkiestrę.

Orientacyjny plan przejazdu

10:00-10:30 - Jeżów Sudecki przy paczkomacie

12:00-12:30 - parking przy ul. Podgórzyńskiej w Cieplicach 14:00-14:30 - Urząd Gminy w Mysłakowicach

11:00-11:30 - parking przy Galerii Sudeckiej

13:00-13:30 - Transgraniczne Centrum Turystyki Aktywnej w Sobieszowie.

Grają w całym regionie

29.finał WOŚP zorganizowały także między innymi Zgorzelec, Lubań, Lwówek Śląski, Bolesławiec i inne miasta w naszym regionie. Licytacje, koncerty i inne atrakcje odbywać się będą w internecie i możne je śledzić na  FB sztabów. Ważne by datkami wesprzeć WOŚP i zagrać bezpiecznie i z głową.

WOŚP: Obiad z prezydentem, obraz ze Śnieżką, skitury z burmistrzem
WOŚP: Obiad z prezydentem, obraz ze Śnieżką, skitury z burmistrzem
WOŚP: Obiad z prezydentem, obraz ze Śnieżką, skitury z burmistrzem
WOŚP: Obiad z prezydentem, obraz ze Śnieżką, skitury z burmistrzem
WOŚP: Obiad z prezydentem, obraz ze Śnieżką, skitury z burmistrzem
WOŚP: Obiad z prezydentem, obraz ze Śnieżką, skitury z burmistrzem
WOŚP: Obiad z prezydentem, obraz ze Śnieżką, skitury z burmistrzem

Komentarze (16)

Obiad ma być przyjemnością jak tu pogodzić dwie sprawy.

Ciemna masa kupi wszystko. Przecież w założeniu miły to być dobrowolne datki, loterie i aukcje. Teraz jest to sprzedawanie wątpliwych przyjemności (wycieczka, obiad).Orkiestra powinna w końcu zagrać swój finał(co zapowiada o wielu lat)i niech "Wypierdala"! Młodzież wyuczona żebractwa i cwaniactwa jest przyszłością POKO.

Kiedyś Juras Puszkin zbierał na dzieci, teraz dzieci zbierają na Puszkina

ale najpierw protest przeciw zakazowi aborcji, a potem ewentualnie zbiórka na dzieci! Jak będziecie dobrze protestować to już nie będzie na kogo zbierać! Jak z głową to z głową!

Może teraz zbierają na sprzęt do eutanazji dla chorych dzieci. Chcą zabijać chore dzieci nienarodzone, a niedługo wezmą się też za te urodzone.

Będzie jak w Irlandii będą zabierać dzieci i oddawać zakonnicom a one do zbiorowego szamba 600 malych zwłok odkryto, hipokrytko.

Przykra to sprawa. Niestety śledztwo dopiero się zacznie. Te dzieci prawdopodobnie zmarły na choroby zakaźne. Nic nie wiadomo o tym, że to zakonnice doprowadziły do ich śmierci. Jest natomiast pewne, że komunistyczne NKWD zrabowało chłopom na Ukrainie całe zboże (także to siewne). Otoczyli wsie i nie pozwolono chłopom wyjechać po żywność. Ludzie jedli trawę i trupy. Nawet 10 milionów ludzi zmarło. Dwadzieścia tysięcy razy więcej niż w tej Irlandii. Mimo wszystko wolałbym oddać sierotę zakonnicom niż komunistom.

Z wasze podwórka;Klęczały na grochu, były bite i gwałcone. Wstrząsający dokument o piekle dzieci siostry Bernadetty..

Po I WŚ na terenach Galicji pozostało dużo sierot ,powstały ochronki kierowane przez siostry zakonne. Pamiętam wspomnienia starszych ludzi z tamtych stron ,na słowo zakonnica tylko spluwali .

Znając twoje POglądy, to ci starzy ludzie byli zasłużonymi ubolami. PrzyPOmnij może GUŁ-agi dla dzieci, zakładane przez twoich idoli.

The Topman Customer Feedback survey is a ridiculous way for you to have made shopping at a Topman Store to share your visiting experience with the large discounts Topman store and you have a chance to win a $250 Gift Card.Topman Guest Survey

Róbta co chceta ale Mrówka Cała i Złoty Melon muszą z czegoś żyć.Siema-ściema, KOKO-SPOKO...

Mniemasz się za purpurata przyjdzie i na ciebie kolej .

Jasna Sprawa, że Puszkinowi się należy.

Oliwia ,pozdro od Cioci .;) piekna jak zawsze :)

Ponoć Jurek zbiera na nową chałupę. Ceny ostatnio willi w Sopocie wzrosły i to sporo to będziecie się musieli bardziej postarać. Tak, że rychtujcie szmal LESZCZE.

burmistrz Karpacza. Radosław Jęcek zaprasza na spacer w Karkonoszach na skiturach,ale dlaczego w Karkonoszach powinien zaprosić zwycięzcę na uroczy spacer wokół oczyszczalni ścieków w Mysłakowicach

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.