Wybory europejskie - po dwa mandaty dla KE i PIS (aktualizacja)

Wybory europejskie - po dwa mandaty dla KE i PIS (aktualizacja)

Frekwencja na poziomie 41,7 proc., zwycięstwo Koalicji Europejskiej i po dwa mandaty dla KE i PiS – to najważniejsze rezultaty zakończonych o godz. 21.00 wyborów do Parlamentu Europejskiego w okręgu wyborczym nr 12, obejmującym Dolny Śląsk i Opolszczyznę. Są to wyniki sondażowe na podstawie sondażu IPSOS.

W znacznym stopniu zmieniły się – w porównaniu z wczorajszymi danymi sondażowymi - wyniki głosowania po podaniu przez Państwową Komisję Wyborczą oficjalnych danych z 95,9 proc. komisji wyborczych. Według tych danych znacząco wzrosła przewaga PiS nad KE, a próg wyborczy przekroczyła jeszcze tylko Wiosna. PiS według tych danych zdobył 46,01 proc. głosów; KE – 37,87 proc. głosów; Wiosna – 6,02 proc. głosów; Konfederacja – 4,55 proc. głosów ; Kukiz`15 – 3,71 proc. głosów i Lewica – 1,23 proc. głosów. Frekwencja przekroczyła 45 proc. uprawnionych.  W przeliczeniu na mandaty oznacza to (najprawdopodobniej) 27 mandatów dla PiS, 22 dla KE i 3 dla Wiosny.

W okręgu nr 12 (wrocławsko-opolskim) – to wciąż według danych sondażowych - zdecydowane zwycięstwo odniosła Koalicja Europejska, uzyskując 44,7 procent poparcia. Na Prawo i Sprawiedliwość głosowało 34,2 procent wyborców. Konfederacja i Wiosna zdobyły tyle samo, 7,7 proc. głosów.

Przekładając wyniki w okręgu nr 12 na mandaty: KE zdobywa w naszym okręgu dwa miejsca: Janina Ochojska i Jarosław Duda (wcześniej pojawiająca się informacja o mandacie dla Andrzeja BUły, to efekt pomyłki sondażowni IPSOS), PiS – także dwa: Anna Zalewska i Beata Kempa. Z uwagi na skomplikowane zasady podziału mandatów nie wiadomo jeszcze, kto ewentualnie zdobędzie piąty mandat.

W Jeleniej Górze KE wygrała jeszcze bardziej zdecydowanie. Według pełnych wyników (ze 100 proc. obwodów) Koalicja Europejska uzyskała 53,5 proc. głosów, PiS – 30,31 proc., Wiosna – 7,86 proc., Konfederacja - 4,48 proc., Kukiz'15  - 3,02 proc. i Lewica - 1,28 proc.  


 

Komentarze (43)

Mądry Dolny Śląsk! Niestety, Polska "B" dalej brnie...

Wyniki głosowania do Parlamentu Europejskiego powtórzyły wyniki wyborów samorządowych. Jeleniogórzanie nie chcą klerykalnego państwa i rozdawnictwa pieniędzy, które wcześniej zabrano im w podatkach. Wiedzą też dobrze o ile więcej muszą wydać dziś na jedzenie, bo - pomimo zapewnień rządu - wszystko drożeje. Nawet jeżeli po całej Polsce defilować będą w procesjach klony Kaczora, my tutaj, u stóp Karkonoszy, wciąż mamy szansę na normalność.

Nie tylko brnie. Pogrąża całą Ojczyznę.

trend się odwraca .W powiecie jeleniogórskim wiekszośc głosowała na PIS.Nadchodzą chude lata dla PO,POKO,KO,KE.Chyba nawet Schetyna nie wie jak sie będą nazywac na jesieni

W powiecie jeleniogórskim KE uzyskała 49,28 proc. głosów, PiS 32,52 proc. Zmień pampersa i śpij dalej.

F-a, jakiś komentarz do tego? A może czekasz na wytyczne?

Tak myślałem - przyłapany na kłamstwie, brak wytycznych - lepiej udawać, że się nie widzi pytania. Znamienne. Róbcie tak dalej, obnażajcie swoje metody...

Dane nieaktualne.

Kler zrył berety a piślacy kieszenie i rozdawała+++ ,zapłacimy wszyscy.

Sprzedali się za 500 zł !!!

Napisz na jakim stołku siedzisz.Rzadziła PO nie było 500+ i na podwyzki płac dla budzetówki kasy też nie było.

Było taniej a dla ludzi liczyła się infrastruktura i rozwój regionu.

Uwaga, trolle dostały wytyczne z nowogrodzkiej. Już wiedzą co minusować, ale na razie nic nie piszą, bo tekst dopiero powstaje, musi być jednolity. Może znowu będą płaczące kuzynki i roześmiane nauczycielki w starbaksie? No, dawać!

Jak na razie to wyją z bólu trolle z PO :D Taka demokracja jest , ten kto zdobywa więcej głosów to wygrywa - ale platfusy nie potrafią przyjmować na klatę przegranej. Brawo PiS! Idziemy po normalną, suwerenną Europę, z wolnymi państwami bez wytycznych Niemiec i Francji.

Grzechu juz wczoraj od rzeczy mówił.Najprawdopodobniej na jesieni nisko sie pochyli przed Biedroniem o ile ten go bedzie chciał przytulic.GW pisze o przegranej o włos.SLD-owskie trupy wyszły z szafy.Pani Ochojskiej duzo zdrowia.
Mozna by jeszcze powiedziec ze wisła powstrzymała marsz PIS-u na zachód.Na szczęscie jest program budowy mostów,który moze wiele zmienić na jesieni.

zabrali jednym, a dali swoim

Nareszcie otworzą regularne rejsy mocherów z Torunia do Medżugorie

Nasze jeleniogorskie spoleczeństwo jest chore.Nie zauważa zmian jakie powstaja w Polsce. Z nimi nic się nia zbuduje a tylko zrujnuje. Jak można coś zbudować ze Schetyna i jego przyd***sami,którzy z kotliny zrobiły sobie folwark do zarabiania pieniedzy/np.sprzedania koszar,stacja radarowa/.Po tylu korupcyjnych aferach ,uchwałach przeciwko społeczeństwu/emerytury,rozwiazanie wojska,kradzież pieniędzy z OFE / jeśli ktoś idzie głosować na PO to albo jest niespełna rozumu albo niedojrzały emocjonalnie albo zieje nienawiścia do PISu innego wytłłumaczenia nie ma.

Ooo, jakie piękne wycie po oszałamiającym "zwycięstwie" wielkiej antyPiSowskiej Koalicji Europejskiej, ha ha ha ha.Ale nie martwcie się towarzysze, bo Jelenia POkazała, że nadal jest "czerwoną kotliną" i wyniki były odPOwiednie .

A nie mówiłem? Już trolle wiedzą, co pisać i kaska leci! Już dyżurny f-a i Rh+ się produkują. Już jakiś granit wyskakuje z aferami i kradzieżą z OFE - pokaż, trollu, skazanych w tych aferach? No, już!

Odpowiedz sobie na pytanie kim ty jestes?Nastepnie oceniaj innych.

Co za głębia wypowiedzi. Wiedziałem, że jesteś dobra w te klocki. A propos klocków - dzisiaj u mnie czy u ciebie?

Typowy cep z platfusowego nasienia. Jak brakuje argumentów to zaczyna się wyzywanie od trolli . Ta wasza śmieszna grupa cyrkowa nie ma programu a wy , fani tej grupy cyrkowej nie macie argumentów w rozmowie. Rozumiem , że smucicie się bardzo że to PiS WYGRAŁ WYBORY , ale najwidoczniej Polacy wolą partię, która zadba o ich interesy a nie grupę cyrkową dbającą tylko o własne interesy. Teraz możesz mnie zwyzywać , może trochę ból będzie mniejszy po tej przegranej :D

dobrze mówisz, wieśniaki platfusiaki tylko się potrafią wyzywać, żadnych argumentów, nie POtrfią użyć! Bydło antyPolskie, wyzywają tylko! Wyzwiska i przekrecanie nazwy naszej partii jaką jest PiS! banda niedorozwojow, ****ów, zdradzieckie mordy!

Tylko skończony idi oita , kre tyn, bezmózgowiec mógł oddać głos na zalewską!

W jg jak zwykle 50% baranów którzy lubią być goleni przez PełO.

Ty jesteś ten słynny lolex, co ciągnie lepiej od odkurzacza? Pamiętam, pamiętam! Pozdrawiam!

Ooo, widzę, że jakiś towarzysz używa mojego nicka i podszywa się pode mnie.

Chyba ty!

Co to się dzieje? W Licheniu zrobili zasłonę pomnika JP2 i tego klęczącego,co na to jarozbaw?

W Brukseli stawiają już znaki ostrzegawcze Uwaga Szydło Jedzie

Ciemnota Jeleniogorska braci sie za lopaty i do roboty a nie ciagle oplowanie zwyciesca jest tylko jeden PIS

Jedni i drudzy ćwiczą obłudę ,nic na temat gospodarki tylko rozdawnictwo i pedofilia.

W JG albo głosują na komunistów albo na PO i wreszcie wielka gratka 2w1 czyli koalicja europejska i stąd ten wynik. szkoda że za grosz przyzwoitości nie ma by docenić obiektywnie osiągnięcia obecnego rządu. Miło że co 3 mieszkaniec zauważył różnicę ....jest nadzieja:)

PO-PSL-SD- Partie obciach.

Magda, dzisiaj miało być z połykiem, a ty wyplułaś!

To o tobie? "Gospodyni" z PiS" Magda świniom plewy zjadła, pomyje wypiła - świnie zamorzyła. Pryzy takim "świniopasie" to nic dziwnego, bo jakże po "brzydkim kaczątku" spodziewać się fachowego kierowania tą ich "chlewnią"?

PiS spektakularnie zwyciężył, ale jakoś Prezes się euforycznie nie cieszy, reszta zaskoczona postawą swojego "guru", tak właściwie nie wie jak ma reagować - co jest grane? Rozumiem, że teraz mają niebagatelny problem zastąpienia tych "niezastąpionych" ministrów nową kadrą, tylko skąd ją wziąć? Takich wiernych, spolegliwych i bezwzględnie sterowalnych będzie trudno znaleźć, a tu trzeba będzie "coś" wymyślić przed kolejnymi wyborami, znacznie ważniejszymi! Ale chyba nie ma obawy, pan Prezes potwierdził, że premierowi Morawieckiemu "pomoże" uzupełnić braki.
A ja oddam swój głos w jesiennych wyborach na PiS, kiedy dostanę we wrześniu 14-tą emeryturę w pełnej (nie jak 13-tą!) wysokości, Amen.

To świnie i krowy ("100+" i "500+") wygrały wybory, a "kieckowe" pedały głosów też im dodały !!!

Znaczna część wyborców z "czerwonej kotliny" to jacyś masochiści chyba? Nieudolność zarządzania miastem POwskich władz aż poraża i to od grubo ponad dekady, a oni dalej z uporem maniaka co wybory głosują na PO.

Chciałbyś pewnie Srebrna Tower w Jeleniej? A może jakiś kawałek ziemi od pana księdza za kilka tysi, z opcją sprzedaży za parę baniek? A może XIX dzielnica z mariną dla żaglowców? A może dobrze zarządzana stadnina koni? Wiem, przekopmy mierzeję bobrzaną! Niedoczekanie, tłuku...

te pomysły są do z realizowania , tylko brakuje pieniędzy z VATU który ukradli złodzieje z OFE

Krowy i barany głosowały na PiS. Jarek długo nie musiał im tłumaczyć.

Wybierać ciężko chorą kobietę

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.