Wygrali po raz trzeci

fot. Emilia Nowak, Joanna Kolasińska

Po raz trzeci finał Olimpiady z ZUS, na Dolnym Śląsku wygrali uczniowie ze Zgorzelca. Zwycięska trójka, która w zmaganiach półfinałowych zdobyła 24 punkty będzie reprezentowała nasz region w ogólnopolskim finale.

Damian Jaśkiewicz, Dominik Baziuk i Piotr Mazur to uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Zgorzelcu, którzy sięgnęli po zwycięstwo. Na drugim miejscu byli uczniowie z LO im. M. Skłodowskiej - Curie w Bogatyni (22 punkty). Trzecie miejsce na podium zajęli uczniowie z II LO im. Księdza Jana Twardowskiego z Oleśnicy z 20 punktami.
- Uczniowie z Dolnego Śląska, którzy jako reprezentanci naszego regionu wezmą udział w etapie centralnym olimpiady, czyli w finale centrali ZUS w Warszawie, który odbędzie się 26 kwietnia 2019 r. - oprócz cennych nagród rzeczowych uzyskają także indeksy na znane i cenione uczelnie w kraju. A to bardzo atrakcyjna perspektywa – informuje Iwona Kowalska – Matis, regionalny rzecznik prasowy ZUS.
Olimpiada ZUS w skali ogólnopolskiej cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W edycji 2018/2019 w całym kraju wzięło w niej udział ponad 34 tys. uczniów ze szkół ponadpodstawowych. Zwycięzcom gratulujemy szerokiej wiedzy i doskonałego przygotowania.

autor.Emilia Nowakowska.jpg

Komentarze (1)

Ale konkurs śmiać się czy płakać. Było pytanie o dziurze budżetowej tej instytucji?

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.