Wraca sprawa budowy obwodnicy Maciejowej

Wraca sprawa budowy obwodnicy Maciejowej

Jeszcze w tym miesiącu ma zostać ogłoszony przetarg na budowę obwodnicy Maciejowej – zapowiadają władze Jeleniej Góry. Prace ruszą dopiero w połowie roku.

– Ogłoszenie o przetargu zawiśnie pod koniec kwietnia – informuje Cezariusz Wiklik, rzecznik prasowy prezydenta Jeleniej Góry.

Ze względu na procedury unijne, musi ono wisieć 35 dni. Dopiero po tym terminie zostanie wyłoniony wykonawca. Biorąc pod uwagę, że oferenci mogą oprotestować to rozstrzygnięcie, należy założyć, że ostateczne rozstrzygnięcie nastąpi w czerwcu. Dopiero wtedy będzie możliwość rozpoczęcia budowy.
Ponad 5-kilometrowa obwodnica ma kosztować, według szacunków, około 60 milionów złotych. Projekt został wybrany już od koniec 2015 roku.

Komentarze (25)

Wyrzucone pieniadze na taka obwodnice!

Ta obwodnica to są kpiny. Ale małe piwo przy tym jaki w naszym urzędzie miasta i gminy odchodzą machlojki partactwo. Zobaczcie na remont drogi w Podgórzynie przy stacji paliw w stronę Sosnówki. Tam ekipa remontuje tą drogę już pół roku mało tego ta droga wygląda o wiele wiele gorzej niż przed remontem same wyboje. Znając życie ten remont potrwa drugie pół roku dlatego że tam ludzie pracują dwa dni w tygodniu reszta dni nikogo tam niema. Powtarzam ta sama firma remontuje 150 metrów drogi na ul. Obrońców Pokoju już przez ponad pół roku i końca remontu w ogóle NIE!!! widać. Czy w urzędzie pracują sami poniżej pasa że tego nie widzą? Fajnie by było gdyby to ta sama firma wygrała przetarg na tą obwodnicę, by wam wszystkim się oczy otworzyły po roku czasu jak ta firma pracuje to jest SKANDAL!!!! ale w urzędach mają to wszystko w czterech literach.

Dlaczego Jelenia Góra ma sama budować swoje obwodnice? Mniejszym miastom (Kamienna Góra, Nowa Ruda, Kłodzko) obwodnice wybudowano z funduszy centralnych, tak samo bogatszy Wrocław nie finansuje sam swoich obwodnic (obwodnica autostradowa została sfinansowana z budżetu państwa, a obwodnicę wschodnią buduje i finansuje marszałek województwa). Władze naszego miasta nie mają na co wydawać pieniędzy czy są takie nadgorliwe? Obwodnica Maciejowej leży w ciągu drogi krajowej (nr 3), więc utrzymanie drogi i jej modernizacja leży w gestii GDDKiA, a nie miasta.

Dlatego ze rok 2018 jest rokiem wyborczym .Potrzebna kiełbasa nie ważne za ile ważne ze jest

bo jakiś czas temu władze miasta przejęły na swoje barki utrzymanie dróg krajowych i wojewódzkich leżących w granicach administracyjnych miasta

Utrzymanie to nie to samo co modernizacja całej drogi. Poza tym to tylko dobra wola miasta, więc nikt nam nie każe wyręczać GDDKiA w budowie obwodnicy. Obwodnica południowa też powinna zostać wybudowana za pieniądze województwa a nie miasta (droga wojewódzka).

"Projekt został wybrany już od koniec 2015 roku." ???
A Kółko Rolnicze Siedlęcin już kupuje nowe wiaderka na asfalt...

Pieniądze wyrzucone w błoto, bo będzie to obwodnica typu 1+1, a powinna być 2+2, nie wspominając o całej drodze prowadzącej z Jeleniej Góry do Kostomłotów, czyli do zjazdu na A4.

Jeśli już, to dwujezdniowa! Projektowana (jedno jezdniowa)prowizorka będzie wieczna i będzie (niestety) generować liczne kolizje....

Rondo na tej drodze, mając tuż obok do dyspozycji węzeł dwupoziomowy, to najbardziej chory pomysł, jaki widziałem w ostatnich latach.

Miasto jak to w zwyczaju bywa funduje na (mimo uwag mieszkańców i rozsądkowi)Coś na wzór obwodnicy a jest tylko bypassem dla istniejącej drogi.Jak obwodnica to tylko 2 jezdniowa jak JPII i Al.Solidarności. Rondo natomiast to potrzebne jest na W.Pola i Sudeckiej. Mamy juz dosc wyrobów "czekoladopodobnych" lub opakowań zastępczych.

jakie władze miasta taka obwodnica

Czy projekt obwodnicy przewiduje
ekrany dźwiękochłonne? Nie mam zamiaru słuchać ryku silników i hałasu przejeżdżających pojazdów. Wybudowałem dom na uboczu ,żeby mieć spokój i ciszę ,a teraz ktoś próbuje mi to zabrać. Jakim prawem

dzięki tej jednojezdniowej obwodnicy Maciejowej za 60 mln wiele zmieni się na lepsze w Jeleniej Górze. Poprawią się warunki działalności gospodarczej, przyjadą inwestorzy, dadzą wysokopłatne miejsca pracy i będą płacić duże podatki. Poprawi się też wykształcenie mieszkańców, będą bardziej przedsiębiorczy i innowacyjni, a w efekcie bogatsi. Wyraźnie czystsze stanie się środowisko. Lepsza będzie służba zdrowia, pomoc społeczna nie będzie zniechęcać do pracy, usługi komunalne stanieją, będzie więcej miejsc w przedszkolach, nastąpi termomodernizacja budynków, wzrośnie liczna i komfort komunikacji miejskiej, poprawi się stan zabytków, znikną dziury w drogach a dekle studzienek będą równe z asfaltem. Rozwinie się też kultura, sztuka, sport i rekreacja. Ogólnie rzecz biorąc wzrośnie jakość życia miejszkańców Jeleniej Góry i przestaną oni emigrować, a Ci co wyemigrowali wrócą. Zobaczycie. Te 60 mln na jednojezdniową obwodnicę Maciejowej to będą najlepiej wydane pieniądze. Wydanie ich na coś innego byłoby błędne bo nic nie przyniesie tak wielu tak dobrych skutków dla całego miasta jak ta obwodnica.

No i czego mędzicie mendy jakieś?! Niech już budują,byle już wreszcie była.Tak samo truliście o skrótach do Karpacza i Lubańskiej.Ciekawe,kto z was tamtędy nie jeździ?

Mend nie brakuje. Kraj w ruinie to będzie jak się nic już nie będzie robiło. Pis za 2 lata wyleci w kosmos. To nie powód żeby do tego czasu nic nie robić a pieniądze przeżreć albo menelom rozdawać.

Ja !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

A ktorendyk ma isc ta niby obwodnica?

Przyłączam się do głosów rozsądku. Koniecznie należy zrezygnować z budowy chorego ronda 200 m za węzłem Grabarów - wpiąć ten węzeł od strony północnej ul. Wrocławską oraz przynajmniej do skrzyżowania z drogą na Wojanów budować obwodnicę w standardzie 2+2

Obwodnica Bolkowa też będzie jedno jezdniowa, tak że nic tu nie zmieni 2+2 w dojeździe do Wrocławia.

Przez ostatnich osiem lat Polki i Polacy byli oszukiwani!

Zwłaszcza przez ostatni rok. Np rolnicy co swej ziemi nie mogą zostawić dzieciom w spadku, bo dzieci też muszą zostać rolnikami.

Odpowiadając na pana pytanie:
Przez ostatnich osiem lat Polki i Polacy byli oszukiwani!

Sprecyzujmy może o które 8 ostatnich lat Pani chodzi ? dlaczego nie o 28 ostatnich lat ? 2017 też Pani wlicza ? Faktycznie ma Pani rację, nie pomyślałem o tym. Ja czuję się oszukany bo miało być 500+ na wszystkie dzieci. Mój kredyt we frankach miał się łatwo przewalutować i co ? OSZUKALI MNIE !!!

Do Beatki z Albatrosa.
A teraz będzie Raj aż się bać!!!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.