Wreszcie wyjazdowy sukces Sudetów

Lepiej późno niż wcale. Drugoligowi koszykarze z jeleniogórskiego klubu przełamali sportową niemoc (9 porażek) i wygrali ostatni w tym sezonie wyjazdowy mecz. W Rawiczu pokonali Ravię różnicą aż 20 punktów (82:62). To siódmy komplet punktów podopiecznych trenera Ireneusza Taraszkiewicza.

Już do przerwy zawodnicy Sudetów zdecydowanie dominowali, w kwartach 26:7 i 20:11. W trzeciej odsłonie lepsi byli gospodarze (21:12), ale czwartą część meczu znów przegrali (24:23).

Dla drużyny z Jeleniej Góry punktowali: Łukasz Niesobski 21, Karol Wojciul 18, Aleksander Raczek 15, Jarosław Wilusz i Paweł Minciel po 11, Bartosz Taraszkiewicz 2.

W najbliższą sobotę, 31 stycznia o godz. 18, w ostatnim spotkaniu we własnej hali koszykarze Sudetów powalczą z Obrą Kościan. Potem, w 22. kolejce będą pauzować.