Wyciąg w Karpaczu dopiero po świętach

Wyciąg w Karpaczu dopiero po świętach

Nie uda się zrealizować zapowiedzi i udostępnić turystom nowego wyciągu na Kopę jeszcze przed Wielkanocą. Może nastąpi to w tygodniu poświątecznym, choć bardziej realny termin, to połowa kwietnia.

- Odbiory techniczne wyciągu trwają dłużej niż sądziliśmy – informuje Waldemar Draheim dyrektor Miejskiej Kolei Linowej w Karpaczu. – Urządzenia zostały już zatwierdzone przez Transportowy Dozór Techniczny, dziś rozpoczynają się odbiory budowlane. To procedury szczegółowe i czasochłonne, wymagające sprawdzenia najdrobniejszych elementów. Chodzi przecież o bezpieczeństwo turystów.
Budowa nowoczesnego wyciągu z czteroosobowymi krzesełkami i gondolami (dwie – dla turystów niepełnosprawnych) kosztowała ponad 20 milionów złotych. To pierwszy etap inwestycji, która obejmie też przebudowę stacji wyciągu. Nowa kolej będzie wwoziła turystów na Kopę w około 6 minut.
Znane są ceny biletów, które mają obowiązywać po uruchomieniu wyciągu. Wjazd na Kopę kosztować ma 40 zł (ulgowy 30 zł), zjazd – 20 zł, a przejazd w obie – 45 zł (35 zł).
 

Komentarze (14)

Po których? :)

Wiadomość dziękuję gotowy 1 kwiecień figa moje święto emerytury i król dla głuchy śnieżka rano plan historia legendy

Od 1 lipca podwyżka cen biletów czyli będzie ponad 50zł. w dwie strony , masakra .

Za pięć dych niech się idzie gonić skąpy człowiek. Wolę tą kasę zatrzymać w kieszeni i pójść na piechotę.

Prawdziwy pełnosprawny turysta nie korzysta z wyciągów w górach.

o boże,skąd te ceny posrało was ,no k..... nie ma słów!

Mam nadzieję że chociaż jakiś rodzinny bilet wprowadzą.Wyprawa dla 4 osobowej rodziny w 2 strony to prawie 200 zł .Od czeskiej strony chyba taniej i prawie na sam szczyt

Od Czech trochę taniej ale z dojazdem do Pecu i parkingiem dużo drożej.

Zennek jak 390 koron to mniej niż 45 zł to kupuje od ciebie każdą ilość

4 osobowa rodzina jest biorcą przynajmniej jednego 500+. Zatem Masakro nie płacz i nie rób wiochy na forum.

Zenek jak 390 koron to mniej niż 45 zł to kupuje od ciebie każdą ilość

Co z tego że 6 minut jak przepustowość mała, więc i tak będą kolejki w czasie większego oblężenia turystów i stanie po godzinie lub więcej

Wyciąg w Pecu to gondola i dłuższy niż w Karpaczu. Musi być zatem trochę drożej. Ten w Karpaczu to kanapa 4 osobowa i to jest najważniejsze, że rodzina w końcu razem wyjedzie do góry i zjedzie. Na sam szczyt trzeba jeszcze dojść jakieś 45 minut. Ale po co w góry się jedzie ? Nawet 180 zł to koszt obiadu dla 4 osobowej rodziny w restauracji. Zatem czy to drogo? Można zjeść zapiekankę i hot doga na stacji i głodny człowiek nie chodzi. Jak dla kogoś za drogo to idzie piechotą od Wangu i po sprawie.

Karpacz dla bogaczy!

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.