Wygraj czujkę, kup czujkę, obdaruj czujką

Wygraj czujkę, kup czujkę, obdaruj czujką

Kilkadziesiąt osób umiera w Polsce po zatruciu tlenkiem węgla, a trzy tysiące trafiają z tego powodu do szpitala. Tlenek węgla to cichy zabójca. Jeśli masz tradycyjne węglowe ogrzewanie, kup sobie, bliskim czujkę tlenku węgla. Urządzenie zaalarmuje, gdy będziesz w niebezpieczeństwie. W akcję rozpowszechniania tego typu zabezpieczenia zaangażował się samorząd Jeleniej Góry. Ma do rozdania 70 takich urządzeń, ale trzeba wziąć udział w konkursie.

Jest to dla mnie bardzo poruszająca sprawa – powiedział prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak – bowiem czujki, które kosztują niewiele, bo około 100 zł, mogą ratować życie, zwłaszcza ludziom starszym i mieszkającym samotnie. Chcemy zakupione z budżetu miasta i dzięki pomocy sponsorów czujki rozdać w ramach konkursu, ale tym samym zachęcić do zakupu tych, którzy w konkursie nie wygrali, ale postanowią sami zadbać o swoje bezpieczeństwo.

Tlenek węgla jest gazem powstającym w wyniku niepełnego spalania węgla i substancji, które w swym składzie to paliwo posiadają. Jest tym groźniejszy, że nie posiada smaku, zapachu, barwy, nie szczypie w oczy i nie „dusi w gardle”. Jest nieco lżejszy od powietrza, co powoduje, że w zamkniętych pomieszczeniach gromadzi się głównie pod sufitem.
Aby ograniczyć zagrożenia związane z działaniem tej wysoce niebezpiecznej substancji samorząd Jeleniej Góry – Wydział Zarządzania Kryzysowego UM i Komenda Miejska Państwowej Straży Pożarnej w Jeleniej Górze organizują test wiedzy „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” w ramach ogólnopolskiej kampanii edukacyjno – informacyjnej na temat zagrożeń związanych z możliwością powstania pożarów w mieszkaniach lub domach jednorodzinnych oraz zatruciem tlenkiem węgla. Nagrodą w teście wiedzy są czujniki tlenku węgla. Urządzenia takie będą rozlosowane dnia 19 grudnia 2018 o godzinie 1200 na Placu Ratuszowym w Jeleniej Górze – hasło przewodnie tej edycji akcji w Jeleniej Górze to „Czujka Tlenku Węgla pod Choinkę”. Ankiety do udziału w tym teście wiedzy można składać do 18 grudnia 2018 r. do godziny 1000. Domowe czujniki tlenku węgla to najprostszy sposób na zabezpieczenie domu/mieszkania przed czadem. Te niewielkie urządzenia wykrywają śmiertelne zagrożenia we wczesnej fazie umożliwiając ustrzeżenie się od ich tragicznych skutków.
Akcja „Czujka na straży Twojego bezpieczeństwa!” skierowana jest do mieszkańców Jeleniej Góry, którzy prawidłowo wypełnią i złożą ankietę testu wiedzy.
Test wiedzy jest dostępny pod adresem https://ankiety.jeleniagora.pl/index.php/797748?lang=pl

czujka.jpg
czujka1.jpg

Komentarze (0)

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.