Wóz strażacki dojedzie nieprędko

Fot. MSWiA

Mieszkańcy Platerówki cieszą się, że wspólnym, wyborczym wysiłkiem zdobyli wóz strażacki, ale doczekają się go nieprędko. W urzędzie gminy szacują, że – w najlepszym razie – pojawi się w miejscowym OSP w okolicach końca roku. Póki co razie wójt odebrał w MSWiA promesę na ten zakup.

Warta 800 tys. zł promesa to efekt akcji Bitwa o Wozy w II turze wyborów prezydenckich, która premiowała gminy o najwyższej frekwencji. Wygrywały gminy do 20 tys. mieszkańców, po jednej z obszaru byłych województw. Na obszarze danego województwa jeleniogórskiego wygrała Platerówka, gdzie w lokalach wyborczych pojawiło się 77,38 proc. uprawnionych Rządowy dokument ze zobowiązaniem pokrycia kosztów zakupu wozu wójt Platerówki odebrała w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji.
Zaraz po wyborach miejscowi strażacy ochotnicy dziękowali mieszkańcom za zaangażowanie. Na swoim profilu FC napisali: „To Wasza zasługa, że naszą gminę zasili nowy wóz strażacki. Dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zwiększenia frekwencji w wyborach a także rozpropagowali całą akcję MSWiA "Bitwa o wozy". Było Was tak wielu, że nie sposób wszystkich wymienić! Tym bardziej wszystkim gratulujemy, że pomimo różnicy poglądów mogliśmy się zjednoczyć w słusznej sprawie.”
A mieszkańcy doceniali strażaków, podkreślając, jak wiele pracy włożyli, żeby zachęcić do głosowania.
Obopólne zaangażowanie jest dostrzegalne. W Platerówce nigdy wcześniej frekwencja wyborcza nie należała do najwyższych. W II turze wyborów prezydenckich w 2015 r. wyniosła 49 proc., a w I turze 46,27 proc.
Wprawdzie promesa już jest, ale na nowy wóz trzeba będzie jeszcze trochę poczekać.
- Przed nami dużo pracy, bo wszystkie formalne działania musi przeprowadzić gmina. Trzeba opracować specyfikację, ogłosić przetarg. Nie wiemy jeszcze co ostatecznie będzie przedmiotem zakupu. Do obiecanych 800 tys. zł można coś dołożyć i kupić lepszy pojazd. To wszystko wójt będzie jeszcze uzgadniał ze strażakami – wyjaśniają w urzędzie gminy. Całą procedura jest czasochłonna, więc na pewno nie należy się spodziewać nowego wozu przed końcem roku.
Kiedy by jednak nie dotarł, bardzo się przyda. OSP Platerówka dysponuje na razie bardzo wysłużonym staruszkiem – ich bojowy star ma już 30 lata, a zanim do nich trafił służył w straży pożarnej w Lubaniu.
 

Komentarze (9)

Nie trudno było odgadnąć, jak się sprawy potoczą w konkluzji obietnic PiS - tu czas będzie miał okazję do wykazania się z przemijania... Zawsze mnie rozbawia, narastający problem z nieoczekiwanego pozyskania dobra, do którego posiadania jeszcze jest wyboista droga biurokracji. A, tak było cicho, sielsko i swojsko...

Wóz strażacki to nie para butów którą kupujesz w sklepie.Nawet kupując osobowe auto u dealera ,czeka się nawet i sześć MSC.A wóz strażacki o wiele bardziej skompliwany i może mieć różne przeznaczenie.

No chyba nikt się nie spodziewał ze wozy przyjadą po wyborach

No chyba nikt się nie spodziewał ze wozy przyjadą po wyborach

Po pierwsze takie wozy robi się na zamówienie. Po drugie trzeba opracować specyfikację. Po trzecie.....ktos to musi wyprodukować.

Strażacy to wiedzą, media pewnie też ale wola oliwy do ognia dolac...

Wyborcy tak,ale jak zwykle zostali przez pisiorów oszukani.To początek góry lodowej.Zawierzyliście oszustom.Pozdro dla normalnych.Premier też wszystkich oszukuje w temacie wirusa.

Najbardziej jadowity w Polsce jest pis pospolity.

Objawy zatrucia to: ksenofobia, rasizm, fanatyzm religijny, kult jednostki, zanik tolerancji.

Przy dłuższym zażywaniu powoduje debilizm i zanik wyższych funkcji mózgowych.

Niech wyremontują dworce w Szklarskiej Porębie (wszystkie trzy), a nie na takim zadupiu gdzie pies z kulawą nogą nie zagląda.

A ja pamiętam wybory z 2007 roku i łapałem się za głowę jak Tusk zrobi Polskę mlekiem i miodem płynącą. I ludzie wierzyli. To była manipulacja.
Kiedyś miałem Jelcza poż nawet 32 lata, a bym nie oddała za nowego starmana

Masz problem z głową?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.