Wpadł z narkotykami, wyszły na jaw włamania

Wpadł z narkotykami, wyszły na jaw włamania

Policjanci ze Świeradowa Zdroju zatrzymali 19-latka, podejrzanego o posiadanie narkotyków. Okazało się, że jest on sprawcą kilku włamań.

Policjanci zatrzymali samochód renault, którym jechał młody mężczyzna, do kontroli drogowej. – Okazało się, że w pojedzie tym ukryte były środki odurzające, których właścicielem był kierowca – informuje nadkomisarz Dagmara Hołod, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Policji w Lubaniu.
Zabezpieczono 0,47 grama marihuany i 0,03 grama amfetaminy. – Podczas dalszych czynności w tej sprawie policjanci ustalili, że 19-latek jest również sprawcą trzech włamań na terenie Świeradowa Zdroju i Wolimierza – informuje rzeczniczka.
W Świeradowie ukradł 9 butli gazowych ze stojaka z butlami, włamał się też do budynku mieszkalnego i ukradł rury miedziane. W Wolimierzu dokonał włamania do jednego z budynków, skąd zabrał różnego rodzaju narzędzia i materiały budowlane. Wywiózł je stamtąd taczką, którą znalazł w środku.
Łączne straty właściciele oszacowali na 3,8 tys. złotych. Część skradzionego mienia policjantom udało się odzyskać.
– Sprawca oprócz zarzutów za posiadanie narkotyków, za które grozi do 3 lat więzienia, usłyszał zarzuty za włamania, zagrożone karą więzienia do lat 10 – dodaje rzeczniczka.

butle.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.