Wpadli z suszem wartym prawie milion

Wpadli z suszem wartym prawie milion

Susz tytoniowy o wartości prawie miliona zł przejęli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie powiatu zgorzeleckiego. Tytoń przewozili dwaj mieszkańcy powiatu lubańskiego.

Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Jeleniej Górze zatrzymali do kontroli w powiecie zgorzeleckim dwa busy na polskich numerach rejestracyjnych. Kierowcami obu pojazdów byli mieszkańcy powiatu lubańskiego w wieku 33 i 46 lat. Podczas kontroli obu pojazdów funkcjonariusze stwierdzili, że pojazdy po dach wypełnione są tytoniowym suszem. Po zważeniu okazało się, że ciężar towaru wyniósł 1422 kg a jego szacunkowa wartości 998 tys. zł.
Kierowcy zostali zatrzymani za przewożenie towarów bez polskich znaków akcyzy za co grozi im wysoka kara grzywny oraz do 3 lat pozbawienia wolności.
Zatrzymane osoby oraz susz tytoniowy zostały przekazane funkcjonariuszom Dolnośląskiego Urzędu Celno-Skarbowego IV Referatu Realizacji w Zgorzelcu, którzy prowadzić będą dalsze czynności.
 

Komentarze (5)

"Susz tytoniowy o wartości ponad 1,5 mln zł przejęli funkcjonariusze Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej na terenie powiatu zgorzeleckiego. Przechwycona kontrabanda warta była prawie milion złotych. " Może ja za g**** jestem do takich artykułów, ale wydaje mi się że w tym tekście są dwie różne informacje - sprzeczne. To ile w końcu był warty ten tytoń: 1,5mln czy prawie milion?

Autor tekstu czyta komentarze, bo tekst został zmieniony. :D

do 3 lat, czyli na 100% skończą z zawiasami. nic tylko tylko kręcić lody.

moja kuzynka wróciła zapłakana ze szkoły

Ja nie palę to mam to gdzieś.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.