Wyłudziła od staruszki 100 tysięcy złotych

Wyłudziła od staruszki 100 tysięcy złotych

90-letnia mieszkanka Wojcieszowa padła ofiarą oszustki. Młoda kobieta podając się za jej wnuczkę, wyłudziła od starszej pani oszczędności całego życia.

Do przestępstwa doszło w czerwcu w Wojcieszowie. Sposób działania oszustów był schematyczny i wiele razu opisywany. Mimo to starsza pani dała się nabrać.

Do 90-letniej kobiety, na numer stacjonarny, zatelefonowała kobieta, która podawała się za jej wnuczkę. Poinformowała, że właśnie miała wypadek. Na przejściu dla pieszych potrąciła osobę i potrzebuje pieniędzy, aby nie trafić do więzienia.

Po chwili na ten sam numer zadzwoniła inna kobieta podająca się za synową pokrzywdzonej i potwierdziła wersję przedstawioną przez poprzednią kobietę. Po tym drugim telefonie 90-latka uwierzyła w wersję oszustek. Spakowała 100 tysięcy złotych i udała się we wcześniej umówione miejsce i przekazała gotówkę.

Dopiero po powrocie do domu, gdy emocje opadły kobieta uświadomiła sobie, że mogła paść ofiarą oszustwa.

Zadzwoniła do członków swojej rodziny, którzy zaprzeczyli, żeby doszło do jakiegokolwiek wypadku. Wtedy też sprawa została zgłoszona na policję. Sporządzono portret pamięciowy kobiety, która odbierała pieniądze. Nad sprawa pracowali  funkcjonariusze z Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu, Komendy Powiatowej Policji w Złotoryi oraz Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze. 

Zatrzymali 24 -letnią mieszkanke Wrocławia, która  została przesłuchana w charakterze osoby podejrzanej o udział w dokonaniu oszustwa na 90-letniej kobiecie.

Na wniosek policji i prokuratury, Sąd Rejonowy w Złotoryi  zastosował wobec 24-latki tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za popełnione przestępstwo grozi jej kara do 8 lat pozbawienia wolności.

Obecnie pracujący przy tej sprawie policjanci szczegółowo wyjaśniają wszystkie okoliczności. Niewykluczone są kolejne zatrzymania.

Komentarze (5)

"Spakowała 100 tysięcy złotych..." - a mowia, ze bieda w kraju :-)

I tak dobrze że na ojca dyrydyra nie poszło katolickiego złodzieja,,,,,,

Ciekawe kto sprzedał informację,że starsza pani dysponuje taką gotówką? Sama chyba nie chodziła i nie chwaliła się.

tzw. ,,Wdowi grosz"

Ja bym takim oszustom piekło zrobił.

Napisz komentarz

WERYFIKACJA
Poniższe zadanie ma na celu stwierdzenie, czy jesteś człowiekiem, a tym samym przeciwdziałanie spamowi.